bugün

(bkz: yeni ateist olanları ilk bakışta tanımak)
edit : genç allahsız,kitapsızlar rahatsız.
bir islam ülkesinde rahatlıkla söylenen ve sonucunda şiddet görmeyen yazar önermesi.
iki ironi var. ya türkiye islam ülkesi değil ya da islam şiddet dini değildir.
gerçeği sağlamak için önerme sahibinin aynı cümleyi iranda belirtmesini arz ve talep ederiz. not : islam gerekliliklerini yerine getirmeyen vatandaşım.
edit : şiddet görenler eksileyin bakalım.
edit2: başlık sahibi şiddet gördü mü acaba başlığı sildi başımıza bıraktı.
katılmadığım düşüncedir. insanlar islamı çok yanlış yorumladığı için bu tür durumlar meydana geliyor. yoksa islam insanlara savaşmayı kan dökmeyi emretmiyor. kuran-ı kerim'de de bu düşünceyi kanıtlayacak bir tek ayet bile yoktur. islam eşitlik dinidir kadın erkek eşittir.
not: şakirt değilim
islamı tanımayanların her an ağızlarından dökülebilecek saçma cümle safsatası.
(bkz: ateist olmayı bir bok sanmak)
"islam şefkat dinidir" doğrusunun en yabancı ve soğukkanlı şekilde başka ahval ile karıştırıldığı bir hezeyan halidir. Ya da bilmeyen ne bilsin bizi, bilenlere selam olsun.
''dayak cennetten çıkmadır'' sözünü kafaya takmış ateist söylemidir.
Dünya'nın gördüğü en büyük acıların ve katliamların altında müslümanlardan ziyade özellikle hristiyan dünyasının imzası bulunması sebebi ile bu nasıl çelişki diye insanı derin düşüncelere sevk eden önerme sıçırtmasıdır. tamam müslüman dünyası sütten çıkmış ak kaşık demiyoruz ama gören gözler için var yani böyle bir gerçek.
islam' ın gücünden korkan kişilerin götlerinden uydurdukları önermedir.
doğru bir önermedir.

Tevbe / 5

Haram aylar (süre tanınmış dört ay) sıyrılıp-bitince (çıkınca) müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün, onları tutuklayın, kuşatın ve onların bütün geçit yerlerini kesip-tutun. Eğer tevbe edip namaz kılarlarsa ve zekatı verirlerse yollarını açıverin. Gerçekten Allah, bağışlayandır, esirgeyendir.

not: allah'ın ayetini mi eksileyeceksin yoksa? *

edit: eheh ben mi yazdım lan ayeti.
islam'ı ...'dan anlayan insan söylemidir.

evde köfte yaptım az önce sözlük. sonra ev arkadaşımı çağırdım yemeğe. yemedi. 'dışarıda bu soğuk havada aç insanlar varken ben yiyemem bu yemeği' dedi. teheccüdünü kaçırmayan insandır. bi da müslüman 'kıl beşi, ye aşı' diyen de vardır ki allah ondan muhafaza etsin hepimizi. kişilere göre değerlendirmemek lazım dini.
diğer dinleri bilmeyenlerin düşüncesidir. tevrat'ta başka bir tanrı adına kurban kesenin, adam kaçıranın, büyücülük yapanın cezası ölümdür. islam'da böyle kurallar yoktur.
islamdan bihaber olan patlak mısırların düşündüğü olay.
(bkz: başlık sıçmak)
islam dini hakkında en ufak bir fikri olmayan, islamı sadece namaz kılmak olarak gören islam karşıtı insan saçmasıdır.
her türlü karşıt tezi duydum da islamda maneviyat yok saçmasını ilk defa duyuyorum. kan ve gözyaşı kısmına değinmek bile istemiyorum. insanın kafasında kocaman bir ne alaka sorusu beliriyor.

bilmemek değil de bilmediği halde yorum yapmak... ilginç!
dayak cennetten çıkmıştır.
(bkz: dayak cennetten kovulmuştur)
bence ülkeden ülkeye değişen bir yargıdır.
http://www.elestiriyoruz....savas-ile-ilgili-ayetler/

bilmiyorum, bana pek şiddet dini gibi gelmedi. *
islamin temeli alçakgönüllüğüdür efenim.

(bkz: saygılar)
Kendine yazık edenlerin fikridir. Rabbim iman versin. Vermezse kahhar sıfatıyla kahretsin bu tür düşünenleri.
Kuranda allah elcisine yoksa sen insanlara inanmalari icin siddet mi uygulayacaksin diyor. Kuran okumayan zihniyetin kendi kucuk beyinciklerinde urettikleri subjektif bir onerme. Islam hosgorunun everestidir vesselam. Ha ister inan ister inanma o da sana kalmis pasam. Allah suphesiz cok bagislayandir.
kuran'ı hayatına geçirmemiş insanların ayetleri cımbızla çekip örnek olarak vermesi, cehaletin boyutunun ne kadar vahim olduğunu yeterince açık olarak göstermektedir.
islam dinini kötülemek için söylenmiş bir sözdür.
geçerliliği kısmen doğru önerme. böyle bir önermede bulunabilmek için belli başlı dayanak noktalarıyla durumu açmak, örneklendirmek ve somut bazı gelişmeleri anlatmak lazım gelir.
içeriğini dolduramadan, bir temele oturtulamayan önerme; ortaya atılanı ciddiyetsiz ve fikirsiz kılar ve bu yüzdendir ki;

(bkz: hassiktir diyorum)

ayrıca;

(bkz: fikir sahibi olmadan beyanat vermenin dayanılmaz acizliği)
Neoconların bir propaganda söylemidir. Zayıf bünyelerde etkili olabilmektedir.
islam'ı akparti islamcılığından ve
şakirt islamcılığından ibaret
sananların inanacağı önermedir.
oysa ki islam münafıklarla ve
münafıkların yaptıklarıyla
değerlendirilemez.