bugün

kişinin başına arasıra gelebilen durumdur illa birşey içmesi gerekmez kişinin
(bkz: aşk sarhoşu)
konuşmak isteyip, anlatamamak, bir şekilde paylaşmak ama iki cümleyi birbirine bağlayamamak... hareket etmek istemek ama yüreğin, beynin, bağımsız hissedilmesi... "sarhoşsun sen, hem de içmeden" der birileri... anlamlandıramadığından çok da samimi duyulmaz dedikleri... anlamaz ki asıl sen o zaman ayıksın, asıl o zaman yaşamaktasın...
bu olsa gerek.
(bkz: kürtçenin resmi dil ilan edildiği bir türkiye)
her daim gülme ve eğlenme potansiyeline sahip insan cinsidir.
Genelde alkol almasına gerek kalmadan da kendi kendini sarhoş konuma getirir ve adaptasyonda herhangi bir sıkıntı yaşamaz.
içinden sarhoş olmak...
içip sarhoş olmaktan daha etkilidir, olmayan bilmez.

(bkz: ustasıyım)
aşık olmaktır. aşk sarhoşluğu, içki sarhoşluğundan daha yoğun ve güzeldir.
tom waits'in cold water şarkısını dinlemekle paraleldir.
(bkz: sarhoş olduktan sonra içtiğini hatırlamamak)
platonik aşıkların, o kişiyi gördüklerinde içinde bulundukları hal, durum ve vaziyeti ifade eden sözcük grubu.
düzenli olarak içilip ara verildiğinde oluşabilen durum. dünya böyle daha farklı gözüktü. içmeyenlerin işi daha zormuş arkadaş. sabahtır meşrubat, soda, çay, kahve içmekten midem isyan etmek üzere.
(bkz: alkolsüz bira yan etkileri)
(bkz: anket yapmak) * kendimden örnek vermek gerekirse, sarhoşluğun tüm etkileri var üzerimde.* algılamakta zorluk, böyle bi salaklık, mide bulantısı, baş ağrısı, 2 dakika öncesini hatırlamakta zorluk ve daha bir çoğu...* * ha bir de salak salak konuşup espri yaptığını sanmak varmış etkisi olarak*.
Duman- Yanıbaşımdan, Haberin yok ölüyorum, Bu aşk beni yorar, Melankoli ve tabikii Bal ile içmeden kafayı bulur üstüne bide eroin iğnesi çakmış gibi hissedersin. Gece uygularsan kesin sonuç alırsın.
uyumadığım zamanlar sarhoş gibi oluyorum. şu anda sarhoş gibiyim. sabah oldu, yağmur başladı şimdi bitmek üzere ama hala uyuyamıyorum.
oda arkadaşımın başına çok sık gelen durumdur.

sabah ne yaptığını da unutuyor pezevenk bizi uğraştırdığı ile kalıyor.
istanbulda toplu tasima kullanmak tek basina yeterlidir sarhos olmak icin.
(bkz: mutsuzluk sarhoşluğu)

(bkz: mutluluk sarhoşluğu)
Tek başına dans ederken
Mutsuzluktan sarhoşmuş...
Uyku ilacını içmediğim her saniye tam olarak böyleyim.
inanmazdım ama gerçekten de oluyormuş. son günler o kadar fazla stres yaşadım ki şu an böyleyim.
Gece 12 den sonra şahsımda zuhur eden halet-i ruhiye. Farsça konuşmaya da başlıyorum ki hiç bilmem, böyle değişik haller tavırlar.

Arka cebime bir 'tadella' koyup sabahın 4 ünde elinde bir kilo mandalina ile eve gelicem diye korkuyorum. Hayır mandalinanın mevsimi değil ondan.
(bkz: uykulu olmak)
görsel
böbrek taşı düşürürken ağrı kesicili serum yedim, hayatımda hiç öyle kafa yaşamadım. Çıkışta arabayı park ettiğim yeri bulamadım bir süre.
meditasyon yapınca oluyor bana böyle bir iki saat dayanabilirsem lotus oturuşunda ciddi manada sarhoş edici bir haz yaşıyorum. o gün böyle kafam güzel gibi yaşıyorum. bir keresinde birkaç saatlik meditasyondan kalkıp sokağa çıkmıştım eski bir arkadaşla ve sokağın ortasında arabanın üstüne yürüyordum üzerime gelen. içinden geçebilecekmişim veya nasıl desem bana çarpsa da araba yamulacakmış gibi hissetmiştim.