bugün

Insanlar kendileri degismez ama hayat insanlari degistirir.
Değişim kaçınılmazdır. Olgunlasiyoruz, belki suskun belki daha durgun yada tam tersi konuşkan ve eğlenceli olunuyor zamanla. Giyimi kuşamı tarzı zevk aldiklari vesaire. Ama en güzel değişim kendi içinde olandır.

Yeri gelmisken; 13 yıldır tanıdığım arkadaşımla tatile çıktım. Ben gözünün önünde nasıl simardigini hiç ama hiç farketmemisim. Değişim güzel şeydir ama bunu kalitenizi düşürmeden yapmanız en makul olanıdır. Tanıyamadım ya ben kızı. Eskiden beri Çok iyi tanıdığınızı düşündüğünüz insanlarla tatile çıkın. Değişim orda.
insan değişmezse ölmüştür. illaki bir şeyler kalmayacak, yeni şeylere dönüşecek.
insan değişen bir varlık değildir, ya yerinde sayar ya da gelişim gösterir ama özü hep aynı kalır. Ayrıca (bkz: can çıkar huy çıkmaz) derler.
değişirler. ama seni üzdükleri için değil, senden sonra başkalarını üzmemek için değişirler. sen her türlü yediğinle kalırsın. sonra başka bir insan gelir, o da bu yüzden değişir. sen, hiçbir insanın değişmek istediği için değiştiği insan olamazsın...
Evet değişir. Yalnızca kendi iradesiyle.
Aklı varsa değişir. Değişsin.
insanlar gerçekten değişiyor seviyorum dediğin insan bi bakiyosun senin sevdiğin kişi değil sanki karsindaki değişmiş sanırım bu da aşkın bitmesi adamin soğumasından kaynaklı.
Evet değişir biraz eline para geçsin ve sevdiği kızdan biraz güzel olsun yeter.
Değişmez de çok isterse biraz törpüler kendini. Çok isterse.
Ya insan kendini geliştir iyi yönlü olarak değişir ya da başına çok kötü bir olay gelir değişmek zorunda kalır. Başka türlü değişmesi olanaksızdır.
evet. parayı bulunca da muhtaç olunca da. insanlar artisttir çünkü.
En temel ve genler yoluyla geçmiş özellikler değişmez.

Belki bir badire ya da kayıp ya da feleğini şaşırtacak bir durum karşısında törpülenebilir.
O kadar!
Zaman tüm acımasızlığını gösterir..
Lâkin değişim değişebilmeyi gerektirir..

Gerçekten değişmeyi isteyen her insan değişebilir..
Değişir. Önce hissi sonra sevgisi en son sadakati değişir. Kimse aynı kalmaz.
değişir kendimden örnek vermek gerekirse efendi, centilmen, iyi, yardım sever, duygusal, namazında, niyazında biriydim. taki kezo bir kızın teki beni aşağılayıp, hakir görüp, saf ve temiz duygularımı yanlış anlayıp olmayan kuş beyniyle beni kullandığını sanana kadar. zaten dost bildiklerim ve beni sevdiğini idda eden herkes bir kazık atmıştı bu kızda benim son çizgi mi aştı bir taşım kaynattı. artık erol taş, nuri alço olma zamanıdır. ama hala kötü insan olmakta zorlanıyorum. iyilik inatçı leke gibi işlemiş kalbime söküp atamıyorum.
Değişir. Okursa değişir, düşünürse değişir, farklı insanları tanıdıkça değişir, onların fikirleri öğrendikçe değişir, evlenir değişir, çocuğu olur değişir, şehir değiştirir değişir, ölümü görür değişir. Hatta birilerini kınar, onlara benzeyerek değişir.
Bu da benim değişim sürecim.
görsel
(bkz: asla) buna inanan ya da bunu ümit eden de salaktır zaten
Menfaat uğruna değişir.
(bkz: rocky iv) *
Kendimden yola çıkarak, insanların değişebileceğine inanıyorum.
insan ,ibranice kelime kökeni nisyandır.Nisyan ,unutan ve hatırlayan demek.Önce yabancılaşır insan varlığına .Kimi zaman yaşantı ,başından geçenler vs diye alt yapıda bir dram beklenir ancak günümüz rutininde her an bir yabancılaşmadır.Tüketiyoruz ,tüketirken tükeniyoruz.En çokta değer yargılarımıza ,karakterimize karşı taviz bombardımanıyla.An be an başkalaşım içindeyiz.Her yeni olay yahut seçim yapıyor bunu yeni bir kod yazıyoruz kimliğimize.Sonra birileri çıkıyor zamandan hiç değişmemişşin diyor bunu sadece zamandan çıkanlar biliyor.Günlük varlığımızdakiler değişimi bilenler .Bundan değil mi evliliklerin fiyasko çıkması ,ani istifalar,terkedip gitme hisleri .An be an unutuyoruz sonra birden diriliveriyor kimlik .''Ben kimdim diye!''
hemde çok değişir denilesi sorunun cevabıdır. evet.
insanları bilmiyordum da ben değişmiyorum. Bunu bir daha yapmayacağım insanlar kırılıyor dediğim ne varsa tekrar tekrar yapıyorum. Huy olunca bırakılmıyor en fazla kısım kısım yontuluyor.