bugün

kesinlikle telefon hattı reklamlarıdır. son zamanlarda gençlerin sevdiğini zannettikleri karakter ve müzikleri reklamlarında kullanan reklamlardır. dilber hala'nın uydu alıcı reklamında oynaması, recep ivedik'in turkcell reklamında oynaması, fark var müziğinin artık vodafone'da da çalması... herşeyi tadında tuzunda bırakmak lazım, b*kunu çıkarmamak lazım. he birde turkcell'in "ben erzurum'lu çay bardağiyam" reklamı. abi harbiden uçmuşsunuz lan. çay bardağını konuşturuyorsunuz, hemde yöresinin diliyle, hemde kahveden dışarıya çıktığı için seviniyor bardak.
durex reklamı.
senben dondurma.
adios reklamı.
seda sayanlı pepsi.
türksel hiiiiiiiiiç reklamı.
nil karaibrahimgil sebebi çoooook.
kadının dans ettiği ve sonrasında kızının gelip "anne yine şen piliç olmuşsun" dediği şen piliç reklamı.
anneee bana danino al kısmının yaklaşık 10 kere tekrarlandığı bitmek bilmez velet yoğurdu reklamı.
bana sorarsanız brc, italyan işi.. **
turkcell'in osmantan erkır ile çektiği reklam. yarışmacı rolündeki adam selocana şıkları söylemeden selocan şak diye atlıyo "b şıkkı bilmem ne bilmem ne" bu selocanlardan her eve lazım,internet olmadığında şak diye cevabı söylesin olmadı stres topu niyetine kullanırız.
3g yi anlatmaya çalışan ve sonunda iğrenç bir sesle üüüğğğğçç diye biten turkcell reklamı. bana two and a half man in sonundaki sesi anımsatır. böyle ses telleri makasla kesilmeli.
isterim babacım isterim.

(bkz: mondi kalbim seni sevdi)
şu lanet olsaı exsper reklamları.neymiş yemek tarifi buluyomuş.
amk internet olan bilgisayara yaz o da bulur.
en son kızların merak iyidir merak diye cılız sesleriyle beynimi deldiği turkcell'in 3G reklamıdır. ayrıca Turkcell'in bütün 3G reklamları berbattır keza o nasıl bir 3 demektir. onu dışında vodefone reklamının dış sesinden de ailecek nefret edilmektedir...
abc'nin bulaşık deterjanı reklamıdır. ikiz kardeşlerle pahalı deterjanlar ve abc arasında fark olmadığını anlatmaya çalışırken ürün aşağılanmış ancak farkına varılmamamıştır. şarkısı da şöyle bir şeydi :

fark nerede fark nerede
yok ki fark göremezsin farkı
aldım zengin gibi ben pahalı bunca sene....
(bkz: turkcell 3g)
(bkz: nazo nazo)
(bkz: mondi)
(bkz: dabi dabi)

bonus olarak:

(bkz: abc reklamları)
seda sayanın iğrenç ötesi sesiyle görüntüsüyle kirlettiği pepsi reklamları.
gol yemeyen ama sörf tabiki yiyen milli kalecimiz rüştü reçber'in oynadığı reklamdır.
ismail yk'yla çekilen, iğrenç ötesinden bile daha iğrenç namlı peynir reklamı, tam anlamıyla korkunç!

http://www.youtube.com/watch?v=DHW3CZ45qiE

(bkz: imdat ismail yk)
nazo'nun bütün reklamları bu gruba dahildir. ilkinde kullanılan "var mı nazo gibisiiiiiii??" sloganında gereksiz şekilde uzatılan gibisi kelimesinin insanın sinirlerini hırpaladığını, adeta örselediğini söyleyebiliriz. şimdilerde yayanına giren yeni reklamda ise müzikal anlamda hiçbir albenisi olmasa da "nazo nazo nazo" sözcükleri eşliğinde kolbastı oynayan insan evladlarının nazo paketlerinin önünde boy gösterdiklerini görmekteyiz. gördüğümüze pişman olmaktayız. ancak reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığıyla yapılan bu reklam filmlerinin ne kadar akılda kalıcı olduğunu fark ettiğimde şirketin (ki böyle bi şirket varsa)başarıya ulaştığını söyleyebilirim. baksanıza nazoyu nasıl ciddiye almışım. reklam filmi, şirket falan diyorum.
duru reklamı

(bkz: her aaaanım en duru yanıııım)
kuruyemişlerin havada uçtuğu reklamdır.

(bkz: güven kıraç ın tadım reklamı)
allı güllü bi hanımın fingirdek bi edayla gerdan kırıp fan ços dediği reklamdır.
(bkz: pepsi yaşatır seni peppsii)
arı vız vız vız arı vız vız vız ege bal yiyınııııııııııııııız.
krispi reklamları.
reklamdaki kız tipinin oldukca itici ve iğrenc olduğuna kannat gerirerek.
(bkz: kızım sana mondi alayım mı)
cem yılmaz'ın oynadığı son reklam filmi.