bugün

ümmi peygambere(sav) kitab-ı kebir-i kainatı oku diyen emir. (bkz: kitab-ı kebir-i kainat)
islam'da olmayan her boku savunup da yapmadığımız şey. okumayız birisi bir şey dediğinde "ne demek istemiş?" diye; bok atıp otururuz.

namazı, orucu bilmem neyi "emir" diye uygularız ama daha ilk emri yerine getirmeyiz. al sana müslüman!
aydınlanmanın ilk şartıdır. ama karalara bürünmüş sözümona müslümanlar pek takmaz bu emri.

(bkz: hurafe)
(bkz: bok)
kıraat sözcüğü bu sözcüktendir. yani kıraathane sözcüğü okuma yeri anlamındadır.
ilk inen beş ayetin ilk sözü (bkz: alak suresi):

1- Yaratan Rabbinin adiyla oku!

2- O, insani bir asilanmis yumurtadan yaratti.

3-5 Oku! Insana bilmediklerini belleten, kalemle (yazmayi) ögreten Rabbin, en büyük kerem sahibidir
(bkz: yaradan rabbinin adıyla oku)
yüzde doksan dokuzu müslüman olan * ülkemde yüzde doksan dokuzun uymadığı ve hatta anlamadığı ilk emir. *
http://www.islamiyol.com/...uresi-dinle-oku-meal.html adresinden dinlenebilen en çok dinlemekten haz aldığım suredir.
bismi rabbike'llezi halak diye devam eden kuran ı kerim in inen ilk ayetidir.
islamın ilk emridir. ama teferruat hükümündeki türbanın milyonda biri kadar gündemde yeri yoktur .

teferruat olduğu yönünde açıklama fethullah gülen isimli şahsa aittir.
insanlığa emredilen, faat pek uygulamadıgımız emir!!
8. nesil yazar kardeşimiz.

(bkz: şimdi onlar korksun)
kuran'ı kerimin ilk emridir.
(bkz: alak suresi)
benim vefalı kardeşim.
birkaç dikkatimi çekiyor, iyi bir yazar. ekşınsever olması daha da hoş.

kocaman bir hoşgeldin diyorum!
acayip güzel bir kız ismidir ayrıca.
http://www.swfcabin.com/swf-files/1304884017.swf
ikra inen ilk suredir.. alak suresi olarakda adlandirilir
(bkz: #11788152)

tanım yok. yorum yok.

cumhuriyet kadar güzel bir yönetim biçiminden ne istiyor acaba ?
(bkz: cumhuriyeti yıkma görevi verilmiş kişi/#11788152) insan mısın sen? diye sormak istedigim yazar
fetoş uzvu yaklamış şakirttir..

her entrysinde "yağmur yağıyor şakirt şakirt ya rabbi şükür şükür" dememe neden olan yazar.
cumhuriyetin yıkılması için dua edeceğini söyleyen mürid,gökten hiç bir zaman kemik yağmaz koç.