bugün

kıla tüye muhalefet edip ak partiyi ve ülkenin mevcut başbakanını karalamaya çalışmak ile, muhtelif dönemlerde halkın buna tepkisinin paralel olma durumu.
tarifi imkan dahilindedir.

- önce halkı açlık ile terbiye edin.
- steril bir ortamda aç bıraktığınız insanlara bulgur, makarna, kömür gibi maddi şeyler teklif edin, tarh edin.
- olumlu sonuç alamadıysanız, bu sefer yükte ve pahada biraz daha ağır çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi şeyler verin. bunu sosyal devlet ilkesi maskesi ile verin; ama oy alamadığınız yerlerden geri toplayın.
- bu kadar zorlamaya rağmen hala akpli olmadıysa insanlar, kaybettiğiniz belediyelerin ödeneklerini kesin, yollarının yapımına izin vermeyin.
- israil başbakanına bağırıp çağırın. silah antlaşmalarını bozmanıza gerek yok, bağırmanız yeterli olacaktır. bizim halk sever böyle şeyleri.

yine de akp li olmayanlar varsa hala, kafasına ıslak odunla vurup güneşte bekletin. servise hazır.
* (bkz: insanı zorla akp li yapmak)
(bkz: insanı zorla aklamak)

istemiyorsa yapma anasını satayım, mahrum kalsın.

denizin soğuk sularından gelen not: ak partili değilim ben fakat bu entrymi gören bir ak partilinin muhteşem ayarım, muhteşem "aklamak" işim için beni ödüllendirmesinni bekliyorum. heil tayyip.
içinde varsa olur. yoksa ve düzgün bir adamsa istediğin parayı ver yapamazsın.
genetik geçişle de mümkün olabilir. zira; (bkz: katranı kaynatsan olur mu şeker cinsini s.tiğim cinsine ceker)