bugün

ülkeme her zaman ege bölgesinden giren mevsim.
artık yeşil, bir çağla yeşili güneş,
gözlerinde bahar başlıyor,
tomurcık oluyorsun,
çiçek oluyorsun
sonra mis gibi bir iğde kokusu,
gözlerinde bahar başlıyor gerçek,
penceremde baharsın.
En sevdiğim mevsim olma yolunda ilerleyendir. Baharın her çeşidi sevilse de en sevilen çiçeklerin etrafı güzelleştirdiği bu mevsimde bakarak görmenin, gördükçe huzurlu olmanın en kısa yoludur. Nice hayali içinde barındırır, sokaklar çocuk sesleriyle şenlenir, hayat daha bir güzelleşir bu mevsimde.
Mevsimlerin en güzeldir. Rahat mis oh.
deli eden mevsim.

körelen o eski hatıralar çayırlar gibi yeşillenir.
"Tüyden hafif olurum böyle sabahlar
Karşı damda bir güneş parçası,
içimde kuş cıvıltıları, şarkılar;
Bağıra çağıra düşerim yollara;
Döner döner durur başım havalarda.

Sanırım ki günler hep güzel gidecek;
Her sabah böyle bahar;
Ne iş güç gelir aklıma, ne yoksulluğum.
Derim ki: "Sıkıntılar duradursun!"
Avunurum..."
yeşiller doğurur.

beni deli eder bu mevsim. henüz toprağı yeni delen bir bitki görünce, eğilip bakarım bazen.çılgınca bir sevinç büyüyor içimde izleyince.
gelmesini istenen mevsim.

sabah erken uyanip gunun ilk isiklarina bakmak,
icinden, inceden bi ilkbahar sabahi sarkisini mirildanarak yatagindan cikmak,
bi kahve yapip ac karna, o bahar serinligine bi sigara yakmak...

edit: nasi duygudaysam artik gelmesiniis trnen mevsim yazmisim.

editin editi: benim allah belami vermesin.
Havalar ısınır, çiçekler körpeden açmaya başlar. Gökyüzü mavıdir ve beyaz bulutlarla süslüdür. O beyaz bulutlar hala kıştan kalma karları hatırlatır insana. Yeşermeye başlamıştır bağ bahçe ve havanın dengesiz olmasındandır yazlık t-shirtle kışlık ceketıini kombine edersin bu mevsimde. Bir çiçek doğar topraktan, umutlar açar, güneş kendini daha fazla göstermeye başlar. Aşıklar birbirlerine koşar, coşar. Kıştan kalan vitamin d eksikliği yavaştan toparlamaya başlar.
ne yaptığını hiç anlamadığım mevsim. bi bakmışsın güneşle geliyor pencerene, bi de bakmışsın yağmur vuruyor yüzüne.
çok ketum hem, hiçbir şey söylemiyor. yahu biraz rengini belli et desen bir ay tripli. sözüne güvenip dışarıya çıksan yarı yolda bırakmaya çokta müsait.
Kuş seslerinin en çok duyulduğu mevsim. insanın içini aydınlatıyor.
(bkz: весна)
Gelse artık dediğim. Dediğimli entry girmek bize de nasip olsun, özenirim hep.

üşümeyelim. Çiçekler açsın. Doğalgaz faturası gelmesin. Kırlarda mangal yakalım. Daha çok sevelim, daha çok sevilelim. Kar yağışına da doyduk. Oyy yaa gelsin. Çabuk gelsin. Ayı olsam uyusam, sabaha bahar olsa.
vivaldinin ölümsüz eseridir. ilkbahar denince aklına vivaldi gelmeyenin aklına şaşayımdır.
Bir ilkbahar sabahı, güneşle uyandın mı hiç?

http://youtu.be/r23-_HbyzdI
Aşkı hatırlatan mevsim. "Zemheri de uzadıkça uzadı, seni baharmışsın gibi düşünüyorum." Diyesim geldi...
beklenendir. kalın kalın giyinmekten, üşümekten sıkılanlar içindir. sabah soğuğunda dışarı çıkmak en fenası.
Gelmiştir.
görsel
Evimizin hemen yanındaki ağaca gelmiştir. Erken Çiçek açtı bildiğin. Kuşlar da üşüşmüş hemen, bugün biraz baktım. Yazık oldu, Zamansız açan çiçeklerine. Soyunu sopunu bilmiyorum da acaba şubatta çiçek açan cinsler de var mı? Geçen yıl da erken açmıştı, ama bu kadar erken değildi, bu yıl biraz abarttı gibi.
Artık gelmesi için dua ettiğim mevsim. Lütfen gel. Artık kat kat giyinmek istemiyorum. Bu siktimin soğuğunda ne sigaradan, ne içtiğim çaydan bir şey anlamıyorum. Gem gönlümün efendisi..
Açık ara en nefret ettiğim mevsimdir.
Bu mevsimde doğmuş olmayı da sevmem.
Kısaca geldi yine tipini s.ktiğimin iğrenç mevsimi.
Umarım sonsuza dek kışlara teslim olursun.
sanki milyarlarca yıllık dünya tarihinde ilk defa bahar oluyor, ilkbahar ne ilk okul 1. sınıf tanımı gibi.

bahar aq bunun adı bahar.
Ateistlerin tirstigi mevsim.
Doğa canlanıyor.
ilkbahar gibi bir mevsimi olan dünya, üzerinde yaşanmaya değer ...
ne olursa olsun...

sabahattin ali.
ilkyaz. kış ve yaz mevsimi arasındaki mevsimdir. havanın ısındığı, çiçeklerin açtığı, pencerelerin açık şekilde uyunabildiği, doğal gaz faturasının düşüşe geçtiği canım mevsim. şairlerin mevsimidir ayrıca.

Sanma ki derdim güneşten ötürü;
Ne çıkar bahar geldiyse?
Bademler çiçek açtıysa?
Ucunda ölüm yok ya.
Hoş, olsa da korkacak mıyım zaten
Güneşle gelecek ölümden?
Ben ki her nisan bir yaş daha genç,
Her bahar biraz daha âşığım;
Korkar mıyım?
Ah, dostum, derdim başka..
orhan veli kanık

görsel