bugün

Akitlere dert olan ildir.

Yav içinde yaşayanlar memnun, lakin bir türlü ele geçiremeyen akitler sürekli izmir hakkında olumsuz entryler girerler.

izmir i bu kadar dert edene kadar istanbul u, ankara yı kaybetmeyeydiniz iyiydi.
Mal oğlu malların sahil şeridindeki illeri güneydoğunun apocu piçleriyle bir tuttuğu başlıktır.
Şu anda o kadar sıcak ki Mayıs ayında haziranı yaşıyoruz. Gözlerimi hareket ettirince bile ağrıyor. Vantilatörü çalıştırınca başım ağrıyor. Uyuyamıyorum sivrisinek var. Hayret hala çıldırmıyorum.
Memlekettir, özlenendir.
Doğduğum şehir değil yaşadığım şehir. Galiba öldüğüm şehir de olacak.
gevur tenasül organı gibi kaynayan şehir.
mavişehir' den karşıyaka sahili boyunca yürünüp karşıyaka vapur iskelesine, oradan vapur yoluyla alsancak' a, alsancak' tan kemeraltı' na kadar keyifle gezilebilecek, kızlarının güzelliğiyle tanınan ışıl ışıl şehir.
Dandik bir şehir. Olmasa da olur.
Beş senemi geçirdim belki altı olur bilmiyorum güzel memleket fakat detaylı yorumda bulunmak için baska pek çok şehirde de yaşamış olmak gerekiyor yine de hissiyatım ve yakın çevrem bana öğrencilik hayatı icin Eskişehir kadar harika olamayacağını söylüyor.
görsel

Öyle böyle değil çok acayip bir koku var. izsuya mesaj attım ilgileneceğiz dediler. Sayfalarında böyle bir yazı var. Sanırım klor fazla kaçtı.
ekonomik büyüklüğe 62 milyar dolar olan şehir.
dünya sıralamasında 114. dür.

zürih, amsterdam, Brüksel'i sollamıştır.
sağ merkezli yönetim türkiye için ne ifade ediyorsa izmir için chp ayni şeydir. tunç soyer kadrolaşmayı görmezden geliyor. lisans mezunuyum ama büyükşehir belediyesinde herhangi bir iş için çalışamıyorum, çalışamam.

edit: imla.
14 temmuz akşamı oradayım inş.
Muhtemelen sıcaktan yanıyordur.
Yorgun şehrim.

Şu an her tonuyla karanlık..
Türkiye' nin liman kentlerinden biridir. Bir akrabamıza ziyarete gittik taa Ankara'dan 11 saat sonra ancak varabildik. Çok sıcaktır. Şahsi Arabayla gelecek arkadaşlara tavsiyem: Soğuk su bulundurun.
Resmen sıcak rüzgar esen şehir.
Muhtemelen artık hiç gidemeyeceğim şehir.
Bu gece gidiyorum, yarın düğünümüz var.
Her zaman aydın demokrat kalacak ülkenin dersim ile yüz akı illerindendir.
izmirli olmak ayrıcaklıktır he he canım he.
dogma büyüme izmirliyim .
gerçek şu ki izmir apaçi kaynayan beş para etmez bir yer haline geldi. kordonda çiğdem bira filan yapıyodunuz şimdi de yapabiliryormusunuz?

inciraltı narlıderenin elit mekanları dışında izmirin hiçbir yerine gitmem artık.
Tüm sülalesi has izmirli olan biri olarak söylüyorum gerçek izmirlilerin çoğu zaten merkezden sahil beldelerine çoktan taşındı.Zaten çoğu zamanında dedesinin babasının o sahil beldelerinden aldığı arsalarla hayal edemeyeceğiniz kadar zengin ve türkiyenin en değerli yerlerinden diyebiliriz bu yerler için. Urla'ya Seferhisar'a Güzelbahçe'ye Çeşme'ye gidin anlarsınız.

Merkezde genelde izmir'e sonradan göç etmiş olan iç anadolu, karadeniz ve doğulular yaşamakta. Göç eden insanlarsa genelde sosyoekonomisi görece düşük-orta yerlerde yaşıyorlar zaten.

Burdaki izmir analizi kasan tipler de hasbelkader akraba ziyaretinde izmir'i gördüğünü zannedip izmir'in tiresini, torbalısını gözlemleyerek izmirlilere geçirmeye çalışıyor *
Iyi bi falcı bilen yok mu krds çare kalmadı umut kalsın bari
Falcı ariyom öneri verin.
Tepecikte alt geçit üzerinde sağa doğru dar bir sokak giriyor. Orada bulursun. Şaka şaka gitme oraya libidon düşer. iyice umutsuz olursun...
Pıçaklanırsam lânetlerim ona gore önerin.