bugün

Üşüdüysen imam hatipleri yakayım? Esprisi geldi aklıma.
Amerika da astronot olmanın tek şartıdır. *
Er geç bir gün kapatılacaklardır. Türkiye bunu sindiremez.
Türkiye'nin kanayan yarası. Bilimin zerre olmadığı sözde bilim yuvası.
Adını vermek istemediğim bir imam hatip lisesinde(özelden veririm) lezbiyen vakalar artmıştır

Bunlar geleceğin din adamı dini de bitirdi şerefsizler.
Güldürdün kardeş allahta seni güldürsün.
gelecekte bu tür dangalaklara mahkum olmamak için;

imam hatipler kapatılsın.

görsel
her yere gereksiz açılması nedeniyle seviyesi düşmüş lise grubudur.
diyanet işlerinden sonra kapatılması gerekilen 2. kurumdur.
Eğitimdeki yeni düzenleme ile 5 kişiyi bir arada görünce dükkan açan bim gibi olması muhtemel okuldur.

Her köşe başında bir imam hatip görmeyi bekliyorum.
imam hatip liseleri maalesef her yere açılıyorlar ve yaklaşık 1.3 milyon öğrencinin akıl ve bilimden uzak bu liselerde okuyor olması kesinlikle bir fecaat.

ama ben bu olumsuzluktan en azından imam hatip lisesinde okumamış ve okumuyorsanız sizin için bir fırsat olarak görüyorum; bu liselerden çıkan öğrencilerin neredeyse tamamı aile işine veya bir zanaata sahip olmadığı için asgari ücret ile çalışacak yasal köleler olacaklar.

yani kısaca şu sıralar imam hatip liselerinde okuyan öğrenciler sayesinde diğer lisedeki öğrenciler asgari ücret ile çalışmayacaklar.

adamlar kendi çocuklarına bilerek ve isteyerek ileride iyi para kazanamayacaklarını bildikleri okullara gönderiyorlar biz daha ne diyelim? o çocukların şanssızlığı da o aileye doğmuş olmaları maalesef.

http://www.paraanaliz.com...erk-edilen-turkiye-15369/
“YGS sonuçlarıyla ilgili haberi okurken iki yıl önce bir imam-Hatip lisesi müdürü dostumun şu dikkat çekici ifadelerini hatırladım: “Biz her yaz bulunduğumuz ilçenin köylerini tek tek dolaşır, zeki ve başarılı öğrencilerin aileleriyle görüşerek onları imam-Hatip’te okumaya ikna ederiz. Amacımız başarılı Anadolu çocuklarını okulumuzda eğiterek ülkenin geleceğine hazırlamak. Ancak geçen yıl ilçedeki imam-Hatip lisesinden mezun olan bir tek öğrenci bile ilahiyat dışında bir başka üniversiteye giremedi. Çünkü öğretmen kalitemiz zayıf, dolayısıyla yeterli eğitim veremiyoruz. Bu durum bizi çok üzüyor, zeki Anadolu çocuklarını toplayıp zekalarını heba ediyoruz açıkçası… En iyi okullarda yine beyaz Türklerin çocukları okuyor ve bizim Anadolu çocukları yine mağdur…”
2002 yılında 450 imam hatip lisesi bulunurken günümüzde sayısı 4000 e çıkmış. imam olmayana kız verilmeyecek yakında.
ihtiyaç ve sonuç düzleminde baktığımızda ülkemizdeki imam hatipler tam anlamıyla bir geri zekalılık eseri, konumundadır.

imam hatip: adı üzerinde din görevlisi yetkinliği için altyapı eğitimı veren okul...

ülkemizde kaç imam hatip var kaç öğrencisi var bundan sonra her yıl en az 1,5 milyon öğrenci mezun olacak.

ülkemizde her yıl istihdam edilmesi gereken din görevlisi sayından belki 50 kat fazla, o zaman bu okulların açılma sebebi ney.

neden gariban vatandaş zorla bu okullara yönlendiriliyor, bu vebale nneden giriyorsunuz çoğu öğrenci nefret ede ede bu okula gidiyor.

sonuç donanımsız, bilgisiz kayıp bir nesil yetişiyor. üstelik çığ gibi büyüyor bu okul türleri.

acilen kapatılmalı, ve ihtiyaç düzeyine indirgenmelidir...
gereksiz liselerdir..
ulan milyonlarca imam hatipli var ama sorsan çoğu 2 duayi okuyamaz...
türkiye'nın son 30 yılına türban ile birlikte damga vurmuş siyasi koz.

evet siyasi kozdur. çünkü cümlealem biliyor ki bu okullardaki başarı durumu yerlerde sürünüyor. yine biliniyor ki bu okulların birçoğunda eğitimden önce kızların başını kapatma, erkeklerle birlikte oturtmama, hurafeleri anlatma gibi daha önemli(!) mevzulara öncelik veriliyor.

ya da şöyle özetleyelim: 2018 yılında fen lisesi inşaatları için 40 milyon tl bütçe ayrılırken imam hatipler için 550 milyon tl ayrıldı.

evet, kılıçlarla diriliş ertuğrul izlemeye devam. neticede bir 15 yıl sonra ülkenin çoğu o tip insanlardan oluşacak.
Fen liselerinin önünü bu modern medreseler asla kapatamaz. Ülkenin en zeki çocuklarına verilmeyen imkanlar bir avuç işe yaramayan gence veriliyor. Adalet yok !. Bunlara verilen imkanları fen liselerine verseydik ülke çok daha farklı durumdaydı.
Cihatçı örgütlenmelerinin önünü açan okullardır,
Türkiyede Cihatçı terör örgütleri kurulup yüksek katılım alırsa, suçlusu bu zihin yıkama kurumlarıdır.
cahil gençlik yetiştirme enstitüleri.
bunların üniversite sınavında matematik net ortalamaları sadece 2 lan.
sonra 'benim imam hatipli kardeşlerime üniversite okutmadılar.'
okutmazlar tabi, ne öğretiyorsunuz ki üniversite kazanacak?
Geçen gün bir caddede yürürken bir imam hatip lisesi gördüm, dedim ki "bu bir üst caddede değil miydi ya? Yoksa alt caddedekiyle mi karıştırıyorum?".

Meğerse o geçtiğim caddeye de yeni bir tane yapılmış.
kaynak israfı liselerdir. tutmadığı halde 110 öğrenciye hastane binası gibi okul yurt yapıyorlar. şaka gibi.
diğer liselerde okuyunlar devletini milletini sevemezler mi ? bitmedi şu goygoy.
kendisine çok şey borçlu olduğum lise türü. 5 sene okudum hem de tarikat yurdunda kalırken imam hatipe gittim. sayelerinde ateist oldum ve biliyorum ki tek değilim. belki de imam hatipte okumasam sıradan bir tatlısu müslümanı olacaktım ama madem bu kadar inanmam için baskı yapılıyor bir de ben araştırayım dinimi dedim ve sonuç bu. tek eksisi sorgulamayı öğrendiğim için artık her şeyi araştırıyoum o biraz vaktimi alıyor o kadar. seviyorum seni imam hatip.
pek çok insanla aynı kaderi paylaşıyorum. diniş çok fena öğretir. evet.
siyasilerin çocuklarının gönderilmediği lise. neden ?
zorla gönderilen çocukların deist olmaya başadığı okullardır.
görsel
görsel
görsel