bugün

yılın ikinci mevsimi. çiçekler böcekler kuşlar ve aşk.
yeni bir uludağ sözlük tema
an itibariyle 81 kişi tarafından kullanılan hoş tema.
tüm şehirlerin en güzel olduğu zamandır.
kıştan kalma buhranlı psikolojiyi atana kadar önce bi depresyon, kendini kötü hissetme gibi nahoş bir ruh hali, hemen arkasındanda pürneşe, mutluluk, zindelik veren, günbatımına yakın kalabalık caddelerde ayrı bi güzellik peyda eden mevsim.
acayip güzel bir sözlük teması.
(bkz: nevbahar).
farsçada nev yeni anlamına gelmektedir.
mavinin desenlerinden oluşan şık ve göz yormayan bir uludag teması.
eline sağlık insan (bkz: cell-im)
sinirlerimi bozan mevsim.kuş cıvıltıları arasında,çiçek açmış ağaçları izlerken okula gitmek zorunda olmak ve ders çalışmak zamanına geldiği için sewemediğim mevsim.
insanın içini yaşama sevinciyle dolduran, doğanın uyanışının güzelliklerini gördüğümüz mevsim.
bereketin, sevincin, mutluluğun mevsimidir.
mevsimlerin kralıdır ayrıca *.
Sabırsızlıkla beklediğimiz mevsimdir. Hele bir de üstüne yaz gelirse (gelirse mi?) tadından yenmeyecektir.
insanların aylardır dışarı çıkmamışcasına kendilerini sokaklara,kırlara,bayırlara attıkları mevsimdir.
sarmaş dolaş gezen,öpüşen,koklaşan insan sayısı bu mevsimde artış gösterir.
insana yaşama sevinci veren güzel mevsim. içimize aşık olma isteği getiren mevsim.
içinde bulunduğumuz sezen aksunun ben her bahar aşık olurum şarkısında da anlattığı gibi aşkı hatırlatan insanın içini kıpırdatan doğanın da insanlar gibi canlandığı mevsim.
sandaletleri giyip çimlere yayılıp güzel bir kitabın tadına varılası mevsimdir.
ağır ve sancılı bir hastalığı atlattıktan sonra hissedilen o en gerçek, en dersini almış, en duru hayata dönme sevinci gibi...

geçmiş olsun kuzey yarım küre insanları...bir de; akıllı olun olm akıllı. ha ben çok fazla olamıyorum, o ayrı...
uykuların en tatlı olduğu zamanlardır.
yayılma mevsimi. öyle çayır, çimen, çiçek, böcek ohh misler gibi icabında.
insanlara her sene hayatının sonuna kadar kaç kere daha yaşayacağını hesaplatan mevsim.
insanın içini kıpır kıpır yapan, adeta bir ressam edasıyla doğayı renkten renge boyayan sanatçı ruhlu mevsim.
(bkz: ilkbahar gibi kokan kadınlar)
Aşk dolu, huzur dolu en sevdiğim mevsim..
insanın içini sevgi ve enerji ile dolduran, hayattan en çok zevk alınan(aldığım) mevsim.
martın daha ilk günlerinden "geldim ben" müjdesini veren güzellik. özlettiydi zaten kendini. kıpır kıpır oluyor insan. içi bir hoş oluyor. doğa artık silkiniyor sıkıcı ve uzun uykusundan. arılar, kuşlar, çiçekler, böcekler... herkes daha bir mutlu. nefret edilen hoca bile seimli geliyor insana. sevmediğiniz dersler işkence değil de zevk olarak algılabiliyor. masmavi bir gök, pırıl pırıl bir güneş, yemyeşil çimler, birkaç arkadaş ve bitmek bilmeyen bir mutluluk. hepsi senin eserin bahar. hoş gelmişsin!

sıradaki parçamız ilkbaharın kıymetini bilenlere gelsin :
(bkz: http://www.youtube.com/wa...7CcAXPWk&feature=fvst)
güncel Önemli Başlıklar