bugün

Korkma beddua etmiyorum. Tutar biliyorsun, ben de biliyorum. O yüzden dudaklarımdan sana ait tek bir kötü cümlem yok. Ne de olsa bir zamanlar sevmiştim seni, yüreğime olan saygımdan; mühürlendi sesim. Hakkında tek bir kötü cümlem yok. Hırsım, intikamım, öfkem, kinim, hiçbiri yok. Merhametim de yok! Bu bile öldürebilir aslında insan olanı: neyse ki sen insan değilsin, sıkma canını.
isyan modern insana özgü kitlesel bir tepkidir. ayaklanmalarla başlayıp isyana dönüşür.
ekim devrimi planlı bir isyan fransız ihtilali ise bir isyan değil metodlu bir sistematik değişim
hareketidir.
gezi parkı olayları isyan değil ayaklanma ile sonuçlanmış yarı isyandır. çünkü eylemler sonrasında
bir anlaşma ve değişiklik elde edilemediğinden sadece ayaklanma olarakta kabul edilmesi
mümkündür.
En doğal haktır. Türkiye de pek kullanılmaz.
herhangi bir amaçla kurulu düzene veya devlet güçlerine karşı gelme, başkaldırma, ayaklanma.
çok değil bundan 15 yıl sonra bu şarkıyı dinlediğiniz için başınıza gülecekler. çoluk çocuk torun torba, bu şarkı fonda iken yaptığınız karaokeyi, halil sezai ile beraber çektirdiğiniz resmi falan önününüze getirip bildiğin başınıza gülecekler.

bana gülemezler ama. bir kez olsun sonuna kadar dinlemedim. bir kez olsun desteklemedim. toruna da öyle dicem: "beni katma lan şepelek!" dicem. "ben dinlemezdim. ilk çıktığı zamanlar... o zaman işte seneee 2010 lar falan... ilk çıktığı zaman duydum dedim ki bu nasıl iğrenç bir şeydir allah ım sen koru yarabbim dedim" dicem. torunu öyle susturucam. bu yazı da ispatım olsun. ilerde nişane olur toruna şeye..

ha evet. torunuma şepelek diye hitap etmeyi düşünüyorum.
bir bandista şarkısı.

Barış da biziz devrim de
Amed de bizim Tahrir de
isyan isyan.

gelsin devlet gelsin şirket
gelsin polis gelsin cop
inadına isyan inadına isyan
inadına özgürlük!!!!
her hangi bir düzene başkaldırı.
resim karelerindeki mutlu çiftler, sanki onlar kendi masallarının sonuna gelmişler ve sonsuza kadar mutlu yaşayacaklar, bizse hala yokuz herhangi bir masalda ismi söylenmeyen köylüleriz asla bilinmeyecek olan..
Hangisine isyan edelim kendi zavallı ruhumuza mi serefsiz insanlara mi yamuk çizilmiş bu yazgiya mi söyle sözlük hangisi kırmadı bizi.
bazı satırlarda en büyüğe olan muhtaçlıktan vuku bulan keskin, yıkıcı depremdir.

''tanrının unuttuğu şey var mı?
dünyanın gölgesini ayın üstüne düşürmesi benim için bir detay
bunu unutabilirdi

tanrı benimle konuşmayı
iki kelimeyi nasıl unutur

benim hamuruma o bahşetmedi mi soruyu

bana evet de tanrım

nokta koymayıp seni beklemekteyim

tanrı:
-
beni benden alan sarkidir.

bu adam icin niye baslik acilmamis ilginc amk.
isyan değil nisyan şarkısıdır. Dikkat edersen kendide zaten nisyeaaaaaan var diyor. Ama gel gör ki denyo grafiker şimdi bunu kimse anlamaz diye albüm kapağına isyan yazmış. Hem mahkemelikler zaten bu konudan dolayı.
(bkz: recaizade halil ekrem)
Halil sezainin gercek soyadi recaiymis.mahkemelik o.
halil fezai o.

uçuyor adam. wow

edit: başlık düzeltilmiş. "halil recai nin isyan şarkısı"ydı başlık.

tanım: sevmediğim bir haykırış,iç döküş şarkısı.

edit2: başlık "isyan"a taşınmış modlar biraz yavaş yav!
bu kadar adaletsizlik içinde boğulmaya ramak kalındığı halde neden vukuu bulmadığına anlam veremediğim eylemdir.
isyan iyidir. (bkz: labirent)
Koçgiri isyanı
Dersim isyanı
Gazi isyanı
Kızıldere isyanı
Gezi isyanı
feminist harekete ithaf edilmiş bir şarkıdır.

mutfak atölye ve kampüslerden
ofis mahalle hücreden
çıkıyoruz evlerden
genelinden özelinden
meydan da bizim gece de
yalnız ya da hep birlikte
isyan isyan!!

kadın dile düşünce
aile devlet mahkeme
kadın dile gelince
hükmü yok üstümüzde
aile de yalan devlet de
arzu da bizim beden de
isyan isyan!!

saçım kısa eteğim de
sokaktayım köşede
kaltak sürtük fahişe
namus iffet neyse ne
ağır da olsa bedeli
islah etmem bedenimi
isyan isyan!!

ucuz esnek ve örgütsüzüz
göçmen kadınız kimliksiz
sınırları yıkıyoruz
evsiz barksız uyruksuz
emek de bizim kentler de
yalnız değil hep birlikte
isyan isyan!!

barış da biziz devrim de
amed de bizim tahrir de
isyan isyan!!
Hepiniz mi beni bulursunuz amk !

Bir isyan şekli.
benim akşamcımın halil sezai^den bile iyi yorumladığı halil sezai şarkısıdır. yobazlara gelsin:

https://www.youtube.com/watch?v=CCr6Yn9k4kg

ayranla böyle yorum yapılır mı? yapılamaz elbette...

ulan çatlasınız da, patlasınız da şu halkı istediğiniz çizgiye getiremeyeceksiniz. boşuna uğraşıyorsunuz...

boş verin bu işleri, gelin iki tek atalım, üç günlük dünyadan kam almadan gitmeyin...
internete yüklenen bir videodan fenoneme dönmüş şarkıdır.

Dikkat çektiği için Gökhan'a teşekkürler.

Sonra acun, neden acun düşünelim.

(bkz: ahmet parlak)
biktirdi artik herkes en az bir kez soylediyse cekilebilir artik yeter.
yaşadıklarımı düşününce, şarkının o bölümünde taklit etmeye gerek kalmayan bir iç çekmesiyle çıkan ses.
eksini al kardeşim.