bugün

apple tarafindan isletilen, muzik, film, sesli kitap, iphone programlari, dizi, podcast satilan elektronik magaza. muzik albumunden sadece begendiginiz parcalari satin almak gibi guzel ozellikleri vardir. turkiye'de sadece app store olarak bilinen iphone/ipod touch uygulamalari kismi aktiftir.
içerisinde pembe kalpli donunuzu dikmek için bile uygulama bulabileceğiniz yer.
türkiye için de açılmış olan mağazadır. türkiye için elbette açıktı ama artık müzikler, filmler de türkiye kullanıcıları tarafından indirilebilecek veya kiralanabilecek. ücretler gayet makul seviyede ve barış manço'dan sıla'ya kadar pek çok şarkıcı, bunların yanında pek çok da film var.
ödediğim faturayı yeniden ödetmeye çalışan ama kredi kartımı kabul etmeyen garip oluşum.

hani kabul etse tamam tekrar vericem 4 lirayı problem değil yeter ki mal mal uyarı vermesin artık ayar oldum.
ipad te indirdiğim uygulama iphone a da iniyor aynı zamanda. Nedenini bilen varmı bir saat uygulamanın yuklenmesiini beklerken telefona yuklenmis oluyor. Google playden daha kaliteli olan app magazasi.
Abi siz manyak mısınız?
O apple store. itunes strore farklı.
edit: appstore daki app application ın app i değil. apple ın app i yapmayın ya.
iTunes Store: Apple marka cihazlara lisanslı müzik, klip, film, podcast indirilen mağaza.
AppStore: Apple marka cihazlara uygulama, oyun, kitap, gazete indirilen mağaza.
Apple Store: PC, Mac veya mobil cihazlardan girilerek tüm Apple ürünlerinin satın alınabildiği online mağaza.
Cok zekiler var arama kisminda bu cikti yeni baslik acmadim o yuzden. Apple app store o, apple store degil cok bilmis arkadas.

Edit. Yazim hatasi.
An itibariyle zil sesi aldığım platform.

1,49₺ye zil sesimi değiştirdim, 6 senedir ios kullanıyorum böyle bir şey olduğunu rastlantısal olarak öğrendim.
Mozart’ın Türk marşının değişik bir mixini indirdim, telefonum çalınca arka planda kurtlar uluyacak. Swh