bugün

(bkz: first let me take a selfie) takılıyordur kendileri.
ibrahim suresi 42. ayet :

Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah onları ancak, gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor.
allah insanları bu dünyaya imtihan için gönderdi. keyf ve sefa bu dünyada kafirlerindir ki onları ebedi ve elim bir azap bekliyor öbür dünyada. çok takma kafana hayat kısa. ölüm hepimizin başında. gidersen görürsün ufaklık.
mahşer günü, o bombaları atanlara ve bu başlığı açanlara hesap sorarken nerede olacaksa o zaman da oradaydı şeklinde rahat bir cevap verilebilecek soru.
(bkz: allah a inanmak ama güvenmemek)
Allah elbette olanları görüyor, viskisini yudumlayıp filmini izliyor.
tekvin kitabının 15. bab ına göre fırat nehri nden nil nehri ne kadar olan geniş bölge israiloğulları na vadedilmiştir.

başlığa dönersek; israil filistini bombalarken rab yehova israilin yanındaydı.
Allah'ın yerini insanlara sorma gafletiyle açılmış başlık.

Kuşkusuz sen bu yazıyı yazarken allah seninle değildi, şimdi de değil.
Pis ateistler iş başında.birgün doğrulari görmeniz dileğiyle.
Allah zaman ve mekandan münezzehtir.

Edit: gerçeklerden kaçamazsınız arkadaşlar.
Hayatta herşeyin bir nedeni olduğuna inanırım. Allah Filistini bombalayan israil'i de görüyordur terörist ışıdi de görüyordur Türkmenlere zulmeden Çin'i de göyordur. Şu entryi girdim ama harf israfı oldu resmen. Ilkokul çocuğunun soracağı sorular bunlar. Çarşıda ki hesabı bile eve saklıyorsun bu dunyanın günahlarının öbür tarafta ödenceği düşüncesi mi saçma geliyor. Neyse bir şey demiyorum. Şunu da belirteyim ateist deist vs vs bunlar beni ilgilendirmez ama belli bir yaşa gelmiş insanların avam mantık dışı soruları beni geriyor.
evet güzel içimi kabartan bir başlık daha. bu başlığı açan yazara teşekkürlerimi arz ediyorum. allah neredeydi acaba, sahiden neredeydi. aklıma bir kaç şey geliyor.
1 - saz arkadaşları olan melekleri toplamış ''bugün acaba kimi peygamber göndersem'' diye düşünüyordur.

2 - cehennemde yakacağı zavallı insanlara ne gibi işkenceler yapacağına ilişkin fantaziler kuruyordur.

3 - mana powerini arttırmak için koyunlarından dua bekliyordur.

4 - başka bir arkadaşın dediği gibi arş'ına (tahtına) kurulmuş viskisini yudumluyordur.

5 - belkide ölmüştür, evet yanlış duymadınız ölmüş olabilir. yeryüzündeki acıya dayanamayıp intihar etmiştir. zaten melekler, ilk insanı yaratırken başının etini yemişlerdi. bu pişmanlığa dayanamayıp sıvışmayı seçmiş olabilir. bu durumda görevine vekaleten cebrail bakabilir.

her neyse olasılık çok, sonuçta bu tanrı değil mi? hikmetinden sual olmaz...