bugün

bi çeşit yavşaklıktır.

bunu yapanlar sevgili ertugrul saglam ve onun gibiler sayesinde teker teker tarihe gömülecektir. bir gün maziye bakıp " ulan eskiden ülkede o kadar mal vardı ki inanır mısınız adam istanbulda dogmayıp istanbul takımı tutardı " diyecegiz.

nitekim o günleri görecegimiz kocaelide, boluda trabzonda bursada yapılan şiddet eylemleriyle iyice anlaşılır hale geldi.

utanıyorum kardeşim bu mal insanlardan. yahu bir insan neden istanbulda dogmadıgı halde istanbul takımı tutar ki. yahu nerde kaldı sizin türklügünüz nerde kaldı ezilenin yanında durmanız. tamam barcelonayı tutun anlarım güzel takım verdim şukusunu heriflerin ama yok bunlarda öyle bir durum. fenerin, galatasarayın beşiktaşın neyini tutuyorsunuz ne var. aşkmış ne aşkı ulan gerzek sana ezberletmişler işte. bu 3 takımdan birini tutacaksın. düzen böyle devam ediyor.
aynısı babasının takımını tutanlar içinde eçerlidir.

babası bir forma aldı diye o takımlı olmuştur, kendi istek ve iradesiyse seçememiş yazık olmuştur.
(bkz: barcelona da doğmayım barça yı tutma)
insanların bir takıma sempati duymasıyla alakalıdır. nedir yani bursa'da yaşamıyorum ama iskender kebabı sevemez miyim?
orta asya'da doğmayıp mhp'ye oy vermek gibi bir şeydir...
devlet kuramının el atması gereken sorun, aslında nüfus kütüğünün yanında ilgili yalnız bu takımı tutabilir tutmayanlar hakkında amme alacaklarının tahsil usulü hakkında kanun kapsamında tecziye edilmelidir.

(bkz: zamana bırakmak)
istanbul'da yaşıyorsan eğer, o takımın duruşundan, o takıma olan aşktan, küçük yaştayken daha futbolun ne olduğunu tam olarak bilmediğin halde etkilenebilirsin ve istanbul takımını tutarsın.zamanla sende bir aşka dönüşür; hatta daha fazlasına.

ancak yine de doğduğun yerin takımını sempatizan olarak desteklersin.

(bkz: beşiktaş)
(bkz: gençlerbirliği)
(bkz: ortalama 3 büyük taraftarı)
(bkz: brezilya da doğmadığı halde alex i tutmak)
O yüzden Tavşanlı Linyitspor diyorum.
kişilik zaafiyeti olanların işidir.

haa bi de istanbul'da doğmasına rağmen istanbul takımlarına anca sümüklerini atanlar vardır ki işte onlar en asil duyguların insanlarıdır.*
bu davranış lüzumsuzluktan başka birşey değildir.
bu tipler zaman zaman milliyetçi olduklarını da söylerler. harbi garip.
(bkz: izmirli köpekler istanbul u destekler)
los angeles de doğduysak nabcaz? galaxy'i mi tutucaz gardaş?
türküm amk.

(bkz: forum chat tarzı entry)
Bir insanın bir şeyi sevmesi için illa oralı mı olması gerek yani. Ozaman kimse doğduğu yerden başka yerde yaşamasın. kimse kendi doğduğu yöre haricindeki yemekleri sevmesin yemesin ne saçma .
normaldir. zira çoğunluğun desteklediği o istanbul takımları istanbul'u temsil etme gayretinde değillerdir. zaten istanbullu olmayan birinin, büyük klüpler dışında istanbul orjinli takımları destekleme oranı diyarbakır kayapınar belediyespor'u destekleme oranıyla aynıdır.
(bkz: kahpe bizans)
(bkz: forzanadolu)

inadına karşıyaka ulan!!!
türkiye'de doğmayan gurbetçiler de milli takımı desteklemesin ozaman...

(bkz: bi daha başlık açtığın görem)
(bkz: elin verem)
Bunu diyen şunu da dedi:

(bkz: ingilterede doğmadığı halde ingilizce öğrenmek)

Mantığına mı koysam türkçene mi bilemedim kardeş.
klasik anadolu çomarı sözleri.
yerine göre katıldığım, yerine göre katılmadığım önerme. sıkı bir beşiktaş taraftarıyım. fakat her ne kadar takımımı sevsem de pragmatist de yaklaşmak gerekiyor belli durumlara. izmirde oturuyoduk o sırada, tek süper ligteki izmir takımı bucaspor ve küme düşmesine ramak kalmış. bu durumda ligteki diğer takımları izmirde izleyebilmek için izmir takımları içinde sempati duymasam dahi bucasporu desteklerim. karşısında beşiktaş dahi olsa. kendi şehrindeki takımı desteklemedin de ne oldu? izmirde en son ne zaman süper lig maçı izledin? 8 yıl önce mi, belki 9dur. o yüzden arkadaşlar diğer şehirlerdeki takımlara tabi sempati duyun duymasına da, kendi şehrinizin takımını da piç gibi bırakmayın.
Varolsun şehrinin takımını tutanlar.

Televizyon başında takım tutulmaz.
kim diyor bunu ya s.kicem şimdi belasını....

misal galatasaraylı olmak için türk olmak yeter.

galatasaray türkiyedir.
ben bunların karadeniz versiyonlarıyla muhabbeti kesiyorum.

not: karadeniz'deyim.