bugün

oh ohdur, olmuştur. yazın ne izleycez yaa lim de yokları bastırmıştır. geçiş sahneleri şahanedir.
ceren moray'ın canlandırdığı zehra dışında her şeyin süper olduğu dizi.
mükemmeldir ayrıcada çok özgün olmuş. demek ki artık kışları pazartesiyi yazları perşembeyi bekliyecez.*
bide geçişler çok iyi.
(bkz: modern muzip yalanlar)

çok pis "olmuş"
vedat'ın üzerine gitmek lazım vedat'ın. iş var o çocukta. vedat iyi vedat. hatunları falan puanlıyor, tripleri, konuşması on numara. bir de onur. boomu güzel tutma onur. malzeme çıkmıyor. evet.
leyla ile mecnunun sezon finaline girmesiyle ne izleyeceğim artık derken beni rahtalatan dizi. başrollerini ahmet kural, murat cemcir ve sadi celil cengiz paylaşmıştır zaten müziğiyle de farkını göstermiştir.

ne kadar da tatlı bir o kadar da farklı
peh peh peh peh
ne kadar da pişkin hayata ilişkin
ne kadar da, Ne kadar da, Ne kadar da
ne kadar da değişik bir o kadar da ilginç
yakalayamazsan üzülme
hayatım olmuş işler güçler
3.bölümün fragmanında Ahmet Kural'ın yardırdığı dizidir.

http://www.startv.com.tr/.../bolum/3-bolum-2-fragmani
http://www.youtube.com/watch?v=YQ8kf0o6eeg
"ne kada da pişkin hayata ilişkin
ne kada da psişik
bi o kada hisli" ,
badem bıyıklısı orda bildiğin jim carey, o ne güzel mimik yapmak... bayılarak izliyoruz efenim.
tarafsız bir gözle bakacak olursak;

-kamera geçişleri
-görüntü
-müzik
-kurgu
-senaryo

gibi unsurları türkiye standartlarının gerçekten üzerinde olan dizidir.

oyuncuların bireysel kalitesi zaten gözler önündedir, açıklamaya gerek yok. kaldı ki absürt komedi işini yüzüne gözüne bulaştırmadan yapmayı gayet de güzel başarmışlar. tadından yenmiyor yemin ederim.

bravo!

edit:

n.ş.a.da eksi geldiği zaman pek iplemem. ama iki çift lafım var;

normalde iyi işleri takdir eden biriysen ve bu diziyi beğenmediğin için eksilediysen kabul. olabilir.
ama sen o hiç bir şeyi beğenmeyen tayfadansan, bu gün senin yüzünden ilerleyemiyoruz, bunu bil...

iyi işleri takdir edelim. açıkları varsa uyaralım, durmaya sebep vermeyelim, dursak bile gerilemeyelim, ilerletelim...
Yazın eğlencesi olan dizi. 2 bölümdür iyi gitmekte ve kendine özgün bir tarzı var. Yalnız 2. bölümün sonundaki ahmet'in söylediği bir cümle montaj esnasında sesi kısılmış gibi geldi bana.

--spoiler--
Murat: Hıım Anladım... bunlar kardeş kanal ayağına oraya koydular.
ahmet: Olur mu olur lan. Olum Star tv niye yayınlasın prime time 1'de belgesel lan? NTV daha mantıklı amk.
--spoiler--

Tabi cümlenin sonunda ses kesildiği için ağzını okumaya çalışınca "amına koyayım" diye okunuyor.

Neyse efendim güzel dizi devam devam...
eğlenceli. arkadaşı sözlenmiş insanları mutlu edebilir. an itibari ile star tv'de tekrarı başladı.
Fatmagülün suçu ne ile tiksindiğimiz perşembeyi yeniden sevdiren selçuk aydemir imzalı televizyon dizisi.
izlerken zevk aldırır, yaşasın ya iyiki var böyle insanlar, dedirtir.
(bkz: Murat cemcir)
(bkz: Ahmet kural)
(bkz: Sadi celil cengiz)
and
(bkz: selçuk aydemir)
diyolagları eğlenceli ama kesinlikle komik değil. senaryosunda bütünlük yok, oyunculara fazla yükleniliyor o yüzden. yaz dizisi olacak gibi.
şarkısı dile dolanan yazın bomba dizisi.

"ne kadar da pişkin,
hayata ilişkin.."
tey teeey..
yazın sıkıcı geçmeyeceğine delalet olan on numara dizi. perşembe akşamının vazgeçilmezlerinden.
geçen gün figüran olarak oynadığım dizi. yönetmeni aşırı sinirli, hatta sinir hastası. allah oyunculara kolaylık versin.
tasarruf konusunda yararlı olacağını düşündüğüm dizi. sebilden fazla gelen suyu ziyan olmasın diye kurtarışı yok mu ... * .
--spoiler--
ne gada da datlı bi o gada farklı, ne gada da pişkin hayata ilişkin, ne gada da değişik bi o gada ilginç
--spoiler--

bir üsküdar a giderken olmasa da hoş bir dizidir.
Çok sevdim ben onları. Türkiye'de dizi sektörü gelişiyor, resmen dalga geçiyor adamlar
bir nevi çalgı çengidir. Aynı tat aynı dimağ.
akasya durağının rekorlar kırdığı ortamda yayından kaldırılırsa eğer, televizyonumu balkondan aşağı atmak suretiyle protesto edicem böyle biline.
müthiş, harika, efsane... ne desem bilemedim. yani türk televizyonlarında böyle bir iş gördüm ya, daha ne isterim ki? hiç bitmesin, hep devam etsin lütfen.

ne gada da psişik bi o gada da hisli...
bence bu üçlü oynamıyor, kendileri gibi davranıyorlar. bloomberg ht de bi programa konuk olmuşlardı da ordan anladım. sanki diziyi izliyorum sandım.
yalan dünya'da bahsedilen kast sistemi doğruymuş hakketen. askerlikte bile böyle hiyerarşi görmedim demişti dizi-oyunculuk piyasası için, sadi celil cengiz.
gayet eğlenceli bir dizi.

--spoiler--
birde kırmızı giymiş rafael *
--spoiler--