bugün

Imamhatip çıkışlıyım. Sevdiğim okulum.
öncelikle şunu söylemeliyim bu sözlükteki ilk entrym olacak bu. bir şekilde bugün bu konuya rastladım ve yazılanlardan bir hayli rahatsız oldum. ben anadolu imam hatip lisesinde ve ilahiyat fakültesinde okudum, şu anda sosyoloji üzerine araştırma yapıyorum ve ders alıyorum. bazı arkadaşların dedikleri gibi ne misyoner oldum ne de anti-cumhuriyetçi olarak yetiştirildim. bu kadar öfke neden ben sormak isterim imam hatip lisesinde okuyan insanlara ve imam hatip liselerine kin kusan arkadaşlara? bizim orada bir ihl vardı kızları şöyle yapıyorlardı, erkekleri böyle yapıyorlardı diye örnek vermekle bu liseleri tanımlamış ve kötü yerler olduklarını belirtmiş olmuyorsunuz. bu ülkedeki lise düzeyindeki bütün eğitim kurumlarında böyle insanlara rastlamak mümkün. kişilerin yaptıklarını topluma yıkmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz?

ben senelerdir sözlükleri takip ederim. diğer sözlüklere nazaran burada daha objektif şekilde olaylara bakabilen insanlar olduğunu zannediyordum. bu konuyu okuduktan sonra tamamen yıkıldı bu görüşüm. tarafsızların tarafında olmak çok zor değil. imam hatip lisesinde okudu veyahut okuyor diye bir insanı yobaz, misyoner, militan ya da anti-cumhuriyetçi ilan etmeyin. insana insan olduğu için değer verin. ilk başta anlamayı, konuşmayı deneyin.

takipte kalacağım. bir zamanlar ekşide yazmış haliyle silik yemiştim şimdilik buralardayım. umarım insanlar at gözlükleriyle bakmaktan vazgeçer. hem sağcısı hem solcusu için söylüyorum.

edit:imla
Hem dini hem fenni ilim verilen istenilse güzel bir şekilde değerlendirilebilen güzel insanlarla karşılaşılan daha iyi öğretmenler isteyen güzide mekanlar.
cizvit okulları gibi yerler olduğundan şüphelendiğim okullardır.

neden şüpheleniyorum? malum, sucukçu muhasebecisi diyanet işleri başkanından "dini lider" yaratmaya kalktı aklınca... dine uygun buluyor yani... üstelik vatikan'ı da örnek gösteriyor... kendisi imam hatip lisesi mezunu olduğuna ve onun gibi bir dehanın dersleri yanlış anlaması mümkün olmadığına göre, imam hatipler cizvit okullarına dönmüş, katolik kafalı öğrenciler yetiştiriyor demektir.

ha, derseniz ki sucukçu muhasebecisinde o kadar kafa yok, anlatılanı ters anlamıştır eyvallah...
torunum burayı kazanırsa ona rte posteri alacağım.

(bkz: amin)
"neden bu okullara puansız alıyorlar?" Sorusu kafamda çok kurcalandı. Araştırmalarım sonucu gördüm ki açıkta kalan öğrenciler ya açık liseye yada imam hatip lisesine kayıt olabiliyormuş. Yani düz lise işlevini görüyor bu liseler.
gelmeyin amk benden size tavsiye.
bu ülkedeki pisliğin kaynağıdır. her türlü acayip buradan yetişiyor; sanmayın ki sadece radikal islamcı çıkar buralardan pkk'ya bile adam çıkıyor! ülkenin kalbine yerleşmiş habis ur gibi!
Çocuğum olsa göndermem, anadolu lisesine fen lisesine falan gönderirim.
akp gençlik kollarının öbür adı.
ülkenin geleceğine konan dinamittir.

bir ülkeyi yok etmek istiyorsan teoloji okulları aç bu teoloji okullarından çıkanlar, biyoloji, kimya, vs kısacası tüm bilim dallarını reddetsin.

bilim, teknoloji, üretim vs hiç bir şeye faydası olmasın. sadece pamuk tıkayıp çeşitli hikayeler anlatsın. öğretmenden fazla para alsın.

