bugün

headbang şubat 2011 kapağını görür görmez kendimi uçan adam sabri edasıyla oradan oraya atmama sebep olmuş grup.
edriyııııınn!!!
üç günlük yeni yetmelerin muhteşem analizleri ile onlara iş öğretmeye çalıştıkları müzik topluluğu.
bir tanrı steve harris, o'nun beş kutsanmış elçisi ve bir de melek eddie... ingiliz nwobhm devi!
dinleyip,takip etmediğim halde hakkında sadece sözlükçüler için az sonra bir müjde vereceğim gruptur.*
bir arkadaşımın*** facebook sayfasına yazdığını aynen iletiyorum: "Evet,strateji gereği resmi açıklama gelmemiş olabilir ama Iron Maiden'ın Türkiye'ye gelmesi için basında en çok ter döken ekip olarak -Headbang- artık iftiharla açıklayabiliriz : 17-18-19 Haziran'da istanbul Kazlıçeşme'de gerçekleşecek olan Sonisphere'ın headliner'ı IRON MAIDEN!"

e ne diyelim,sevenler için hayırlı ola.

düdüt: kesinleşmiş dostlar,hayırlı ola!
the final frontier tour turnesinin 2011'deki ilk konserini rusya'da vermiş olan grup. setlist şu şekildedir.

the final frontier
el dorado
2 minutes to midnight
coming home
dance of death
the trooper
the wicker man
blood brothers
when the wild wind blows
the evil that men do
the talisman
fear of the dark
iron maiden
---
the number of the beast
hallowed be thy name
running free

son albümden 5 şarkı var. olması muhtemel istanbul konserinde de büyük ihtimal bu setlisti çalacaklardır.
artık Türkiye de 19 haziran 2011 de konser vereceği kesin gruptur. Konser t-shirt ü

http://a3.sphotos.ak.fbcd...5741_170356_7337858_n.jpg
19 haziran'da istanbul da konser vereceklerini görmemle gece gece bünyede heyecan oluşturmuş gruptur. bomba gibi yaz bekliyor bizi. buraları sallayıp geçecekler, bari yıkmasalar.
98'de izledikten sonra bir daha ne zaman gelecekler diye hayal kurduğum, bu sene kısmet olursa 13 yıllık hasretime son verecek olan gruptur.

Bana kalırsa, ki kalmaz ya, 1989'a kadarki dönemden bir best of çalsalar. Gerisine hiç gerek yok...
the trooper, aces high, fear of the dark, 2 minutes to midnight şarkıları en sevdiğim şarkıları olmakla beraber heavy metalin önde gelen gruplarındandır. grup basçı Steve harris tarafından kurulmuştur.
şuanki üyeleri; steve harris, dave murray, adrian smith, bruce dickinson, nicko mcbrain, janick gers, michael kenney'dir.

Not: sonisphere festivaline katılacakları kesinleşmiştir.
yaza gömdüğümüz tşörtlerini ortaya çıkartacağımız En büyük gruplardan biridir.

AHa benim çıkartacağım tşörtleri

http://cgi.ebay.com/IRON-...-size-Large-/110625292093
an itibarı ile 53. grammy ödüllerinde 'best metal performance' dalında ödülü kapmıştır. bir ödül daha aldılar böylece. 1 değil 1 milyar ödül feda size.
(bkz: elbet bir gün buluşacağız)
(bkz: 19 haziran 2011 iron maiden istanbul konseri)
17 haziran yunanistan konseri resmen açıklanmış olan grup. az kaldı az, bizi de açıklayacaklar.
remember tomorrow şarkısı beni benden alır.
iyi - kötü, başarılı - başarısız, teknik - sallamasyon gibi ölümlü kavramlarla değerlendirilemeyecek bir grup. ya tapılır ya da sevilir.

daha doğrusu fanatizmi yapılır, fanatiği olması kolay bir gruptur.
çok başarılı bir grup. Hatta çok çok başarılı. Fakat biraz abartılıyor mu ne ?

ekleme: bunu eksilediniz ya, metalciyim diye gezmeyin oğlum.
heavy metal'in efsanesi. beğenilerek dinlenir hala.
ülkemize gelmesi kesinleşen gruptur. hayırlı uğurlu olsun sonunda bizde hacı olucaz *
http://www.biletix.com/yakinda.htm?id=3
10 bin kişilik mekanda konser verecek grup.
*
eğer maçka küçükçiftlik parkta olursa ki görünen orda olucak rezilliğin ağa babası olur. organizatör beyefendiler bu konseri eğer cidden burada yapacaksa maiden ın bu ülkeye bir daha gelmeme garantisini kendilerine ben verebilirim. fazla uzağa gitmesinler. kıç kadar alanın geçen sene wasp a dahi yetmediğini görmüşlerdir. konserden öncede arkada ki lunaparktada maiden ı ağırlarsanız daha etkileyici olur bu arada.
sonisphere festival 2011 istanbul şerefine yarın akşam 22.00 da rock fm (94.5) radyo istasyonundaki rock fm live programında 2 saat boyunca şarkılarını dinleyebileceğimiz gruptur.
haziranda gerçekleştirecekleri konserin küçükçiftlikte olmasına bi nebze sevindim, biz bize oluruz ne güzel*
rezaleti görmemek için gelmemesi daha iyi olacak grup.

organizatörleri kınıyorum, kendilerine laflar hazırladım. gelmesinler abi. valla. nasılsa ben gidemiyorum. gelmesinler.
19 haziranda türkiyeye gelecek efsane grup. gittikleri heryerde stadları tıka basa dolduruyorlar ama türkiye konseri maçka küçükçiftlik parkta olacak. şaka gibi. her konuda olduğumuz gibi bu konuda da en sonda kaldık türkiye olarak. adamlar kıçıyla gülecek bize.
Duyduguma gore ciftlik parkin arkasinda ki su oyuncaklari kaldirmislar alan byuyecekmis(bende onlarin yalanisiyim )
Ama gecen sene stadi doldurmusken simdi kucucuk mekana sıkısıp kalicaz.mekanin kucuk olmasi disinda da eminim problemler olucak.umarim rezil olmayiz.
yıllardır ben ölmeden gelsin dediğim ve ölmezsem haziranda canlı dinlemeye kavuşacağım gruptur. *
sonisphere 2011 türkiye ayağı kapsamında ülkemizde ilk defa konser verecek olan heavy metal grubu.