bugün

Ilk goruste hoslanmadigin sevmedigin insana bir omur asik olamazsin.
ilginç bir olaydır . zamanla gelişir tipine değilde kişiliğine aşık olmaktır .
Temeli sağlam olacak ilişkidir.

Zamanla Tanıyarak sevmek, ilk gün aşık olup zamanla soğukmaktan iyidir.
(bkz: düşman olduğun kişiye aşık olmak) dan beter değildir.
ilk görüşte 'capan' diyip geçtiğim adamın tatlı bakışlarını gördükten sonra düşünmeye başladım. sonra birlikte tiyatroya gitme suretiyle daha iyi tanıma imkanım oldu, meğer dış görünüşüyle dikkatimi çekmeyen o adam zeki, biricik bi insanmış. hülasa insanoğlunda sevilecek neler var biraz da keşfeden gözler lazım.
ilk iki üç dört çok kez bakmanın kaçınılmaz sonucudur. madem aşık olma potansiyalin yoktu neden sonrasıya kadar bekledin derler adama.
Aşk bir refleks midir? Elbette sonradan zamanla olur aşk dostlar. Emek vererek, mücadele ederek, görerek, duyarak, yaşayarak, anlayarak...
Keşfetmektir...
sanrıdır. çünkü ilk başta bir şey hissetmediyseniz sonradan hissedilen şey aşk değildir. alışmaktır. uyuşmaktır. eğlenmektir. belki sevmektir ama aşk değildir. yani demek istediğim şu ki eğer birine aşık olmadan birlikte olduysanız hemen bırakın çünkü ileride karşınıza aşık olacağınız zatı muhterem çıktığında aşık olduğunuzu sandığınız kişiye karşı vicdan azabı çekecek şeyler yapabilirsiniz.
daha sağlıklı olandır.
Bu basligi niye actiniz arkadasim. Butun entryleri okudum lakin hicbirini anlamadim yine. Yine aklima getirdiniz tebrikler size ..dedigim durumdur.
aslında bende ilk gördüğümde gıcık olmuştum sevdigim gıza.
başıma gelendir. kız öyle güzel değil çirkin desen oda değil böyle arada derede bir şey ama karakteri gerçekten beni benden aldı gerçekten karakter çok önemli en azından benim için. karaktersiz güzel bir kıza aşık olmaktansa karakteri olan verdiğim değeri hak eden bir kıza aşk olmayı tercih ederim.
* Başıma gelmiş durumdur.
Üzücüdür, biraz da sarsıcı.

Şöyle ki;

ilk görüşte aşık olabilen hatunlar tarafından, yada onunla da kalmayıp buna karşı tarafı inandırabilen hatunlar tarafından harekete geçilip, ele geçirilmiş oluyor 'o' adam.
Edit: zamanla unutuyor, hayırlısı degilmiş deyip kendini avutuyorsun.
olabilir, sonuçta ilk görüşte aşk biraz film konusu gibi, yani pek rastlanmayan durum. bir insanı tanırsın seversin yada sevmezsin. ilkten karşı çıktığın yada uzak durduğun kişilerle sonradan yakınlaşabilirsin. yada tam tersi durum da olabilir. olabilir yani bu tür durumlar.
orta okul ve lised başıma gelmişti. aradan 10 yıl gibi süre geçmesine rağmen ilk aşkın yeri başkadır.
sesine, duruşuna, konuşmasına, kişiliğine aşık olunmuşsa ilk bakışta aşık olunmaması normaldir. ilk bakışta aşk ise farklı bir durum olsa gerek. herşeyi ilk gördüğün an hissetmek, yaşamak olsa gerek.
sesine, duruşuna, konuşmasına, kişiliğine aşık olunmuşsa ilk bakışta aşık olunmaması normaldir. ilk bakışta aşk ise farklı bir durum olsa gerek. herşeyi ilk gördüğün an hissetmek, yaşamak olsa gerek.
Ilk bakişta kalbimin carpmasina sebep oluyor. Sonra birden kendimi tututoyorum ve ona karsi hislerimi bitiriyorum. Geçem goz gozel gelio bana guluksemisti. Hayatımda gordugum en guzel guluse sahipti. sonra beninle tekrar konusmaya basliyor ve birden herşey tekrardan basliyor.

ne kadar aci verici bir durum.
insanın başına gelebilicek en kötü şey.
Arandaki mesafeyi sonradan ayarlayamazsın başta nasıl başlamışsa öyle devam eder.
Bana göre sağlıklı bir ruh halinde olan insanlar sonradan severler.tanımak güvenmek analiz etmek karar vermek..bunlardır sevgi.iilk görüşte aşk dürtü işidir.yanıltır.
hatta karşı tarafın attığı uzun bakışlardan sonra 'bu çocuk da tam bir mal, neyine bakayım senin salak.' diye içimden geçirip daha sonrasında kör- kütük aşık olmuşluğum, 5 sene acısıyla yaşamışlığım da olmuştur. hey gidi gençlik.
her zaman yaşadığım durumdur. Zamanla göre göre kendiliğinden farketmeden aşık oluyorum. Iııy tipe bak diye düşündüğüm kişilere bile sonradan aşık oluyorum. En kötü özelliğim.
Aşkın görüntüyle ilgili olmadığının kanıtıdır.
Ilk izlenim neyse o dur.sonradan değiştiğini sanarsin hislerinin.ama değişmezler.yanılgıdir.