bugün

yaşayan insanın ilklerinden sadece biridir. mühim değildir. bir süre sonra sıradanlaşır, unutulsa da izi kalır ilk aşk gibi.
hayatın dönüm noktası aldatan tarafaın hemcinslerine hay boyu karşı kin, nefret ve öfke ile yaklaşılacal durumun başlangıcı.......
belki de ilk kez aldatılmak değildir. belki daha önce aldatmıştır, aldatılan bilmiyodur.
aldatılanın cinsiyetine göre şekil değiştirecek duygudur...
birde aldatan gözüyle bakalım;
(bkz: ilk kez aldatmak)
şu dakikada yaşadığımın farkında vardığım olay. gerisi gözyaşları, boğazıma takılmış bir düğüm, baş ağrısı, yürek ağrısı..
(bkz: erkeğin aldatıldığını anlaması için yollar) böyle bir başlık var
fena koyar.bayağı koyar yani öyle böyle değil.inanılmaz koyar.çok fazla koyar yani. o kadar koyar ki önünü alamayız.öyle kötü koyar yani.koyar koyar koyar.bi yerden sonra koymaz dedik iyice koydu yani.daha nasıl koyar ya dedik.bu kadar fazla koymz herhalde dedim ben.ben bi yerde duracak bunun koyması diye bekledim ama gene koydu.diye okan bayülgen tiplemesinden alıntı yapılarak anlatılabilecek durumdur.
ilk kez aldatılmak ikinci kere aldatılmamanın garantisi değildir asla fakat hiçbir parayla satın alınamayacak kadar da kıymetli bir eğitimdir.
emin olunması için, ilk çıktığınızın sizi aldattığından emin olunması gerekir. yoksa 2. bile olsa 1. nin sizi aldatmadığını nereden bileceksiniz ?
ilki, sonu yoktur. öğrendiysen bir kez daha önce de olduğunu düşünürsün ya da son olmayacağı. sonrasında, kızsan çenen durmaz, erkeksen de ...in durmaz.
Biri de bir, bini de bir olan durumdur.
Başına gelmeyen yoktur.
Öğrenebilen azdır.
Öğrenmemek bazen daha iyidir.
25 sene önce bi tane öğrenmiş, efelenince bi de üstüne dayak yemiş. Lise 1'de bulmuşsun aradığını, ne kurcalıyosun. Olsun olsun canın sağolsun de geçir git. Çocuk işte...
etkisi ömür boyu atlatılamayacak olay.
Affı olduğu takdirde ikinci üçüncü yirmi beşinci diye artarak gidecek olandır.