bugün

fabrika ayarlarına dönmesini istediğim şehir.
Bilmem kaç milyon nüfusu var ama dünyanın küçücük olduğunu bu sene sık sık gösterdi. Tamam tesadüfler güzel tatlı şeylerdir lakin son bir buçuk ayda yaptığın tam bir pisliklik kamoooon kendine gel biraz.
bu ülkede ne kadar şöhret varsa/vardıysa bir şekilde yolu buradan geçmiş güzide şehir. en güzel şiirler, en güzel şarkılar ona yazılmıştır türkçemizde. yahya kemal, ankara'nın istanbul'a dönüşünü sevmiştir. necip fazıl'ın ruhunu eritip kalıpta dondurmuştur. emre aydın aşksız istanbul'a düşmandır.

üç büyükleri büyük yapan renkleri değil istanbul'dur. boğaz'daki dalgaları, milyonların umutsuzluklarını alıp ta akdeniz'e sürüklemiştir. günü en uzun, en kısa; en kutsi, en hayvani; en yorucu, en sakin yaşanan şehirdir. balık ekmeğin arasına en tatlı orada girer. en güzel camiler, gökdelenler, semtler, köprüler, parklar, ay ve güneş onundur.

kimine akşamı siyah, kimine sabahı beyazdır.
bu ülkede ne kadar şöhret varsa/vardıysa bir şekilde yolu buradan geçmiş güzide şehir. en güzel şiirler, en güzel şarkılar ona yazılmıştır türkçemizde. yahya kemal, ankara'nın istanbul'a dönüşünü sevmiştir. necip fazıl'ın ruhunu eritip kalıpta dondurmuştur. emre aydın aşksız istanbul'a düşmandır.

üç büyükleri büyük yapan renkleri değil istanbul'dur. boğaz'daki dalgaları, milyonların umutsuzluklarını alıp ta akdeniz'e sürüklemiştir. günü en uzun, en kısa; en kutsi, en hayvani; en yorucu, en sakin yaşanan şehirdir. balık ekmeğin arasına en tatlı orada girer. en güzel camiler, gökdelenler, semtler, köprüler, parklar, ay ve güneş onundur.

kimine akşamı siyah, kimine sabahı beyazdır.
kadın gibi olan şehir. zaten teoman anlatmıyor mu şu sözlerinde;

istanbul bugün yorgun üzgün ve yaşlanmış
Biraz kilo almış ağlamış yine
Rimelleri akıyor.
görsel
bir yıl yurt dışında yaşadım. 4-5 farklı avrupa ülkesinde bulundum gitmeden önce amsterdam söyledir , paris böyledir diye kafamda kurardım ama anladımki hiç bir şehir istanbulun eline su dökemez.
bu şehir kanımızı emer , bu şehir için ölmeye değer.
Buraya gelince darmadağın oluyorum ben. Resmen pert oluyorum bi gece de...

Heralde bütün hayatımı burada gecirsem yada buraya tasinsam falan is icin, Biterim ben burda bi ayda yaa...
tüm acılarınızı rahatlıkla yaşayabileceğiniz mükemmel şehir. ne bir söz söyleyen olur ne de engel olan. aksine daha da tetikler acınızı. dilediğiniz gibi ağlayabilirsiniz bu şehirde. ister bir vapurda denizin rüzgarın gölgesi yüzünüze çarparken sessiz sessiz, ister en güzel sokağında kalabalıkta bağıra çağıra. nasılsa gözyaşlarınız çığlıklarınız şehrin kaosuna kapılıp yok olacaktır. ciddiyim, bulunmaz bir nimet burası. o güzelim havasında suyunda ayrı bir büyü yatar. en mutlu olduğum dediğiniz yerde etraftaki insanların neşesi boğuverir sizi, huzur bulduğunuz insanlar olmadık zamanlarda yok olur bu şehirde. sağlıklı gelip ölü çıkarsınız. bu kimi zaman en iyi davranışıdır şehrin. daha cömertliğini sunmamışsa şanslısınız demektir aslında. her fırsatta yüzünüze hiçbir işe yaramaz biri olduğunuzu vurmadıkça. ya da sonuna kadar yalnız ve aciz olacağınız gerçeğini... gerçeklik konusunda çok cömerttir istanbul, hakkını yemeyelim. kimi zaman öyle bir duruma getirir ki sizi, neye niçin üzüldüğünüzü bilemezsiniz. doruklarda yaşarsınız acı denen o duyguyu. ne beklediğiniz gelir ne de umutlarınız tükenir. bu döngü sürer gider.
hangimiz, bu şehirden nefret etsek bile, 1.köprüden geçerken kafamızı çevirip 'ulan ne olursa olsun güzel şehir be!' demedik?
3 senedir kalmama ragmen en ufak bir hayranlik duymadigim sehir.

Tayin verseler saniyesinde ankara ya giderim.

Sehir dedigin ankara gibi olur.
boğaziçi köprüsü veya fatih sultan mehmet köprüsünden her geçişimde daha da aşık olduğum şehir. istanbulda bana trafiği sevdiren yerdir o köprüler. bakmaya doyamadan geçip gidiyorum. her geçişimde çok şükür rabbime diyorum. sonra kendimi peygamberimin(sav) hadisini söylerken buluyorum : “istanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, o ordu ne güzel ordudur.”
Fatihle üsküdarı ayrı bi güzeldir.
spastik dolu şehir.
memleketim.
Yarin yine ufak bir iki günlük gidecegim sehir.

Otobanda 15 20 kere selektor yapanlarlar yapacagim sözlü tartismalari büyük bir heyecanla bekliyorum.
yaşam koşulları kötü olduğu halde türkiye`nin ve dünyanın en güzel şehirlerinden biridir.
tüm umutlarımı bağladığım o güzel şehir. Ama ben aynı ben oldukça hayatım bok gibi olacak...
ne demek hava 25 derece? Bu ne biçim 25 derece lan?
Moda sahilinde bira içmeyi chpli kadıköy belediye başkanı yasaklamıştı.
Sırf istanbul için boğaziçi fizik kazanmaya çalışmak.
Evin yoksa yaşamanın çok zor olduğu şehir.
Demokrat partinin de akpnin de mimarisinin içine ettiği şehir.
yağmurun şu anda tüm pisliklerini temizlemeye çalıştığı şehir. en son yağmur yağdığında yıldırım düştü apartmana. nasıl düştüyse artık tv yanmıştı.
2015 genel seçimlerinde 538bin gecersiz oyun kullanildigi, avrupanin baskenti.