bugün

Yoktan yere kalp kırmaktır. Özellikle astlarına karşı. Arkadaş temizlik personelini uyar sen neden milletin içinde rezil ediyorsun ki. Müdürlerden nefret ediyorum. Ben utandım valla.
egolarının yüksek olması ve bir şeyi anlatmayı becerememeleri beni itiyor.
aktroll olmaları ve eşek ölüsü gibi kokmalarıdır şüphesiz insan gider bi banyo eder.. ha birde herkesle iyi geçinmeleri bana göre..
Karsisindakini aptal yerine koymak. Yani bunu uzun uzun orneklendiririm ama o kadar aziz ki su anda. Attigim tas, urkuttugum kusa degmeyecek.
sohbeti yönlendirme tarzı.

karşısındaki insana ya da içinde olduğu grupta akan sohbete hiçbir saygı göstermeden aniden yüksek sesle ortaya bir laf atması, hele bunu bir başkası hâlihazırda konuşuyorken yapması, inanılmaz itici kılar o insanı benim için.

konuştuğu zaman evrenin en gizemli sırlarını dahi çözse umrumda olmaz. dinlemek, başka bir insanın varlığına saygı göstermek iletişimin en temel kuralı. buna uyamayan birinin bir Peygamberdevesinden farkı yoktur gözümde.
cehalet, altı doldurulamayan içi boş kibir, ağlaklık, en ufak bir derdi bile dünyanın en önemli meselesiymiş gibi abarta abarta ortalığı ayağa kaldırması, samimiyeti ayarlayamamak, iletişim becerisinden, derdini anlatmaktan bihaber olmak, tartışmayı sadece fikirlerini karşı tarafa kabul ettirmek için karşısındakinin sözlerini hiç dinlemeden sürdürmek vs. vs.

yani o kadar çok ki kitap yazılır amk. keşke aksini konuşsaydık.
Mesajda sesli harf kullanmamak.
ben herkesle iyi geçinebilirim, imajı vermeye çalışmaları.
penislerinin olması.

en azından olanlar için geçerli.

-ha ben düşkünüyüm, bence itici değil sempatik diyen delikanlılarımız varsa afiyet olsun. biz saygı duyarız.
Yere tükürmesi, çöp atması, sakız çiğnemesi, parayla övünmesi. Net.
insan olmaları.
Yüksek sesle konuşmasıdır, kapı çarpmasıdır.
dişlerini fırçalamayan insandır. hele yönetici filansa ve iş göstermek için yaklaşıyorsa daha da kötü olur.
Kendini uyanık sanmak ama malın önde gideni olmak.

Sözde, Göz yapayım derken ağız yaran it oğlu it.
solcu olmasıdır. bundan daha ötesi olamaz. evet...
ikiyüzlünün dilinde tat, kalbinde fesat gizlidir.

ikiyüzlülük.
"ya ben ne kadar içersem içeyim sarhoş olamıyorum ya" cümlesini kurması.
(Bkz: yobazlık)
Günümüz şartlarında müslüman olması yeterlidir.
Saygısız ve yalancı biri olması en büyük detaydır.
(bkz: cahil özgüveni)
Instagram/Twitter biosuna AÖF programını yazmak.
Kimileri bu şekilde 2. Bölüm okumaya başlayınca önemli bir şey başardıklarını sanıyorlar. Oysaki örgün bir programa kayıtlı olan herkesin başarabileceğini sıradan bir iş.
Yüksek sesle bağırarak konuşması birde boş konuşuyorsa.
Özsaygı kavramından bihaber olması. Çıkarları uğruna kendini küçük düşürmeyi göze alması. Kişiyi iticiden ziyade acınası da yapar.
yalan söylemeleri, bir insanın ardından rahat rahat konuşmaları. dünyayı ben yarattım tavırları, gereksiz övünmeleri. aşırı kıskançlıkları ve bencil olmaları.