bugün

Yine şarj sorunu, yine şarj sorunu, yine şa....
birisi arayınca çalan akıllı telefon.
steve jobs'un ölümünden sonra anlaşıldı ki 4s'in manası; "Steve için"miş..
Hala canavar gibi çalışan telefonumdur kendisi. O kadar yere düştü, kendisinin üzerine kaç tane model geldi bana mısın demedi vallahi. Ayrıca hala güncelleme geliyor bunu da unutmamak lazım.
siri adlı uygulaması beni benden alan apple telefonu. ses kontrol la bildiğin ama çok kral olmuş kanımca.

+programımı kontrol et
-ediliyor.....
-saat 2 de genel kurul toplantısı
+saat 3 e ertele sevgilimle yemek yiycem hacı
-erteleniyor...
-saat 3 genel kurul toplantısı.
+afferin hafız
-rica ediliyor..
-no problem bro.
+onu bunu geç akşama napıyoz
-düşünülüyor..
-içmeyek mi hacı?
+adamsın ayfon
müzik dinlemek için yanımda bulundurduğum telefon. ses güzel çıkıyor şimdi hakkını yemem. ama bir ortama girince çıkarıp hava atılacak bir telefon olmaktan çıktı. gerçi ek bi telefonum da yok ama olsun. zaten ben hayatta ikinci bir planda olduğum için bir zamanların başkalarının gözdesi olan şeyleri eskiyince ben kullanıyor, gözüm gibi bakıyorum.

bir de üstüne üstlük ikinci el amk. ama çok sevinmiştim elime geçince. elime de birkaç hafta önce geçti zaten. yaşasın benim de ayfonum oldu demiştim ama hayat işte çağa ayak uyduramayanı eziyor.
Ios 9.3.5 e kadar gelmis efsane. Vazgectik mi tabi ki hayir. Hala kullaniyorum tik demedi canavar gibi calisiyor.
görsel
görsel
görsel

Hobilerim arasında fotoğraf çizmek var arkadaşlar..
yılan oyunu bile yok bosuna para kaybı.
not:bir fakir
bir telefon için çok pahalıdır. özellikle 64 gb versiyonu.

az önce can sıkıntısından turkcell mağazasına bakıyordum, ne göreyim amk, 2.600 lira. dedim bu turkcell kazıkçıdır, hepsiburada.com a baktım 200 liraya yakın daha az 2.400 civarında. yine fazla amk. teknoloji bu kadar gelişmişken ve yayılmışken halen daha bu kadar pahalı ürünlerin var olması şahsen her user'ı rahatsız etmeli, etmeyenin götünden şüphe ederim. samsung'un s3 üde aynı bok şimdi fanboylar pırtıklanmasın, onun da 64 gb versiyonu çıkacak. zaten bir iphone tasarım vakası vardı samsung'un, şimdide fiyatlarını taklit ediyor ibne. bu telefonların bu kadar pahalı olmasında benim dengesiz ülkemin de şüphesiz büyük bir payı vardır.

lan hatta şunu da ekleyeyim, 2 ay önce sony xperia u aldım. dün faturasına gözüm ilişti. telefon 800 lira mağazalarda. faturada 637 yazıyor gerisi eklemeler hep. 120 lira civarında kdv mi olur amk!!!!brbr devlet denilen şey bireyleri rahat ettirmek için de yok mu? sonra bi de niye gelişemiyoruz diye sorarlar. her şey pahalı anasını ...

yok olm az daha sinirlenirsem hayatın amacını sorgulayacam, o zamanda konu çok sapar hiç gereği yok.
apple'ın çok kısa bir süre sonra tanıtacağı yeni iphone MODELi. apple beklendiği gibi piyasaya iphone5'i değil 4s'i tanıtacaktır.

edit: söylemiştim sözlük *

edit 2: en çarpıcı yeniliği için (bkz: siri)

edit 3: steve jobs'un ölümünden sonra anlaşıldı ki 4s'in manası; "Steve için"miş..
Sanırım ömrüm boyunca hem boyut hem de sistem açısından rahat kullanabildiğim tek telefon olacak kendisi.

Bu yılın başında, hatta ilk gününde telefonumun iç ekranı kırılınca geçici olarak eski telefonum olan 4s i kullanmaya başladım. Halen daha telefonumu yaptırma ihtiyacı duymadığım için bunu kullanıyorum. Şunu söyleyebilirim, tek eksiği güncel uygulamaların telefona yüklenmemesi. Diğer tüm yönlerden benim akıllı telefonu bile -samsung s7- geride bırakır. Sağlam hatta elimden düşürdüğüm zamanlarda asla ekranına vb zarar gelmedi, donma kasma yok, zaten boyut olarak küçük ve estetik olduğu için aşırı rahat bir kullanımı var -özellikle küçük boyutta elleri olan insanlar için aşırı ideal- elimden yılda en fazla 4-5 defa düşer daha fazla değil.

iyi ki iPhone 4s var diyorum ben. Yoksa sakarlıklarıma başka bir telefon böyle katlanamazdı.
En güzel tasarıma sahip iphone. Yazın mecburiyetten sattım ama satarken içim acıdı.
turkiyede 10 katina satilan telefon. ulan amerikaya gidip alip geri donsek, ucak parasi falan dahil, daha ucuza gelir anouaoyum.
benim gibi insanların değil iphone 5, iphone 5s çıkmasını bekleyip alabildiği telefon. Yıllardır karda kışta çilemi çeken cefakar * telefonumu artık yenileme zamanının geldiğini düşünüp, dün itibariyle kendisiyle karşılıklı olarak sözleşmemizi feshetme kararı aldık. Yeni hayatımda umarım mutlu mesut ve eski günlerimi aramayan bir iphone kullanıcısı olurum.