bugün

gitmek üzere yola cıktıgım memleketim.
Şuan soğuktur. Donduk.
Şu an sıcak marmara veya iç Anadolu dan geliyorsanız kazak almayın yaniniza.
muhtemelen son nefesimi verecegim memleketim.
Benim biricik evim, en sevdiğim ve içinde yaşadığım şehir.
uzun zaman sonra yağan yağmurla evden çıkarken kulaklığımı almama ve yağmurla birlikte kendimi müziğe bırakmama neden olan güzelim şehir.
özlediğim şehir, en çok da yağmurlarını, yağmur sesinde huzurla uyumayı özledim.
üzdü bu gün. ıslana ıslana gittim işe. alışık değiliz.
köy değildir. sen hiçbi köyde kentkart dolum merkezi gördün mü yarrağım? ulaşımı bir büyükşehire göre gerçekten rahattır istanbul ve ankara' nın aksine. urla gibi ebesinin nihakı bi yere gitmiyosanız şehirin büyük bölümünü 2 saatte görebilirsiniz. insanları eleştirel değildir, yadırgama gibi bir olay yoktur çoğunlukla. herkes kendi dalgasına bakar. ama bazı tekinsiz yerleri vardır buca, torbalı gibi oralara giderken normalden daha fazla ayık olunmasında fayda var. havasıda gariptir amınakoyım kar kolay yağmaz, yağmur bikere yağıyoruz şu dünyada mantığıyla karşıdan karşıya geçince ayakkabıyı kurutmayı gerektiricek kadar çok yağar. soğuğuda adam gibi adamdır.

gelelim sözlüğün merak ettiği kısma, barlar sokağı taraflarında toplumu siktir etmiş ama bir o kadar kaliteli insanlar bulabilirsiniz. sokak müzisyenlerinden tut günlük kazançla geçinen, farklı cinsel eğilimi olan entellektüel insanlara kadar. bide şimdiye kadar iyiki meteor düşmemiş travesti sokağının hemen orda diriliş kilisesi vardır. her yerde göremeyeceğiniz birşeydir.

bucada mesela torbacılık baba mesleğidir. bende baya leş mişim ha sözlük bunları bildiğime göre? neyse devam ediyorum. bi tane torbacıyla takıldım bi süre adamı alıyolardı içeri cezası bitince çıkıyodu sonra tekrar başlıyodu bu işlere mk arabayla bacağının üstünden bile geçmişlerdi ben tanımadan önce adamın. ama seviyo yeşili anlarsan ya.

bide dilek fenerleri uçurulur konakta sahilde yılın hergünü. içip muhabbet edebileceğiniz çimler çoğu yerde vardır izmirde. karakolun yanında esrarda içebilirsiniz istiyosanız kimse karışmıyor. severim izmir polisini o yüzden.

aşırılı yaşanılası bi yer.

edit:

eksileyenler izmir aşıklar şehri falan dememi bekliyodu heralde.
amına koyayım 40 yılın başı 8 deki derse gideyim dedim sağanak yağış varmış thshirtle kaldım öyle. o dersi o saate koyan adamı da yağmuru yağdıranı da sikeyim.
Sabah bi baktım ki yağmur! Sonra heyyo diyerek kahvemi ve sigaramı alıp balkona koştum. Güzel şehir vesselâm.
türkiyenin en gelişmiş şehirlerindendir.pahalı olduğu söyleniyor ben hiç gitmedim.Coğrafi olarak önemli bir noktada yer alıyor limanları olsun ege de olması veya marmara bölgesine yakınlığı artı yönlerinden.Tarihi çok eskilere dayanıyor bu şehir için zamanında az kan dökülmemiş.Yurdumun her karış toprağı gibi burası da vatandır.
Kavga olduğunda izmir marşını söyleyerek kavgayı sonlandırabileceğiniz şehir.
sabah 9daki derse gitmek için yağmurunu sevdiğim şehir öğleden sonra bot ve sweatshirt giydiğim için de pişman olacağım dengesiz havalar başkenti ama yaşamaya değer.
Bu hallerini sevmiyorum işte. .yağmurlu depresif.
Nüfusu hızla artıyor, güzel güzel siteler yapılıyor. izmir halkı bundan çok ama çok şikayetçi. Bu gidişle küçük istanbul olur, ayı öküz hırsız şerefsiz kim varsa huzur bırakmaz güzelim şehirde.
yıllardır gitmesem de, çok sevdiğim canım memleketim.
Türkiye’nin en büyük köyü.
çekirdeğe çiğdem, domatese domat denilen şehir.
Ben yokken kim uplıyor bu başlıkları anlamış degilim.
Turkiyenin en kotu birkac sehrinden birisidir. Yollari kazilir haftalarca hatta aylarca kazili kalir. Hep gizlenir ama Trafik sorunu istanbuldan beterdir.
Şu guzel vatanda göçülecek bir yer varsa orasi da nevsehir, kirsehir sivas, çorum, nigde gibi ekonomik olarak guclu ayni zamanda huzurlu olan sehirlerdir. Akli olan uzak dursun derim.
Sahilevleri taka balık evinde rakı içiyorum şuan.mekanı bilen bilir... Burada kalamar yiyin gençler. Kalamar yiyin ve rakı için. Sevgiler.
Kendisi güzel insanı beş para etmez olan şehir.
Hiç yasancak bir yer degil. Ben yasiyorum da biliyorum. Yollari yol degil. Bir suru gece kondu mahallesi var. Bircok konuda istanbul ankara hatta bursanin gerisinde kalmis bir sehir.
Tasinmayi dusunen varsa hic dusunmesin derim bin kere pisman olur ama son pismanlik fayda etmez.
Izmir yerine mersin adana antalyayi dusunebilirsiniz. Antalya hatta plajiyla gece hayatiyla is imkanlariyla falan cok daha caziptir.
Sorun izmirde değil belediyede.