bugün

Erol taşın holywood versiyonu özellikle oz daki rolüyle kendisine iyi sövmüşlüğüm vardı. Whiplash ile nasıl orospu çoçuğu rolü oynanır birkez daha göstermiştir.
(bkz: not quite my tempo)
bugün doğum günü. 64 yaşına girmiş.

https://www.imdb.com/name/nm0799777/?linkId=62092358
müthiş bir oyunculuk yeteneğine sahip olduğunu düşündüğüm, Oz dizisi ile tanıdığım efsane aktör.
söylemeden geçmeyelim, whiplash'teki performansı ile coşturmuştur.
çok kaliteli bir oyuncudur.

yalnız şunu fark ettim, türkçeye seslendirmesini yapan adamın çok karizmatik bir sesi var.

var mıdır bu adamın seslendirmenini bulabilecek?

edit: buldum amk mazlum kiper imiş.
justice league part one filminde commissioner gordon karakterini canlandiracak aktor.
avatar the last airbander'daki tenzin'e benzeyen oyuncu.

bilen bilir.
87. oscar ödül töreninde, whiplash filminde oynadığı rol ile en iyi yardımcı aktör dalında oscar'ı almış başarılı oyuncudur.
hak ederek alınmış bir oscar'ın sahibi.
oz ve the closer gibi kaliteli dizilerle tanınıp bugün oscar ödülü de kazanmış amerikalı aktör.
en iyi yardımcı aktör dalında oscarı almıştır kendisi. hayırlı uğurlu olsun... *
Tobey maguire'lı spider man serilerinden hatırladığım, gıcık provakatör gazete sahibi rolüyle belleğimde yer edinmiş aktör. Bir whiplash rüzgarı estirdi bünyelerde bu ara. Bakalım, izleyelim görelim "oscar"lık performansını.
en iyi yardımcı erkek oscarını alacak oyuncudur.
bütün filmleri izledim. ciddiyim.
yıllar sonra hak ettiği oscar'ı alacak.
usta oyunculardan biridir. oz'da vern schillinger olarak hapishanenin nazi bölümünün başkanlığını yürütür.
oz'un vern schillinger'ı. nedense hep bruce willis'e çok benzetmişimdir bu adamı.*
red alert 3 te amerikan başkanı Howard T. Ackerman rolündedir.
spider man serisinin j jonah jameson'ı...
bugün itibarıyla da doğum günü...

kaynak: imdb