bugün

efsane beatles ın efsane vokalisti.ilgi alanları sadece müzikle sınırlı değildi.dünya barışı,eşitlik,özgürlük gibi konularda devamlı insanların yanındaydı.imagine şarkısı hala söylenir gündeme savaş konuları geldiğinde.
ayrıca ölümü de paranoyak bir hayranının elinden gelmiştir.
o derki;imagine all the people,living life in peace... you may say ı am a dreamer but ıam not the only one ı hope some day you will join us and the world will live as one
ne güzel demiş.....
"hayat, biz gelecek için planlar yaparken basımızdan gecenlerdir..." sözüne imza atan sahsiyet
müzigiyle ve siyasi görüsüylede devrim yaratmıs sevdigim kişilik.
''john lennon sizin günahlarınız için öldü''... new york da bir duvarda yazan yazı ve bir hipi filminde de kullanılmıştır...
(bkz: imagine)
erkin koray'ın fi tarhinde kulağına bir şeyler fısıldadığı sanatçı..bunun sayesinde kendisiyle konuşma fırsatı bulmuştur...
kendisine katıldığı her programda john lennon'ın kulağına ne söylediği sorulur..cevap erkin koray tavrıyla verilir:
''eee o da artık aramızda kalsın''...
Huzurlu uyu barış adamı...
Ölüm yıl dönümünde en sevdiğim şarkısını paylaşmak istedim. Bu şarkı da geçen bir söz öğrendiğimden beri hiç dilimden düşmeyen bir söze dönüştü. "Life is what happened to you while you are making other plan."
https://youtu.be/L_j-tpmdPlI
görsel
"okula gittiğimde, gelecekte ne olmak istediğimle ilgili bir ödev verdiler. "mutlu olmak" yazdım. bana ödevi anlamadığımı söylediler, bense onlara hayatı anlamadıklarını söyledim..."

john lennon
erken ölen adamlardan. ismailyk da 60 ına kadar yaşar.
düğününü cebeliarıkta yapmış.görsel
kraliyet ailesinin de protokol sıralarından izlediği bir konserde “arka sıralardakiler alkışlayabilir, ön sıralardakiler mücevherlerini şakırdatsalar yeter” diyerek tarihteki en güzel laf sokmalardan birini gerçekleştirmiştir.

Kaynak: *
"savaşların gözönünde yaşandığı bir dünyada sevişmek için saklanıyoruz."

sözünün sahibi müzisyen, düşünce adamı. işte böyle adamlar ölmüyor. fikirleriyle yaşıyorlar.
god is a concept
by which we measure
our pain
I'll say it again
God is a concept
By which we measure
Our pain

I don't believe in magic
I don't believe in i-ching
I don't believe in bible
I don't believe in tarot
I don't believe in hitler