bugün

80lerde Trt ve devlet politikasına çok uygun bir isimdi. Hafif müzik sanatçısı.
tarikat lideriydi, diyorlar.. konserlerinde kopuyorlarmış, sevecenler..

parçaları güzeldir; tabii ki, güzeldir ama mesela konuşamıyorum ve anlasana'nın altyapılarının neredeyse aynı olduğunu düşünüyorum.

kuklacı amca diye bir parçası yasaklanmıştır.. kuklacı amca diye tarif ettiği bizzat allah olduğu ve parça onunla konuşma formatında yazılmış olduğu için.
Kendine özgü şarkıları olan, hatta kendi alanında karşılığı pek olmayan şarkıcı, sanatçı, yazar...
Vefat haberini okurken onun parçasını dinliyordum ( Allahım aç kapılarını ) , çok ağır gelmişti ya onun gibi bir sanatçı asla gelmeyecek buna eminim.
Lisede çokkk dinlerdim.
irem’in yüzü gülür mü be..
Karşısındaki insana onsuzluğu tatmadığı için onsuzluğun ne demek olduğunu anlatmaya çalışmıştır.
nahif sese sahip merhum sanatçı. sesi adeta cennetten geliyor gibi.
Vefatını şaşkınlıkla karşıladığım bir sanatçı idi, hasta olduğunu duymamıştım. Böbrek yetmezliğinden vefat etmiş. Böbrek hastalığının altında yatan nedeni * merak etmiş bulunmaktayım.
ilk aşklarım, o gençlik heyecanlarımı, özlemlerimi müziğiyle tarif eden insandı. rahmet ve huzur içinde olsun... https://www.youtube.com/watch?v=cI9Ev_aPxNA
izmir açıkhava sahnesinde konserine gitmiştim.efsane bir konserdi.
Öldü mü lan o?

Allah Allah!

Ne zaman?
Geçen sene öldüğünü öğrenmiştim. Bir şarkısını dinleyeyim bari.
Gülaydın sazlıklardan havalanan bir ördek gibi ürkek, şaşkın ve kararsız sesi olanlar, yağmurlar altında ıslak, yorgun, tutkulu yürüyen yolcular, haykırmak istieyip de konuşamayanlar, konuşursa gözyaşlarının kendini boğacağını bilenler, duyanlar, görenler ama yine de konuşamayanlar, sırf şarkılarından, türkülerinden dolayı susturulanlar, giden güzel yüreklerin ardından onun sesini ilk duyduğu günü hatırlayanlar, gidenlerle gidemeyenler, kalanlarla da yapamayanlar, gönüllerin iLHAN’ını hiç unutmamak üzere iREM bahçelerine uğurlayanlar günaydın…
Tam 1 Yıl olmuş. Anısına.
Tarikat lideridir, derler..
(Bkz: sevecenler)
kendine has tarzı ve sesiyle, münzevi yaşamıyla tanıdığım usta sanatçı.
kalitesi, müziği tartışmaya kapalı.
''yeraltından, yeraltından fısıltılar geliyor.''
Proggresif yapan müzisyen tek tüktü bu ülkede... Barış manço da araya serpistirirdi ilk dönemler.

Dayabildiği yere kadar dayandı.
Kendince kendi sevdigi müziği yaptı. Herkes albümü satsın diye arabeks en az 1 parça koyarken o slow aşk parçası koydu en azından.

Ruhunu satmadı!
Keşke albümleri daha çok sataydı da istediği müziği yapabilseydi kaygısız! Daha bir sürü orjinal şarkısı olurdu.

Bir daha gelmez bi ilhan irem! Aynı dönemler bir daha gelmez çünkü.
Bazı parçalarını severim, olanlar olmuş gibi.
harika bı söz yazarıydı.
iyiki başımıza gelmiş iyiki var olmuş.
Çok güzel adamdı be.
Nur içerisinde yatsın.

Çok ama çok level atlamak lazım tadına varabilmek için.

Ah! Sen söylersin sonrası bana hep anlamsız gelmiştir.
Seni çok başka seviyoruz.
https://youtu.be/v9y4rNUt7qU
saygıyla anıp dinliyorum her zaman...
unuttuk sanma reis. her zaman kulağımızda ve kalbimizdesin...

https://www.youtube.com/w...%C4%B0lhan%C4%B0rem-Topic
1998 doğumluyum, babam sayesinde kendimi bildim bileli sesi kulaklarımda yankılanır ilhan irem'in. Öyle bir insandı ki çocukluğumdan beri onun gerçekten bu dünyada olduğuna, yaşadığına inanamıyordum sanki, benim için bir masal kahramanından ya da mitolojik bir karakterden farkı yoktu. Yaşarken dahi kadim Anadolu'nun evrensel insan hazinelerinden biriydi kesinlikle. ilhan irem tarihe geçmiştir, tarihin ta kendisidir ve adı rahatlıkla Homeros'tan, Mevlana'ya, Yunus Emre'ye ve Gomidas'a kadar bu toprakların ulu sanatçıları arasına yazılabilir. Ömrümün ilk 24 yılı içinde onun yaşamına yetişebilmek, o henüz nefes alırken kıymetini bilmek benim için onurdu, gurur duyuyorum böyle bir değere sahip olduğumuz için. Bir tarihe şahitlik ettik. Hangi yıldızı seçersen göklerden ona git, gittiğin yerde ışık ve sevgiyle kal.
Sürgün gibi masallarda yaşatıp yüzümüzü yıkayıp aynaya bakacaktık.Huzur içinde uyu.
Atatürkçü bir abimizdi toprağı bol olsun.