lan ülke de kaç tane cami var ki bu kadar imam hatip açıyorsun ülkeye?

bana imam hatip mezunu olup ülkeye bilgisiyle 5 kuruş fayda sağlamış bir adam gösterin. gösteremezsiniz amk gösteremezsiniz.

buradan çıkan her "mal" öğrenci demedim bakın mal dedim, tekrar söylüyorum "mal" babası da maldır ki oğlunu bu okula yolluyor dolayısıyla "mal oğlu mal" demek istiyorum. belki "çocuğun ne suçu var ailesi nasıl yönlendiriyorsa o da o şekilde ,,,, bla bla" diyebilirsiniz ama umurumda değil. böyle mallar yüzünden ben boktan bir ülke olma yolunda hızla giden bir ülke de yaşıyorum.
AKP tarafından üstüne bu kadar düşülmesinin amacı belli olan lise.

2019'a kadar bu alelacele açılan okullar yüzlerce mezun vermiş olacak. En modern görüşlüsü bile ister istemez akp veya o zamanki türevi partilerin görüşlerine uygun olacağından; şimdiki gibi yine din tandansında oyları çok daha rahat bir şekilde toplayacaklar.

işte bu yüzden bu aptal mhplilere bu kadar kızıyoruz. Bu seçim köprüden önce son çıkıştı sağolsunlar onlar sayesinde onu da geçtik;

ve şimdi karşınızda (bkz: wrong turn)
Okuyanları genel olarak bilgisidir. Bana göre okuyan kafadan bilgisiz zaten.

Hattaha onların söylediği şeyleri bilgi olarak dahi kabul etmem.

Hattaha ve hattaha onların yazdıklarını dahi okumam.
siyasi amaçlarla, ülkenin geleceğini karartmak için kurulmuş potansiyel terörist yuvaları.
Genelde ilahiyat fakültesine gitmek isteyen öğrencilerin hazırlık amaçlı gittikleri lisedir.
laik darwinist kemalikleri kudurtan liseler.
AKP ve daha nice tarikatın beyin yıkama yuvasıdır.
çomar yetiştiren mekan. gram zekaları yoktur.
Ülkesinin kültürüne ,dinine , geleneklerine ve göreneklerine bağlı vatandaş yetiştiren liselerdir.

Bedeni bu topraklara ait ama ruhu ve hayali emperyalist ,sömürgeci topraklarda olan insanların düşman olması da işte bu yüzden normal.
türkiyedeki çoğu şey gibi kolpadır malesef. insanlar zannediyorki çocuklarımız bu okullara giderse çok dindar ve ahlaklı olacaklar. olmuyor malesef. keşke o eğitimi yürekten almak isteyen öğrencilere ahlaklı ve donanımlı hocalar tarafından eğitim verilen okullar olsa, o zaman başarılı olunabilir. çocuklar aile zoruyla o okullara gidiyor. son yıllarda çoğu okul imam hatipe dönüştüğü için mezun sayısı çok fazla. o kadar mezun olunca hadi bunlara iş bulalım devlete atayalım diyorlar. ülke böyle gelişir mi? kime anlatıyoruz tabi.
Zamanında kapatılmış öğrencileri yollarda dahi yürünmeye izin verilmemiş bir lise türü şükür olsun ki şuan hak ettiği değerleri alıyor.

Şimdi teknik lise ögretmen lisesi fen lise ve bir ton branşlı lise var buna kimse sesini çıkarmıyor ama devletin dini olan islamı öğreticek hafızlar yetişeceği din adamlarının olacağı imam hatip liseleri kapanacak hangi mantık kabul ediyor bunu.
laikçileri Çıldırtan ilim Yuvaları.
Bazı kızlar bu liseye girerken kapalı çıkarken açık oluyorlar. Bildiğiniz açılıyorlar. Hayır bi lisenin adına bak bi de öğrencilerine.
ilim deposu irfan yurdu namus timsali güzel okullar.
mezunlarının salatalık sever olduğunu gördüğümüz cehalet yuvası.