bugün

logosundaki kedi figürü ile sıcak bir hava yaratan yayınevidir.
siyaset, insan bilimleri, felsefe, tarih, mitoloji, edebiyat, sanat alanlarında gerek genel okuyucuya gerek yükseköğrenim öğrencilerine gerekse uzman araştırmacılara yönelik eserler yayımlayan yayınevi.
can dündar'ın kitaplarını yayınlayan ve yılın bazı zamanlarında iki üç kez can dündar'ın burada imza günü düzenlediği kitabevi
küçük imge kalplerde taht kurduğu için, ilk olarak gidilmesi tercih edilen, sıcacık bir ortama sahip kitabevidir. ikinci imge'de de aldığın kitapları, dergileri karıştırıp, sıcacık kahveni içmenin tadı bir başkadır.
kedisine kurban sıcacık kitapevi.
çalışanlarıyla kitaplar hakkında sohbet bile edebilirsiniz. imge'ye giden herkes onu sever, orda olmayı sever. hafif bir müzik vardır sizi rahatlatan ve okumaya yönelten. taksitli alışveriş de yapılabilir burada.
kendi bastıkları kitaplar da vardır.
(bkz: imge yayınevi)
ne zaman biri beni içeri sürüklese mutlaka kitap alıp çıktığım sıcak kitabevi. hepte amin maalouf romanları oluyor ne hikmetse. kendimi komplo teorisindeki mel gibson gibi hissediyorum orada.
http://www.imge.com.tr
dekoruyla, çalışanlarıyla, müziğiyle ve cafesiyle sıcak bir ortam yaratan kitabevi. insan içeri girdi mi oradan ayrılmayı hiç istemiyor.
(bkz: imge nin önünde ki demirler)*
içinde ya da arkasında kafe bulunan kitabevi.
yalnız kafesinde oturan herkes bir şey almak zorunda. hatta biz 5 kişi idik, 4 kişi sipariş verdi, garson bize neden herkesin almak zorunda olduğunu 4 kişilik masaya 1 sandalye fazladan verdim, herkes bir şey ısmarlamak zorunda diyerek açıklamıştı, bomboş kafede. hayretler içerisinde kalarak, sinirlenip kalkmıştık haliyle.
ankara da böyle bir kitap-cafe olmasına hem şaşırmış hem çok sevinmiştim. en güzel zamanlarımın geçtiği yer. kahvenizi elinize alıp saatlerce vakit geçirebileceğiniz, bahçesinin de bulunduğu sıcak ortam. ara sıra kaybolmak isteyenler için birebir.
ankara'nın en önemli kitabevlerinden biri. cafesiyle, ortamıyla insana huzur veren bir yer. kitap alıp cafesinde kahve içerek kitapla ilk bütünleşme zevkini anında yaşatan, insana kızılay'da bir yerde değilmiş hissi uyandıran yer.
beyoğlundaki burger in önü kadar olmasa da, mihenk olarak kabul edilebilir..* içindeyken sevilmeyen ankara ya dışardan baktıkça özlenenlerindendir.. bir bardak çay eşliğinde kitaplara dalabilmektir..
Ankara Üniversitelilerin Ankara'da kurup istanbul'da da şubelerini açıp hayırlı bir iş yaptıkları kitapçı gibi kitapçı. Mühürdar'daki imge'yi özellikle tavsiye ederim.
fahiş fiyatlarla kitap satan yayınevidir. tevfik çavdar'ın kitaplarının neden bu kadar kazık olduğunu bir gün karşılaşacağım yetkilisine sormak istediğimdir.
ankara konur' da kafesiyle fark yaratan mükemmel yer. kitabınızı alırsınız. yukarı çıkarsınız, kahvenizi yudumlayarak kitabınızı oracıkta bitirebilirsiniz.
imgenin dergileriyle tanıştım önce. antalyadan. eski sayılarını alırdım sahaflardan. sonra ankaraya gittim üniversiteye. ilk gördüğüm an imgeyi önemliydi benim için. çok benimsedim ya ben burayı. genelde sahaftan yapardım kitap alışverişimi ama imgeyle tanıştıktan sonra değişti bu huyum. pahalıya patlıyor bana ama olsun. huzur veriyor imge bana.
ankara'nın en sıcak yerlerinden biri. kafesinde oturup kitap okumak, doğum günü kutlamak, arkadaşlarla buluşmak için çok uygundur. aradığım kitapların hepsini bulamasam da zamanında istediğim bir kaç önemli kitabı bulduğum kitabevidir..
şu sıralar sagopa kajmer'in ankara konseri için bilet satmakta olan yer. nezih bir ortamdır. ankara soğuğundan iyi bir kaçış mekanıdır.
buranın çalışanlarına üzülüyorum arkadaş bilhassa ankara şubesindekilere. yahu bir gördüğümü bir daha göremiyorum, konuştuğum zamanda patronların çalışanlara karşı son derece kötü davrandıklarını söylüyorlar. evet bir arkadaş vardı, kitabevi niyetine girmişti işe (kendisi de uluslararası ilişkiler mezunu belirtmekte fayda var) adam ostimde tır boşaltıyordu, patronlar taşındıkları zaman ev taşıyordu vb.. kitaplarla ilgilen(e)mediği! için de azar işitiyordu falan filan adam tam kitap kurdu seviyor da bu işi en sonunda yeter dedi gitti. tamam özel sektör falanda bir de sorsan solcudurlar halktan yanayız falan derler, işte dostlar arada bir ahmet abiyle muhabbet dışında gitmem, rahatsız eder bu çelişki beni. kitabevi lan burası kitabevi... gider dosttan alırım en azından şovenist söylemleri yok, kitap satıyoruz kardeşim diyorlar...
yayınladığı kitapları olgunlar sokaktan çok ucuza alabilirsiniz,boşa çok para ödemeyin.
bodrum oasis şubesinde kahve servisi yapılmaya başlanmıştır, iyi de olmuştur.
defterleriyle beni benden alan kitabevidir.
Zamanında deliler gibi can dündar ın kitaplarını basan kitabevi ve yayıncılık şirketi , can dündarın ve diğer yazarların bazı kitaplarını da gazeteden kupon biriktirip almıştım onlarda imge kitabevine aitti. Simgesi minik bir karakedidir.