bugün

ortamın anasını siken içilmemesi gereken arkadaştır. tabağın dibindeki fıstığı arar durur ara sıra başıyla konuşulan konu hakkın başını sallayıp onay verir siktirip gitsindir.
beraber yemeğe çıkıldığında sipariş vermeyip yemeğinizin yanındaki patateslerden otlanan kişidir.
ortama meze olmaya çalışan arkadaştır.
kolasının içine çekirdek içlerini toplayan türleri mevcuttur. uzak durun laaan.
kendisinin içmemesi sadece çerez tüketmesi yüksek ihtimaldir. eli her gittiğinde içen arkadasların kafası döner bi bakar ama bişi diyemez bi daha bakar öyle durur.
bir çoğu alkol tüketmeyip sadece çerezlerden takılır. senin kafan bir milyon olup, muhabbet ettiğin için çerezlerin en güzelini yer tabakta sadece beyaz çekirdek ve leblebi kaldığını görürsün. "olm birayla çekirdek mi çitleyeyim şerefsiz?" dediğinizde de pişkin pişkin sırıtır, eline depo ettiği envayi çeşit çerezleri tüketmeye devam eder. dövülesi hatta sövülesidir. *
"içmeyen adamla içmeye gidersen olacağı budur" hadisesidir. adam içmiyor olm. ne yapacak? dayayacak kolaya, dayayacak çereze. normaldir.
aç karnını doyurmaya gelmiştir. muhtemel öğrencidir.
içen arkadaşın çerez yiyene uyuz olduğum atar koyduğu bari bir fırt çekti dediği durumdur.
aslında temelde sohbete dahil olmadığı için fıstıklara çerezlere saldıran arkadaştır.
neden katılmaz muhabbete? muhatap mı almıyordur seni bizi? ne kadar da ayıp.
bazı ibneler içmeden girer o ortama bi de utanmadan çereze dalar sigara isterler.

hepinizin amına koyim sinyalci ibneler...
içmek ve konuşmak yerine yemeyi yeğleyen arkadaştır. gariplik yoktur.
bana yaklaşmasın arkadaş , çerez içkiden pahalı olsa gerek.*
dönüşte arabayı kullanacak arkadaşsa ilişilmez, tersi durumda ise azına azına vurulur.
vurmayın lan hemen, sigarayı bırakmıştır o.( kişi kendinden bilir işi )
(bkz: bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim)
muhabbet sarmamıştır. ben içmeye gittiğimde genelde yanımda 2-3 kız arkadaşım olur aralarında tek erkek kalırım, e hatunlar yemek muhabbeti çeviriyor reçel yapan mı dersin salata yapan mı... napıyım lan önümde ne varsa patates çerez vs yumuluyorum ben de.
ulan maç izlemek için birahaneye gidersiniz, herkes rakı bira v.b alkollü içecekler tüketirken bu haspam meşrubat içer ve her ne hikmetse herkesten çok kafayı bulur. heyecandan masadaki mezeleri homini gırtlak yer bitirir bu iblis.

özetle; amlarına koyayım onların çok ayıp ediyorlar cümlesini sonuna kadar hak eden terliksi hayvanlardır.
derhal arkadaş grubundan çıkartılması gereken eleman.
masamda 2. olmayacak adamdir. hadi gozden kaçtı 3.kez mümkün değildir.
kola içiyordur. bu benim amk tüm çerezi yerim kola içerim bizim piçler de boş boş içer biraları. arada cipsi de yerim ha.
Çerezleri kendisi ısmarladıysa verdiği paranın hakkını çıkartmak için "Ben aldım, ben yerim" mantığına sahip kişilerdir.