bugün

islamiyetin cehalete karşı olmasıdır. Ben bu sorulara yanıt bulamıyorum, vay efendim bu niye böyle? Diyen kişiler araştırmaya kendini verip suallere kendisi yanıt bulması gerekir. Hazır soru hazır cevap bilge insanlara yakışmaz.
kabul etmez. hz muhammetin 2 gün üst üste bilgi öğrenmeyen kişi hüsrandadır hadisi buna örnektir.
o zaman kendini reddeder.
günümüzün islamiyetinde bu durum tam tersidir. günümüzdeki islamiyet cahillikten beslenmektedir. bu islamiyetin adı israil ve amerika islamiyetidir.
kuran-ı kerim'in ilk ayetinde saklı olmayan,apaçık şekilde belli olan gerçeğin buna en güzel cevabı verdiği inancındayım. (bkz: ikra)
islam cahilligi kabul etmez ama bir sürü ne idügü belirsiz cahil islami kabul ederler. bunun sonucunda islamin icine edilir ve sifonu cekilir. elin gavuru da islam ülkelerini kendisine kul, müslümanlari da köle eder.
Bütün müslümanlar tarafından bilinen, çoğu müslüman tarafından dile getirilen fakat bu müslümanların çok büyük kesiminin hayatlarına adapte edemediği bir sözdür, islam dininin tanımlarından biridir.
hz. alinin "bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum." demesi başlığı doğrular niteliktedir.