bugün

Yaşlısından gencine çoğu izmirlinin kaynaştığı, eğlendiği buluşma noktası, mekan.
Yerimizdeyiz.

görsel
aga çok dolu be çok fazla dolu beni kalabalık boğuyor.
Orada uluorta sevişiyorlarmış doğru mu merak edilesi.
Buradaki insanlar o yolun diğer tarafındaki mekanlarda eğlenenlerden bin kat daha fazla eğleniyor ve emin olun daha mutlu.
Özlenen çimlerdir.
Dostluğun, sohbetin, muhabbetin çimleridir.

Yakında sere serpe uzanıp, çıplak ayakla gezeceğim şahanedir.
Kalp kalp kalp...
Güzel bir mekan. Bugün karanlık biraz. Ama yine de güzel. Gelecek varsa bira ısmarlayayım.

görsel
Dolgu alanı olduğu için, Ağaçların kök salabileceği toprak bir zemin yoktur. O yüzden çimlik alandır. Tabi ağaçlık olsa daha güzel olurdu. Ben olsam kordondaki apartman yığınını düzleyip orayı yeşil alan (rekrasyon) alanı yapardım. gerçekten bu çimlerle beraber yakışırdı. Zaten oradaki binalar ilk depremde yıkılacak gibi gözükmüyor mu? Neyse... belki de sağlamlardır. Bilemiyorum. Bana öyle geliyor. Tabi izmir için kıyı için çok geç. Neredeyse 100 yıldır orası binalarla dolmuş. Şimdi istesen de orayı düzleyemezsin. Adamın çanına ot tıkarlar. Keşke başta böyle sahil kenarı yapı yoğunluğunun az olduğu bir yer olsaydı. 1-2 katlı yalılar falan olsaydı. Geniş bir bulvar (ağaçlı geniş cadde) olsaydı.
1990'lardaki eski belediye yönetiminin alsancak sahilinden karayolu geçirmek istemesi, daha sonraki yönetimin ise sahil yolu projesini iptal edip proje için doldurulan denizi büyük bir rekreasyon alanı olarak değerlendirmesi sonucunda meydana gelmiştir.
Sen bir de florya sahili görsen, şükreder imana gelirsin.
rahatlamışlardır biraz uzasın garibanlar.
askerden döndüğümde düzenlemesi o demlerde yeni tamamlandığından ilk kez karşılaştığım ve mest olduğum keyifli ortam.
Haftada en az bir kere buraya oturup bira içerek laikliğimi kanıtladığım çimlerdir.
gece 2 sonrası keko mekanı olan yer.
Hiç sevmiyorum. Bazen nemli olur bir de. Çimlerde oturmak isteyen arkadaşlarımı bir şekilde ikna edip rahat rahat oturabileceğim bara veya kafeye götürmeyi tercih ediyorum hep.
çimleeer çimlerle.
iş güç telaşesi ve covid süreci yüzünden uzun süredir ayrı kalıp özlediğimiz ortamlardan biri.
Biz lisede ve üniversitedeyken oralarda vakit geçirmeyi o kadar abartır ve uzatırdık ki bazen yanımıza voleybol topu alır voleybol bile oynardık saatlerce. Şimdi düşününce en son en zaman oturdum hatırlamıyorum bile.
Yarın oradayım ve evet zina yapcam umarım.
Hiçbir zaman oturamadım. Aslında otururdum ama yazları çok sıcak ve akşam olunca ciddi bir trafik oluyor. Buca'ya gelene kadar gece yarısı olur herhalde. Üstelik karanlıkta biraz tehlikeli oluyor oralar.
Korona yüzünden Mart ayından beri gidemiyorum.cok özledim .
yazın metrekareye 100 insanın düştüğü yer. iğne atsan yere düşmez. sevişen, kitap okuyan, alkol alan, gitar yapan vs aklınıza gelebilecek her şey burada olur.
tam bu saatlerde gitar sesleri, bomonti ve rakı ile tıklım tıklım olur. burda millet ayak üstü sevişiyor. kimse kimseyi takmıyor. ilk başlarda bana tuhaf gelmişti.
kaç kere gitmişimdir bilmiyorum. barcı tayfanın sahile kadar bu kadar taştığı bir yer türkiye de yoktur herhalde.(tamamı barcı tayfa değil tabi ki) buna mukabil kimse kimsenin umurunda değildir, o çimlerin üstünde dindarını da görürsün, dinsizini de; hafif meşrebini de görürsün, normalini de; politiğini de görürsün, apolitiğini de. herkes keyfine bakar.
burası özellikle yaz akşamları çok güzel oluyor her şehirde böyle bir yer olsa keşke.