bugün

Yaşama dair vadenizin dolmak üzere olduğunu öğrenmek. Hoş, Allah'tan ümit kesilmez.
10 gün çaylaksınız.
(bkz: emrah koş)
erkeklerin insan olduğu *
(bkz: iktidarsız erkeğin bakire kız araması)
yasadigimiz her olayin kaynaginin bizim duygu ve dusuncelerimiz oldugu gercegi.
sınav günü uyuyakalma gercegi. gercekleştiğinde sıcıstır. basıma bugun geldi ordan cok iyi biliyorum.
(bkz: terkedilmek)
saatlerin ileri alınması.. hep birlikte son gecenin bi saat kısa sürmesi.. * *
(bkz: ölüm)
Kaçış yok demiyor sağa dönüşteki tabela. Sola sapmalar belki de daha da bir bela; ama isteğim yoğun kaçmaya.
inanmak istemediğim gerçekler var zulamda, vuranlarından hem nalına hem de mıhına! Ezber bozdurup, günaha sokacak senalıkta.
illa kaçmalı, kaçınılmalı.

ilk yaramı alalı on dört yıl oldu, ön dört yaşımda...
Hayat toz pembe değil dediğinde çocukluk aşkım, suratına çarptığım ilk tokattı, hem de bir erkeğe ilk vuruşum... Sonrasında nereden bilecektim hayat hep çarpacaktı suratıma?
Felsefeyi, bir sineğin kanatlarını kopartmak ve ayak altında ezerken çıkardığı sesten ve bıraktığı histen ibaret sanıp, ondan sonuçlar çıkarmaktı son tahlilde yaşamak usumda.
Ne bilirdim daha o yaşlarda, Nietzsche'yi, sartre'yi Camus'u, Freud'u, Woolf'u... gerçi buna inanmakta bir meseleydi o yaşlarda, haklısınız haklılığınızca...

Aşk mı dedi biriniz?
Evet, bilirim, en çok da bunu beklediniz. Gizleri severdiniz, üstelik penah köşelerde bekleyenlerin hikayesinden isterdiniz! Pek alâ, bu gerçeğe inanmamı isterdiniz. Dahası, buna tapınmamı temenni edersiniz.
Çıldırttı kimini, öldürttü beriki aşığını, sevişip teninde yok oldu diğeri, ama inandı çokları bu gerçeğe.
Ben mi diye sordunuz?
Hahahaha, deliliğim resmetmedi mi size kendisini?
Satırlarım sunmadı mı cerbezeli sevgisini?
Ama yaşanan her hayal kırıklığı, dökülen evin her bir kenar ya da tavan sıvası-boyası, inanmamaya itti beni.
Dostluğa sığındım herkes gibi.
Yediğim kazıklar tövbe namına yeminler dizdirdi;
Sonunda yalnızlığa da gebe kaldım kabul ettim ama, doğama aykırı olanı beceremedim ben de...

Kaçış yok demiyor sağa dönüşteki tabela. Sola sapmalar belki de daha da bir bela; ama isteğim yoğun kaçmaya.
inanmak istemediğim gerçekler var zulamda, vuranlarından hem nalına hem de mıhına! Ezber bozdurup, günaha sokacak senalıkta.
illa kaçmalı, kaçınılmalı.
Peki, neden imtina ile inanmak istenilmeyen gerçeklerden sakınılmalı?
Neden onlardan saklanmalı?
yaşlanmak
(bkz: pi nin aslında üç olmaması)
my sweet sixteen gibi gerizekalı bir programda sırf annesi süper lüks jipini parti anında değil de daha önce verdiği için, böyle bir süpriz düşündüğü için saatlerce zırlayan kızla; afrika'nın yoksulluk ve pislik içindeki bölgesinde (refah düzeyi yüksek ülkelerde yaşayan akranlarının aksine) 'istemeden' gittikçe zayıflayan 16 yaşındaki kızın aynı dünyada yaşıyor olması.
inanmak istemiyorum, çünkü insan ırkıyla ilgili kişisel problemlerim oluyor.
(bkz: webcamda en az beş kat daha çirkin çıkmak)
en sevdiğiniz kişinin ölümü.
(bkz: aşk)
1 hafta boyunca bakıştığınız, simsiyah gözlerine ölüp bittiğiniz kızla tanışmanızın 2. dakikasında kızın süzme bir salak olduğunu anlamanız...**
Dost dediğinizden kazık yemek.
(bkz: ayrılık)
(bkz: ölüm)
kimilerine göre alavera dalavera ile kimilerine göre de sistemli düzenli bir ekip işi sonucu fenerbahçe' nin süper lig' de ki diğer takımlarla arayı yavaş yavaş açıyor olması.
* *
(bkz: fb nin galatasaray i 7 yil geriden takip etmesi)
gerçeklerin, yazılsa, anketlere meze olsa bile değişmemesi.
(bkz: savaş)
sevdiğiniz insanlarla birlikte vakit geçirmek için kilometrelerce yol tepmek, akabinde buluşmak lakin asla umduğunuz gibi olmaması. hayal kırıklığı yaratmak...
kurmayı planladığınız hayatı kuramadığınızı ve kuramayacak kadar aptal olduğunuzu farketmek ve hatanızı düzeltecek vaktinizin olmaması.

(bkz: matrix inin yanlış çıkması)
(bkz: m q)
(bkz: ağzını ayırmak)
(bkz: deliği tutturamamak)
(bkz: deliği tutturmaya çalışmayı bırakmak)