bugün

entry'ler (26)

erol bulut

Gazi üniversitesi iktisadi idari bilimler iktisat bölümü hocalarındandır.
işinde kusursuz olduğu gibi aynı zamanda adam gibi adamdır. Kişisel hırslarını ön planda tutarak insanlığını kaybetmiş nice insana; başarılı olmanın sadece işle değil sağlam karakterle olacağını öğretecek nitelikte bir hocadır.

monopol eğitim kurumları

Gerek idari-adli hakimlik eğitim kadrosuyla, gerek kpss alan, genel kultur/yetenek konusunda alanında bir numara olan Ankara'da bulunan kurumdur.

A'dan Z'ye tüm çalışanlarıyla aile gibi olmayı başarmış, kendinizi her zaman sizi sevenlerin yanında hissetmenizi sağlayan bir kurumdur. Ticari kaygıları muhakkak vardır, ancak bunları çoktan aşmıştır.

şimdi oturup mantıklı düşünelim bi çocuklar, harbiden adam gibi adamlardan ders dinlemek, bir sıkıntın olduğunda güvenebileceğin insanlar olduğunu bildiğin bir ortamda ders dinlemek var; bir de sadece ticari kaygılarla seninle muhattap olan insanlarla muhattap olmak var.

sevdiğim şeyleri sık sık paylaşmam insanlarla ben -zaten çok da mantıksız değil mi, sevdiğimi niye paylaşayım- ama bu durum başka; gelecek söz konusu. başarılı insanların her zaman övülmeleri gerektiğini düşünüyorum, sevgili hocalarım da hakediyor bunu. mektubuma ay lev ye diyerek son veriyorum. öperim.

major depresyon

Hakkında bi'şeyler konuşabileceğim birilerine en çok bugünlerde ihtiyaç duyduğum hastalık.

neden hep ben

Depresyona ha girdi ha girecek, halihazırda yeni sevgilisinden de ayrılmış, gözlerini doldura doldura konuşan kadın repliğidir.

sevgilisi olunca arkadaşlarını ihmal eden kadın

Tam anlamıyla buldumcuktur.
Her gün, hadi bugün napıyoruz ayağında olan kadın gider yerine kızlar ben gidiyorum hazırlanmam lazım diyen kadın gelir. Haklıdır, ancak bu 3 olur 5 olur; 55 kere aynı şey yapılmaz ki. Sonunda 'lan bizim hiç mi sevgilimiz olmadı, hayırdır' serzenişlerine maruz kalır.

sevgilisi olunca arkadaşlarını ihmal eden erkek

Sevgilisi olunca arkadaşlarını ikinci plana atan kız kadar çok bulunmayan erkektir.

hayattan soğuma sebepleri

Ağustos ayında tıklım tıklım olan otobüste yer bulduğuna sevinirken, tepende dikilenin henüz roll-on keşfinde bulunmamış olmasıdır.

laf sokan kanka

Laf soktuktan sonra bıyık altından gülerek gözünün içine bakan, tepki vermenden gizli bi'zevk alan kankadır.
Allah belasını versindir.

ttnet ten nefret etme sebepleri

'tamam, lütfen modeminiz ve bilgisayarınız açık kalsın; ekiplerimize sorununuzu ilettik' cümlesi nefret için yeterlidir.
iyi güzel hoş adamlar çalışıyor yardımcı olmak için deniliyor ilk başta, yalnız bu cümleyi her hafta duymaya başlayınca sadece ttnet'den değil hayattan da soğuyabiliyor insan.

ilk kez aldatılmak

Affı olduğu takdirde ikinci üçüncü yirmi beşinci diye artarak gidecek olandır.

yaşlı göstermenin nedenleri

Aşırı makyaj, sarı saç, haddinden fazla ciddi kıyafet seçimi nedenler arasındadır.

aşk

Gözlerin kapanır kapanmaz canlıymışcasına beliren siluet, dudaktaki gülümsemedir. Tek başına yaşarken, birden hatırlanan en son anıların onunla olduğu gerçeğini kabullenmektir.
iyiki vardır. Onsuz hayat hep eksiktir, boştur.

bir kadının çantasından çıkacak en son şey

Şüphesiz ki o an gerekli olan şeydir. Nihayetinde o çanta alabildiğine doludur ve gerekli olan şeye anında ulaşmak imkansızdır.

okulu uzatan ogrenci psikolojisi

Kendine çokca teselli bulup, iç rahatlatan bi'psikolojidir.
Uzayan dönemimde ingilizce kursuna giderim, zaten gerekiyordu;
okulu zamanında bitirince noluyor ki, sanki mezun olanlar hemen iş mi buluyor bunların başlıcalarıdır.

green grass

Şarkıdan ziyade her okunduğunda bi'başka anlam çıkarılabilen bi'roman gibidir.
Şüphesiz ki Tom Waits bir numaradır ancak Cibelle'nin yorumu da gözardı edilmeyecek kadar şahanedir.
Bünyede aynı etkileri bırakacak bi'diğer şarkı için,
(bkz: famous blue raincoat)

kadınlardan en çok korkulması gereken anlar

Bi'başka kadına beğeniyle bakıldığının hissedildiğini an.
Yanındayken bi'başka kadına bakıldığını gören kadın anında o gözleri herhangi bi'cisimle değil direk parmakla söküp yerinden çıkarma isteğiyle dolar taşar.
O kadına yardım da edilir. Kıyamam ona.
(bkz: kadın dayanışması)

artik cok yiprandim diyen sevgili

Yıprandığını sık sık dile getirerek karşısındakini yıprattığını farkına varmayan kadındır.
Muhakkak ki kadındır. Zira, erkek olsa yıprandım diyeceğine çoktan çekip gitmiş olurdu. Kadınların aslında bitmiş ilişkiyi sündürüp uzatma, ısıtıp ısıtıp hadi yiyelim deme mantığı olduğu için, o kadın gidemez.
Yıprandım der, artık yapamıyorum der, çok üzülüyorum der ama gitmez. Son adımı atamaz, bekler. Sonu gerçekten gelene kadar, gerçekten tahammül sınırlarını aşana kadar belki düzelir umudunu kaybetmez.

eyeliner

Gözdeki varlığı unutulduğu zaman, ananızı ağlatandır. O ne lanet bi'şeydir, zaten sürmüşsün binbir zahmetle; sağ gözümle sol aynı kalınlıkta mı oldu ha s*ktir elim titredi diye diye, oldu mu şimdi o gözü kaşımak?
Bu insanlığa sığar mı?
Gözü morartması yetmezmiş gibi bi'de inanılmaz bi'acı verir. Kişi kaşıdıkça batar, battıkça çırpınır biraz daha kaşır, sonunda yüz yıkamayla son bulur bu işkence. Makyajın zerresi kalmamıştır artık.
(bkz: geçmiş olsun)

birisinin kaybolan cüzdanı bulup size getirdiği an

insanlığın hala var olduğuna inancın tazelendiği anla aynı andır.
Sevinç gösterileri, timsah yürüyüşü, anlık bilinç kaybı son derece normaldir.

gazi üniversitesi

Hemen hemen tüm üniversiteler tatilken inatla tatil yapmayan üniversitedir.
Öğrencilerinin büyük bi'çoğunluğunu çevresinde sanarak büyük bi'hata yapmaktadır, ama inanıyorum ki bugün yaptığı bu büyük hatayı yarın alın bebişlerim size tatil diye giderecektir.
(bkz: umut fakirin ekmeği)