bugün

istanbul ticaret odası'nın 2001 yılında kurduğu,ana yerleşkesi üsküdar'da olan vakıf* üniversitesi.özellikle ticari bilimler fakültesinde olmak üzere çok kaliteli öğretim elemanları barındırırlar,bu nedenle eğitim standardı hayli yüksektir.belirtmeden geçmeyelim tikky oranı gayet fazladır yalnız adam gibi adamlarda vardır.kısaltması "iticü" şeklindedir.bahçesinde bulunan çardak her daim doludur.
öğrencilerinin ben itu de okuyorum lan diye hava attıkları okul. işin aslı çok başkadır.
bizzar şahit etmişliğim vardır. *
verilen onca paranın sadece eğitim için olduğunu bize gösteren vakıf okulu. sosyal aktivite sıfır denecek kadar az, gelmek isteyenin 2 kere düşünmesi gereken, ilim irfan yuvası.
Hala bir bahar şenliği edinememiş ilim irfan yuvası gibim birşey işte
gs şampiyonluk kutlamalarında öndeki arabada 1istanbul commerce university" yazıyodu.
ne o "commerce" dedim ticaretmiş meğer..
sonra kız bayrak gösterdi nasıl diye süper dedim güzel kızdı walla..
böle bi konuya da vesile olan üni. kısacası.....
artık öğrencilerini, okul ile taşşak geçtirtmeye zorlamış üniversite.

http://www.youtube.com/watch?v=jt51d4XQ4V0
(bkz: istanbul ticaret odası)
(bkz: ito)
http://www.iticu.edu.tr
Umutla gelişmesini,büyümesini,sosyalleşmesini beklediğim,bu sene eğitim ücretine zam yaparak 10.000 ytl ye çıkarmış,herşeye rağmen gene de özlediğim okulum..
öncelikle (#299785)

her sene metrekare başına düşen öğrenci sayısı daha bir arttığından * okul ile geçilebilecek bilimum daşşak potansiyeli ile zıt yönde gelişen evet evet bir okul.

http://www.youtube.com/watch?v=x3ZyBH_QFyw
işletme bölümünün eğitim kadrosu çok kaliteli olan okul.her derse çok kral profesörler gelmektedir.
çakma itü.
kolpa itu macir itu gibi isimleride mevcuttur...
kurulduğundan bugüne kadar maltepe, şile, kurtköy, silivri ve bilumum yere taşınacağı söylentileri çıkan lakin halen üsküdar'da mahalle arasında ufacık yerde eğitime devam eden istanbul ticaret odası menşeili özel üniversite. anlamadığım nokta gayrimenkul konusunda akla hayale gelmeyecek kadar zengin olan ito nun olaya bu kadar kayıtsız kalması.
rektörü ateş vuran olan üniversite.
okulu küçükyalı'ya taşıma düşüncesi, kesinlik raddesine gelmiş üniversite.
meslek yüksek okulu ve mühendislik bölümleri, 07-08 öğrenim yılını küçükyalı'da geçirecekler.
08-09, yani bir sonraki sene diğer öğrenciler de küçükyalı dolaylarına alınacaklar.

kaynak: hukuk'a giriş dersi / dekan jale sarmaşık.
istanbul Ticaret Odası tarafından kurulmuş ve Ticari Bilimler ağırlıklı üniversitedir.işletme Bölümü'nün gerçekten de hakkını vermek gerekir,alanında başarılı öğretim görevlilieri bu bölümde derse vermektedir.Yine de tamamen bir üniversite olamamış,hala lise sistemi ile idare edilmektedir.
Malesef ki üniversite günümüzde esen -kadrolaşma rüzgarları' na kapılmıştır.
başlamayanlar için başlanmayası,başlayanlar içinde bitirilmesi muhtemel olmayan okuldur.ben başladım bitecek gibi değil,öğretilmeyen bilgileri bide duymak istemek farklı bir istek tabi.
eminönü kampüsünde bir tane düzgün insan bulunmayan okuldur.eğitimi kötüdür.2 yıldır birşey öğrenemediğim yegane kurumdur.bazı hocaları gerçekten kalitelidir.fakat özellikle moda tasarım 1.sınıf öğrencilerinden bazı insanlar kendilerini hala lisede veya ilkokulda sanmakta ve çocuk gibi davranmaktadırlar.sunum sırasında listeye göre kalkmak yerine ilk ben ilk ben diye kavga çıkarabilir ve ağlayabilirler,şaşırılmamalıdır,hayatı öğrenmemişlerdir daha,gülünüp geçilmelidir.ayrıca kendi iç hesapları bulunan bu öğrenciler vize final zamanı birbirlerinden hatta en yakın arkadaşlarından bile not saklayacak kadar basit olabilirler,önemli olan notu saklamak değil çalışıp sınavda çalıştığını yapabilmektedir.vermesende o not başkasından bulunacaktır,sen sadece nefret kazanacaksındır.kızları sevimsiz konuşmaktadır.bebek gibi konuşarak şirin olduklarını düşünürler fakat nefret uyandırırlar.hukuk fakültesi öğrencilerinin çoğu eminönü kampüsündeki düzgün insanlardır.okudukları bölümlede alakalı olabilir.
8 haziran'da eminönü'nde yapılacak şenliğine sefarad ile dolapdere big gang'ın katılacağı okul.
ilk * mezunu olduğum üniversitedir. 4 senemin güzellikler içinde geçtiği, ben başladığımda 13 kişi olduğumuz, boynumuzda kimliklerle dolaştığımız yerdir. Okulumdur canımdır..
lisans programlari 10 bin 800 ytl , meslek okullari 6 bin ytl olmus universitedir.
meslek yuksel okulu da 6480 ytl olmus

edit icin Nortia hanim kizimiza tesekkur ederiz.
Hurriyet.com alacagin olsun. *
bilgisayar teknolojileri bölümünde genc ve basarili akademisyenlerle egitim veren mahalle arasinda kaybolmus bir kampuste hizmet veren ve 19 mayislarda kandillide bulunan bogazin önünüzden bi bir nehir misali akip gittigi cemile sultan korusuna ögrencileri toplayip sinirsiz icki ve yemek partileri düzenleyen üniversite.güzeldi.
http://www.iticu.info şeklinde çok güzel bir forum-paylaşım sitesi açılmış olan okul.
yeni kayıt döneminde öğrencilere dağıtmak için 1300 tane laptop alan üniversite.