bugün

sığınmak, birinin yada birşeyin koruması altına girmek.
amerika söz konusu olunca, avrupa' ya göre daha kolay olan hadise.
şu ülkeyi sevmesem, şu topraklarımı şu atalarımın kanıyla sulanmış anlı şanlı topraklarımı sevmesem, şu bir zamanlar var ola kültürümün eserlerini sevmesem. şu mevcut türk milleti yüzünden, şu pis milleti bir daha asla görmemek için seve seve bir dakika düşünmeden yapacağım eylem.
örnek: cem uzan'ın fransa'ya iltica etmesi gibi...
türkiye nereye gidiyor?

Diplomatik pasaport sahibi 260 Türk vatandaşı ile 508 üst düzey Türk kamu görevlisinin iltica başvurusu yaptığı Almanya, 401 kişiye olumlu yanıt verdi.

https://tr.sputniknews.co...e-iltica-turk-gorevliler/

Macaristan'a giden 16 kişilik halk oyunları ekibinden 11'i bu ülkeye iltica etti!.

http://www.hurriyet.com.t...0668156&utm_term=post
halay ile yapılandır.
görsel
ileride yapmayı düşündüğüm eylem. gerekçe olarak dini kuralların dayatılmasını, ve bir inançsız olarak baskı altında hissettiğimi söyleyeceğim. tabi dil ve para konusunu halledebilirsem.
sende git o da gitsin...bütün parlak zekalar gitsin.
ateistleşmiş ülkeler ateistlere kapılarını açmalı bence. o götüm isveç arap petrolleri yüzünden ülkeyi suriyeli müslüman dolduracağına ateistleri alsın. bu da ince bir sitemdir.
ayrıca ateist bir bireyin nerde olursa olsun çölde götünü taşa silip kumda yuvarlanandan daha fazla gittiği yerin kültürünü benimseyeceğini ve adaptasyonunu kısa sürede sağlayacağını öngörebiliriz. nitekim isveç gibi dünya sikimde değil ülkesinde bile islama karşı nefret artmaya başlamıştır.
bu korona olaylarından sonra farklı ülkelere iltica başvurusu yapılabilir mi merak ettim.
iltica için geçerli bir sebep lazım.

birinde hangi ülkedeydi hatırlamıyorum da... siyasi suçlu sayılmak için türk bayrağı yakmış bir kaç gerizekalı... deport etmişler... buraya gelince de ceza.

insani bir sebepten dolayı kendi ülkende "insan hakları"na ters bir şeyle karşılaştığını, yaşadığını belirtmen lazım.

bilet aldın, hadi vizesiz hasbel kader uçağa da bindin... kapıdan giremezsin.
iltica edildikten sonra geri kendi ülkenize giremiyorsunux. En azından Türkiye'de öyle. Asıl mesele bu.