bugün

insan hayatında gerçekten bir kere aşık olur. diğerleri hevestir, hoşlanmadır, gelip geçicidir. aşık olduğu kişide tüm duyguları harcayan insan bir daha aşık olamaz. o duyguları tekrar hissetmesi bile çok zordur. sırf tekrar acı çekmek için kendine zarar vermeye de başlayabilir ya da mutlu olmak için uyuşturucu dahi kullanabilir.
1 kere aşık olur , 1000 kere aşık olduğunu zanneder .

Mesele aşkı bulmak sanırım , yanılmamak .
Belki ama yine de bi bilene sormak lazım ama bilen kim orası da meçhul.
aşkın olmanın ne yaşı var, ne de limiti. insan doğaya aşık olur, filme aşık olur, bir diğer insana aşık olur.

çok meyilliyiz sınırlar çizmeye.
bire de razıyım ben.

duygusal olarak tam bir kütük olduğumdan ötürü pek mevzuyu kavrayamıyorum.
Demeyin öyle şeyler üzülüyorum sonra.
Yanlıştır.
%100 doğrudur. Aynı duyguyu bir başkasına hissedemezsiniz. Ama anlaşılmayan bir sey var. Bir kere aşık olunur demek hiç kimseyi cok sevemeyeceğin anlamına gelmez. Aşkla çok sevgi arasında his bakımından güçlülük dışındaki tek fark, aşkta mantık yokken çok sevgide az da olsa mantık bulunmasidir. Ayrıca bi filmde duymuştum, hayatı boyunca bir kere aşık olabilen birisi kendini şanslı hissetmeliymiş. Yani bu duyguyu hiç tatmamış ve tatmayacak olanlar da var.
katılmadığım hödö. hatta şarkısı bile var.

aşk yeniden
akdeniz' in tuzu gibi
aşk yeniden
hem tanıdık hem yepyeni...
Elde edilmiş deneyimleri yeni kişiye uydurabilirseniz belki de son kişi olabilirtesi vardır.
insanoğlu muhabbet üzere yaratılmıştır. Sevgi ve muhabbet. Aşk ise onun zirve noktası. Seviyesi ve derecesi insandan insana değişsede kalbinde zerre kadar sevgisi olmayan hemen hemen yok gibidir. Kimi vardır mecnunca sever kimi var ben her bahar aşık olurum der. Muhabbetin zirvesi ise yaradana ait iken Kulun kula aşık olması hiç yakışır mı? Elbette ki yakışmaz. Aşk esarettir köleliktir kulluktur. Kul kula tapar mı? Bu allahtan reva mı? Aşk beladır ateşten gömlektir rüsva eder rezil eder adamı kaldıramazsın. Yeri gelir kanını akıtır yeri gelir canını alır bedeli ağırdır ödeyemezsin korkarsın. Aklını alır Kelleni alır hesabını soran olmaz. Bak hallacı mansura gözün aşk görsün. Nasıl aşık. Derisini yüzdüler de yine hakk dedi. Ne aşkı? Kim aşık? Heyy gafil ne aşkı? Aşık dediğin o yanında yokken bile nereye baksa onu görür. Attığı adımdan haberi olur. Maşukun Ayağına diken batsa aşığın canı yanar. Biri aç yatsa diğeri yiyemez. Ne aşkı? Geç..

Adam ben aşığım diyor, 3 ay sonra kızı elleriyle gırtlaklıyor. Hani aşıktın, noldu? insanoğlu aşık filan olmaz. istese de olamaz. Yüreği yetmez. Olduğunu zanneder. Belki sevgisi muhabbeti vardır hepsi o. Kendi kendinizi kandırmayın. Boyunuzdan büyük laflar etmeyin. Aşk allahın hakkıdır, kula verip çiğnetmeyin yoksa pişman ederler..
Külliyen yanlış tespit.
Kim demiş, nasıl demiş, neye dayanarak demiş?
O bir kere aşık olmuş olabilir eyvallah ama yürek çarptığı ve o şahane çarpışma olduğu sürece kaç defa aşık olabileceğimizi nereden bilebiliriz ki?

Bir kere aşık olup, velev ki hüsrana uğradıktan sonra, bir daha aşk yaşamayacak mıyız yani?
Yani biz öldük mü?
Duygular, yürek, o çarpıntılar, ununu eledi, eleğini astı mı yani?!
Ahahahaha komik olma Jonathan!
Doğrudur.

Hatta o aşkla birlikte aşka olan inançta yok olur.
insan hayatında hep asik olduğunu sanır.
yanlış bir önerme, insan bir kere aşık olmaz. kafanızı karıştıracak çok bilinmeyenli bir denklem değildir aşk. basittir etkilendiğiniz her şeye aşık olabilme ihtimaliniz vardır.
eğer yaşadığımız ilişkilerden unutamadığınız, çok etkisinde kaldığınız bir insan varsa geçmişe takılıp "bir kere aşık oldum" dersiniz. yarınların size daha unutulmaz daha çok etkisinde kalabileceğiniz bir insan getirmesiyle birlikte "insan hayatında bir kere aşık olur" cümlesindeki gizli özne devamlı değişim gösterir.

aşkı arayın, aşk güzeldir ama aramak daha güzeldir.
güncel Önemli Başlıklar