bugün

türkiye ye gelseydi, sözlük yazarları tarafından muhtemelen şans eseri kazandı, bir bok bilmiyor, yardımcısı olmasa bi boka yaramaz şeklinde eleştiriler alacak olan teknik direktör.
Arsene Wenger, 15 yıldır Arsenal'in başında ve 6 yıldır Carling Kupası'nı bile alamadı. Benitez ise 6 yıldır Liverpool'u şampiyon yapamadı. Ama görevlerine devam ediyorlar. italya'da ise işler oldukça farklı. Burada görevinize devam etmek için kazanmak zorundasınız...diyerek yine ayarın kralını vermiş karizma şahsiyet
lig maçlarında evindeki yenilmezlik serisini 150 maça çıkaran teknik direktör. Porto günlerinden beri sahasında kaybetmeyi unutmuş.
mücadaleci yapısını şu sözlerle dile getirmiş teknik adam:
eğer kolay olanı isteseydim, porto'da kalırdım. güzel mavi bir koltuk, şampiyonlar ligi kupası ve tanrı... Sonra da ben.
seneye real madrid'e transfer olabilecek teknik direktör. * *
karizmanın diğer adı.

inter' in şampiyonluğu garantilediği maçta ibrahimovic, kenara beni değiştirin der. mourinho oyuncu değişikliğine gider ve ibrahimovic' i değil başkasını çıkarır. ibrahimovic şaşkın şaşkın bakıp tekrar beni değiştirin der, mourinho yine oyuncu değişikliği yapar ama ibrahimovic' i yine çıkarmaz. ibrahimovic oldukça sinirlenir ve mourinho' dan son oyuncu değişikliğini kendisini oyundan çıkararak kullanmasını ister. ve mourinho son oyuncu değişikliği hakkını da kullanır. kaleciyi çıkarıp yedek kaleciyi oyuna alır. *

edit: bunun videosunu izledim arkadaşlar kesinlikle aynen anlattığım gibi oldu olay. link koydum ama ölmüştü, tekrar koydum bir süre sonra o da gitti. aradım ama bulamadım youtubede.
dünyada ki her ligde şampiyonluk hedefleri olan adam.helal olsun.
"baskı, evine ekmek götürmek zorunda olan insanlarda olur." diyerek milyonlarca euroyu cebellezi eden futbolculara ayarın kralını çekmiş teknik patron.

(bkz: cebellezi etmek)
yüksek teknik bilgisi, zekası ve asil duruşuyla çalıştıramayacağı takım bulunmayan büyük bir yetenektir.
işin savunma kısmını yemiş yutmuş teknik direktördür. hücumda ise genelde dikkat edildiğinde takımlarında bireysel yetenekler ön plana çıkar, fazla organizasyon yoktur. ver robben'e çalımlasın gitsin, ver ibrahimovic'e oynasın, milito'yla eto'o'ya şişirin zaten atarlar mantığıyla göze hoş gelmeyen futbol oynatır. çok konuşur, çalıştırdığı takımlara bakılırsa en şanslı teknik direktörlerdendir.
şampiyonlar liginde interin barcelonaya yenilmesinin ardından eleştrilerin hedefi olan ve "inter beni kovarsa 1 haftaya tekrar iş bulurum" açıklamasıyla yine her zamanki gibi gündem yaratan teknik direktör.
(bkz: karizma)
juventusun golünden sonra yaptığı hareketler sebebiyle tribüne yollanmıştır.
gazeteci: yılda 7 milyon euro kazanıyorsunuz, bu rakama karşılık başarılı olduğunuzu söylemek zor, ne söyleyeceksiniz?

mourinho: "öncelikle 7 değil, reklamlar dahil 10 küsür milyon kazanıyorum, iyi bir gazeteci ol ve işini iyi yap, sonra soru sor. başka sorusu olan?"
her şey bir yana portoyla kazandığı kupalar bile kalitesini göstermek için yeter de artar.
futbolculuğu da fena değildir.

`http://www.sporx.com/sxtv/?frm_id=11898`
takım olarak iyi çalışmıyoruz diyen balotelliye karşelek bu hafta çok iyi çalıştık hatta balotelli bile çalıştı cevabını veren teknik direktör.
--spoiler--
"Teknik direktör olmak için, önce futbolcu olmak gerektiğini söylüyorlar... Peki, jokey olmak için de önce at mı olmak gerekiyor..."
--spoiler--
inter'de saçmalayan teknik adam. 4-3-1-2 oynatmak kanatları bitirmek demektir, kaldı ki senin öyle bir alışkanlığın yok. koy aslanlar gibi 4-3-3 hem kanatların çalışsın hem ortadan git. ama yok, diziyor orta sahaya 3 kişiyi, ki aralarında tam anlamıyla ön libero olan kimse yok, topu ilk hamlede kapamazlarsa adam kovalamıyorlar. sahaya yayılma durumu da yok, sağdan maicon gelirse anca bir şeyler yapabiliyorlar, uzun toplara mahkum etti takımı. stankovic ya da sneijder uzun top atacak, eto'o ya da milito yakalayacak, takım o zamana kadar rakip yarı sahaya yayılacak, bu ikisi pas yapacak da gol olacak. ölme eşeğim ölme. orta sahaya koyduğu motta kazmasını hiç saymıyorum bile.

halbuki koy orta sahaya cambiasso, stankovic ve sneijder'i, onların önünde de sola eto'o, sağa balotelli onların önüne de milito'yu. takım coşsun coştursun. bel bağlama uzun toplara, ceza sahası dışından şutlara, frikiklere. sen böyle bi adam değildin jose bak çok üzülüyorum senin için.

4 sene sonra gelen edit: evet acele etmişim eleştiri için. sistemi oturttu burda da. helal olsun.
jOSe Mourinho, Aslen Tercüman olarak mesleğe başlar...
BOBY robsonun yanında Pişer,
iLERLER ve porto da kendını Kanıtlar. dünya piyasasına da Deco GiBi bir yeteneği Armağan eder.
Kendisi karızmasıyla ÜNÜNE ün katar, STAMFORD BRiDGE arkasın da Mac izleyebilmek iÇiN BiNLERCE pOUNDU gÖZDEN cıkarIR bAYan hayranları.SUAN interde, Gelecekte Hayali olan takım da Yani Manchester united da Görmek TEMENNiSiYLE
claudio ranieri`ye '5 yıl boyunca ingiltere'de kaldı, öğrenebildiği tek şey ''hello'' demek.' diyerek ayar vermiştir.
iddaa oynayan arkadaşlara önemli bilgi;
mourinho'nun kariyerinde (porto-chelsea-inter) hiç iç saha mağlubiyeti yoktur.
ingiltere'yi premier ligi çok sevmiştir kendisi, ne kadar sallamıyo gibi yapsa da hala aklı ordadır.umarım en kısa zaman da rakiplerinin yanına**, kendine klasına uygun olan tek lige geri döner.***
24 ocak 2010 inter milan ac milan maçı'nda şovunu yapmıştır her zaman ki gibi.
teknik direktör lafının karşılığıdır. maçtan klasik açıklamasını yapmış sonra da şovunu yapmıştır. helal olsun.
az önce biten inter milan - ac milan karşılaşmasının son dakikalarında taraftarını pis gaza getirmiş olan teknik patron, takdir edilesi karizmatik bünye!

görsel