bugün

iphone alanların klasik bahaneleri var.
xperia kullanıyorum iphone a mi kaldım.
telefona merak olmamasının nesi komik? çocukluğumdan beri gidip de son model telefon alma merakım olmadı. ama malesef elinde iphone 4 varken, 5'i çıkınca hüngür hüngür ağlayan ''yaa abiii 5'ini istiyoom'' tarzı çok embesil arkadaşım var. lan adam borca harca giriyor taksitle telefon alıyor ciddi ciddi. hadi çok zenginsin, nakiti bastırdın aldın lan. 2000 mi 3000 mi ne kadar bilmiyorum; git güzel bi' şey al arkadaşım. hiç mi hobin yok? gitar mı çalıyosun, git kendine bir amerikan strat al. motora mı merakın var? git kendi bi vespa al. dünya mı görmek istiyosun? yurt dışına çık.

millete hava yapacaksın, masanın üstüne koyacaksın, uludağ sözlüğe başlık açacaksın diye veriyosan o parayı, ne diyim ki usta? şimdi bi şey söylesem, anlamayacaksın muhtemelen bu beyin kapasitesiyle.

diğer yandan, fakir insan olması zenginlerin egosunu yükseltiyorsa; fakiriz biz. babamızın alın terini, kendi emeğimizi çarçur etmeyi sevmiyoruz. üstümüze bir tane kareli gömlek alıp, onunla 2 sene dolaşıyoruz. mutluyuz.
ayakkabımı boyayan, çayımı getiren, çöplerimi döken insanlarla aynı telefonu kullanmak istememem en büyük bahanemdir.
iOS 7'den sonra görmezden gelinebilecek bahanelerdir. O nasıl bir menü anlayışı o ne canlı bir kullanım. Bence müthiş olmuş. Hele telefon hareket ettikçe ikonların ve arka planın hareket ederek verdiği 3 boyut duygusu harika.
ısırılmış elmaya 2000 tl verecek kadar geri zekalı değilim. (bkz: nexus 4).
Enayi ve gösteriş meraklısı olmamak en büyük bahanedir.
note 2'ye 1400 lira veripte, android karşıtı olduğu halde alan * ben için bahaneden öte gerçekliklerdir. en basiti cihazın tamamen kapalı olması. modifikasyon ve kişiselleştirme desteğinin çok sınırlı olması. kaliteli olmasına rağmen, ortalama telefon ömrü göz önüne alındığında o kadar para etmeyeceği gerçeği. bir iphone 5 alana kadar 2 tane c6-01 alır, birinin işi komple bitince öbürünü kullanırım. sonuçta c6-01'in yapamayıp iphone'un yapabildiği hiçbir şey yok. en fazla aplikasyon eksikliği var; onu da benim gibiler kendileri symbian aplikasyonu yazarak giderirler.
bi üst modeli bekliyorum.
Abi android iosu solladı yea.
'' yenisi çıkacak'' da var bu bahaneler arasında. ama ben blackberry kullanıcısı olarak illallah etmiş durumdayım. yani param olsa iphone alacağım, fakat param yok.
Zevk meselesidir. Bahane yerine sebep kelimesi daha doğrudur.
-gösterişi sevmiyorum.

cebinde çay içmeye para yok hala gösteriş diyor. *
Herkesin elinde olan bir telefondur.

Bu bir bahane değil gerçektir, 7'den 70'e herkesin elinde olan bir telefonu ben kullanmam arkadaş. Param var Allah'a şükür istesem alabilirim, bunun için bütçem var ancak başka bir telefon almayı tercih ederim.
Ikibin tl verip htc one alan için kesinlikle bir bahane yoktur. (bkz: zevk ve tercihler)
çok yakıyor abi ya.
Kusura bakmayın ama parayla alakalı bir konu değil.

Bu gün 800 lira asgari maaşla çalışan elemanların bile elinde iphone 5 görmek mümkün.

Sadece popüler diye telefonu büyütüyorsunuz.

Fiyat/Performans derseniz; Sony Xperia serisiyle, Samsung Galaxy serisiyle, Htc One serisiyle ve LG Nexus serisiyle yıkıp geçer iPhone serisini kusura bakmayın.
--spoiler--
belediye mi dağıtıyor bunları
--spoiler--
+ya abi şimdi alıp da napıcam? herkeste var ayfon, benim telefon kimsede yok.
bir fakirim, açlıktan nefesim kokuyor bahanesi değildir.
gösteriş meraklısı değilim.
benim telefonda işimi görüyor.
samsung galaksi s4 ondan daha iyi.
"dünya kadar para verecen, ama bluetooth yok, sikerim öyle işi" diyen insandan daha iyi bahane üretebilen görmedim.
ben dokunmatik kullanamam. valla ayfonun dokunmatik olup olmadığını bile bilmiyorum.
bilgisayardan şarkı atmak için bile itunes gerekiyor. itunes'da whatsapp bile paralı. bluetooth desen yok, google play'e giremiyor...
ona verecek param yok. bahane değil. oldu mu güzel kardeşim?- dedirtendir.