bugün

yağmurun en güzel yağdığı, türkiye'nin en güzel ve en yaşanılası şehridir. selanik ile çok benzer bir şehir olduğu söyleniyor, sırf bu yüzden selaniği görmek istiyorum. kısmetse gemi turu ile bu yaz gideceğim.
yaşamaktan keyif aldığım şehir. istanbul'da doğup büyümeme rağmen iyi ki yıllar önce yerleşmişim buralara. şimdi istanbul'u özlemiyorum bile. gelirim de gayet iyi olduğu için böyle bir şehirde yaşamak gerçekten hoşuma gidiyor.

son zamanlarda artan göç ile birlikte (ki ben de bu gruptayım) yaşam kalitesinde biraz sıkıntılar oluyor. iş çıkışı trafiği arttı, park sorunları başladı, kalabalıklaştı, karmaşıklaştı. izmir'de neredeyse izmirli göremez olduk. herkes başka bir şehirden göçmüş insanlar. orijinal izmirliye rastlamak çok zor. buna rağmen şehrin üzerindeki çağdaşlık havası bir şekilde sizi içine alıyor. yalnız inkılap - gediz mahallesi civarlarına pek gitmeyin. orada içinize başka şeyler alabilirsiniz. alsancak - kordon - göztepe - bostanlı 'da falan takılın. izmir'de olduğunuzu ancak o zaman anlıyorsunuz. gerisi çorum - yozgat arası.
En hızlı ivme ile soğuma becerisine sahip olan şehir. Rüzgarı da pistir.
tunç soyer her yeni doğan çocuk için 1 fidan dikilecek demişti izmir için umarım bu proje gerçekleşir.
(bkz: #42558025)

orasi kordon degil, gazi pasa bulvari.

umarim dikilmez.
Kalbim orada atıyor.
Sevilen ve uzaklaştığınız anda özlenmeye başlanan şehirdir.
Orospu çocuklarına dert olan memleketim.
En güzel şehir. insanlarını en çok sevdiğim şehir.
gidemedim bir türlü, orada yaşayan arkadaşlar varsa haberleşelim yahu.
bu sene gezme fırsatı bulduğum şehir. her yeri ayrı güzel (konak hariç). çok şanslısınız orada yaşayanlar olarak.
CHP'nin elinden alın artık şu güzelim şehri. Anasını ağlatmışlar şehrin yeterince.
Gök delindi saknki. Fena yağmur yağan şehir.
susuz 24 saatini geçirmiş 3 ilçesi bulunan güzel il. neydik ne olduk.
Güzel şehir.
Şu an her yerini su basmış olan şehir. izmir çevirmede paylaşıyorlar. Bir de su kesintisi var. Yağmurlu havada susuz kaldı millet.
altyapısı olmayan insanı güzel şehir.
Tunç soyer açıklama yapmış. En az yarın sabah 7 de gelebilir sular. 30 kişi çalışıyormuş. Evde bulaşık bulaşık üstüne. Tıraş da olamadım. Hanzo gibi geziyorum ortalıkta. Gelsin artık şu sular.

http://www.hurriyet.com.t...ntisi-aciklamasi-41404651
Batıyı sadece giyim kuşam, alkol, sex olarak kopyalayan ve buna laiklik diyen özgür şehir.

Edit: keşke izmir eski izmir olsa be sözlük.
insanların yüzlerinin güldüğü deniz kokulu şehrimiz.
Bugün geçerken uğradığım şehir.

Özellikle Agora alışveriş merkezinde bugün herkes çok şıktı. Bir tek ben eşofmanlaydım sanki.
her adım bastığımda yuvama döndüğümü hissettirir. tekrar aynı havayı solumak nasip olur inşallah.
Memleketimiz.
Çomarların bok attıkları şehir.
görsel
görsel