bugün

şu sıralar istanbul soğuğu için bhayat kurtaran ürün. giyiniz, giydiriniz efendim. denim kumaşın içinden giyilebileni olduğu gibi yünlüsü, pamuklusu ve envai çeşitlisi vardır.
kışın götü donan herkesin giymesi gerekendir. moda eleştirmeni gibi götümüzdeki içliğe eleştirenlere takılmayalım.
bazı erkeklere (bkz: hıyarlı baba) çirkinliğin kitabını yazdırırken bazılarını ilah yapar! eee, erkek var erkek var. *

görsel
genelde "giyeni çirkinleştiren giysi" olarak anılır ama bence giyenin çirkinleştirdiği giysidir.

baksana bebişime, nasıl da dalmış uzaklara sexy sexy içliğiyle.

görsel
özgürlük vazgeçilmezim benim. kanıma işlemiş sanki belki bundandır içliği hep yakıştırırım kendime. evet ya özgürlüktür içlik benim için. kızda da erkekte de özgürlük. bir yaşayış tarzıdır içlik, her zaman her yerde olabilmektir. içlik bir histir bana göre. aşk, sevinç, macera, tutku dolu bir his. içlik genç olmaktır, güzel hissetmektir. yerinde duramamak, pes etmemek, köşeye çekilmemek, koşmak, yakalamak, hep olmaktır içlik. içlik benim için böyle bir şeydir işte, vazgeçilmez bir şey.
Naftalinli sandıklardan yavaş yavaş çıkarılması gereken giyecek.
(bkz: selanik)
yün olanı makbuldür.
termal olanı iyidir, kışın dağda kamp yaparken giyilir, mis gibi sıcak tutar *
sezonunu açtığım, harikulade varlık. ben de her bu dönemde sivilce yapıyor, tenim çok narin herhalde.
an itibariyle, bedenimde olan yün aşortman. olum çok sıcak siz de gelsenize.

edit: sadece kızlar gelsin, çünkü çükü.
asiri soguklarda giyilmek zorunda olunan donumsu giysi. ancak bacak killarina radyasyon etkisi yapar.
içlik ; içe giyilen samimiyet.

zamanında, soğuk bir kış günü iki arkadaş kadıköy'de görüşmeye karar verdik. eminönü iskelesinde buluşup ara sokaklara doğru yollandık. aylak aylak dolaşmaya başladık. o sokaklar bizi her geçtiğimizde etkilerdi. o günde farklı olmadı üstüne birde uzun zaman sonra görüşmenin verdiği heyecan kaplayınca biz kendimizi kaybedip baya koyu sohbete daldık. sonunda dedim ki madem konuşulacak cok şey var ve götümüz donuyor gel karga ya gidelim hem içeriz hem laflarız. böylece yarım saat içerisinde kargaya oturup biralarımızı söyleyip kedileri de sevip sohbeti devam ettirebildik.

konular hızla değişiyordu ve farkında olamadan öyle entelektüelite kanırtmışız ki, şimdi bakınca komik geliyor. kübrik in otomatik portakalından tutun dante nin ilahi komedyasındaki tasvirlere kadar konuştuk. mühendisliğin memleketteki etik yönünü ele aldık. varoluşlar, inanışlar nedenler neler neler... (eşşeğin zikini bilmiş ,duymuş olsan hiç girilmiycek şeyler yani)

sohbetin bi noktasında öyle bir şey oldu ki bir an aydınlandım. dur dedim arkadaşıma sus, sus!! ben dedim yanlış bi hayatın içindeyim. az evvel karnıma hafif hafif vuran yaratım sancısı şimdi iyice kendini hissettirmişti. cok büyük bir ivmeyle ayağa kalktım. arkadaşa bir şey demeden tuvalete doğru yürüdüm. kalkıp tuvalete giriş sürem maksimum 30-40 saniyedir. ama o sohbetin bıraktığı etkiyle 40 saniyede mahalle baskısı, aile baskısı, muhafazakar yapı, dini dogmalar, otorite, devlet,diktatörlük gibi akla gelebilecek bütün olguları yok saydım ve bütün marjinal kimlikleri yücelttim. artık eski alemi menam gitsindi. asi,toplumu, toplum değerlerini yoksayan bir menam gelsindi. zaten bu asilik damarlarımda vardı. hiç bir zaman uysallığı sıradanlığı kabul edememiştim. en azından buna inandım tüm gücümle. tuvalete girdim artık aydınlanma gücünden mesanem patlayacaktı. biranın verdiği sersemlikle fermuar düğüm filan açtım ama baksır dışında başka bi katman vardı. ne olduğunu anlayamadım biraz afalladıktan sonra onun evden çıkmadan soğuktan üşütmiyim diye giydiğim içlik olduğunu anlayınca samimi içten bi gülümseme belirdi yüzümde.

sonra gökten 2 elma düştü biri eşşeğe diğreini biliyosun..
giyilmesi yaşlılığa delalettir.
Severek giydiğim iç zırhım.

Bir polis için çelik yelek neyse benim için de kışın o oluyor.

Beyaz ve yünlü olanları fazla fazla sıcak tutuyor....
Bir rivayete göre giyen adamda piçlik olmazmış.
iclik giyende piclik olmaz * .
hele bir de termalse insanı hamamdaymış gibi hissettirir.
Yarın itibariyle sokakta, sağda solda bütün erkeklerin tenine en yakın olması muhtemel giysi.
benimkileri hazırladım. ilk soğukta mevsimi açıyorum.
Vakti gelen içli -hisli giysi.
Hala tanışamadık.
soğuk günlerde motorsiklet kullanırken giydiğim, kasktan sonra en çok ihtiyaç duyduğum ekipmandır benim için, lütfen içlik falan diyerek kırıcı olmayalım.
Kışın hayat kurtaran,birçok hastalığı önleyen, insanın ömrünü uzatan giyecek.
kar kış dinlemeden dağ bayır yürütür. "yoo ben üşümüyorum" cümlesinin gizli öznesidir.
son zamanlarda alehine kampanya başlatılmış giysidir.

ankarada -10 larda montu açık dolaşan ben, ilk içliği istanbulda -1 derecede tir tir titrediğim için almıştım.

bazen gerçekten işey yarıyo.

ama şu içlik karşıtı kampanya ilaç firmalarından mı yoksa bizi hasta edip taaruza geçmeyi düşünen pkkdan mı geliyor anlayamadım.