bugün

(bkz: bunun yüzünden sap geldim sap gidecem)
malesef dogru bir dusuncedir. yaradilis sisteminde bir taraf hep kovalayan, bir taraf da kacan olmak zorundadir. kovalayan rolunu % 90 oraninda erkekler ustlenir.
bazı erkeklerin abartıp tacize vardırdığı gerçeğinin farklı anlatımıdır.
(bkz: kadın erkek eşitliği)
nice erkeği platonik yollara sürükleyen ve böyle telef eden zehirli düşünce.
özgüveni yüksek,kendisinden ve karşı taraftan emin olan,önce ben geldim yok önce sen geldin triplerine boğulmayacak kadar zeki olan hatunların dışında kalan hatunların aptalca ve bencilce düşüncesi.
aslında bi yerde yanlışlık payı fazla olan gelenekselleşmiş görüş.seversen bi noktadan sonra yada beraberlikte illa herşeyi karşı taraftan beklersen bi zamandan sonra hiç bişey kalmaz.Saglıklı bi ilişki olmaz.
ilk adımı bayan atarsa erkeklerin şımaracağı düşünülür..
ilk adımı atamayacak kadar cesaretsiz olan bayanların ortak fikridir.
atmayalım olsun bitsin düşüncesini uyandıran düşünce.
(bkz: ya ne olcağıdı)
Bu bir zorunluluksa hiç atmasınlardır.
evet doğru bir kuraldır. aynı şekilde "seni arkadaşım olarak görüyormmmm" cümlesini de ilk olarak kızlar söylemek zorundadır.
(bkz: erkeklerin reddetmeyi bilmemesi)
tam tersini yapmış biri olarak söylüyorum:

isterse seni tanısın,
isterse sülaleni tanısın,
namuslu dürüst bilsin,
sen onu adam sanıp senin hakkında başka türlü * düşünmeyeceğini bildiğin için açıl,
sonuç yine aynı.

"hatta üzülmiyim" diye ayyylarca sakladığı ırak memleketteki manitasını gtü sıkışınca söyledi.
halbuki "ben onu öyle kabul etmişim!!!"
ulan ben senin sapın olduğunu bilsem niye yanaşayım dingil!
oraya gelen kadar oyunmuş meğer her şey.
sülalesini, ailesini tanıdığım, namus ve şeref timsali adam. evet.
sülalesini...

ne diyorduk, sonuç aynı.
erkeklerin korkak olanları varmış söyleyemiyorlarmış.
o korkaklıkla zaten en fazla 30 yıl yaşarsın yavrum, kızı genç yaşında dul mu bırakacan?

edit: üstteki entryle uyum içinde olduk gerçekten.
ama sapın varsa belli edecen arkadaş. sonra ecel terleri döktürürler adama..
olm kız ahı alıp da beli doğrulmuş kaç adam var memlekette allasen.
hangimiz ilk adımı atmıyoruz ki diyerek bitirilebilinecek sorunsaldır.

Bugune kadar ilk adımı attım diye biryerlerim eksilmedi. kazançlarımı siz düşünün.....
kabul görmüşlük bu yöndedir denilebilecek bir durum.
eger taraflardan biri bunu problem etmeyecekse kimin ilk adımı attıgı önemsizdir.
ama erkeklerin ilk adımı atması daha şık duruyor.**
karşıdaki erkeğin zeka ve sosyal seviyesine göre pek tabii kadında ilk adımı atabilir. atmalıdır...kadın hep seçilen değil, seçen de olmalıdır.
düşünceden çok sorunsanldır.
kızlar tarafından erkeklere hissetrilen düşünce.
zamanında çok değer verdiği birine ilk adımı atıp herşey bittikten sora acı çeken kızın düşüncesi.*
(bkz: değecekse canım feda!)

(bkz: ama nerdeee!)
gelenek haline gelmiş bir uygulamadır. bu ilk adımı atmak için fırsat beklemişsindir. bu fırsatı bir türlü bulamayınca (kafada idrak edemiyorsun bazı şeyleri) biran önce söylemek istiyorsun. tamam söyledin diyelim ,her şey bitti,halloldu sanıyorsun (kafada ki şalter hala inik) ama bir gün geliyor her şeyin farkına varıyorsun (şalteri kim kaldırdı ?). ne kadar fazla acelele ettiğini, karşındakine fırsat vermediğini ve aynı hislere sahip olup olmadığınızı anlıyorsun... yani kendi kendini üzmüşsün haberin yok.

işte bazı şeylerin farkına varabilmek hiç varamamaktan iyidir.bu insanı rahatlatır hem de çok...
birkaç kız bu düşüncenin tersi şeklinde davransa da, çoğu kızın benimsediği düşüncedir.
hiçbir kız erkeğe teklif etmez "kadınlık gururu" yüzünden diye düşünürdüm, ta ki lisedeyken bana arkadaşlık teklif eden kızı tanıyana kadar.

ulan, hani kızlar erkeklere teklif etmezdi, ilk adımı erkekten beklerdi, diye sorular sormaya başlamıştım.

sonra bunun bir istisna olduğunu anladım. şöyle ki, benden hoşlanan başka bi' kız - vallahi abartmıyorum- 6-7 ay bizim dükkanın önünden geçmişti. dikkat çekmek için yüksek sesle konuşurdu, telefonunu çıkarıp yalandan oynardı. arkadaşlarıyla kapının önünden geçerdi, ama kesinlikle gelip de teklif filan etmedi. hep benden bekledi. bense lise döneminde gerek çekingenlik gerek acemilikle ot gibi uzaktan baktım. daha sonra da taşındı gitti zaten.
ilk adımı kızlar\kadınlar attığı takdirde kaşar, yollu, motor gibi titrlere layık görüldükleri için ortaya çıkmış olsa gerek.