bugün

bir çok lanet tarafı olan burçtur. sürekli bir çelişki sürekli bir yanlış anlaşılma korkusu vardır. ama güzeldir de aynı zamanda iki tane ömrü tek kişilikte yaşama olanağı sunar size.*
insanların anlayamadığı burçtur. ya insanın kendisi bile uyum sağlamakta zorlanıyor anlık değişikliklere, bir de karşı tarafın tepkisine maruz kalan burçtur bu sebepten.
zodyak'ın yüz akı. zekanın hakkını veren, bulunmaz burç. ikizler denmesine bakmayın, bir eşi daha yoktur burçlar arasında ne de cihanda.
annemin, türkiye de çok yaygın bir burç olmasını, insanların çoğunlukla yaz aylarında evlenip bi iki ay sonra da kadının hamile kalmasına, bundan dolayı da çoğu kişinin ikizler burcu olmasına bağladığı burç ve durumdur. allah a şükür ki bizimkiler haziranda evlenip bir ay bekleyip benim boğa burcu olmamı sağlamışlar *
Çok çabuk insanlarla kaynaşabilen, (kendi burcum diye demiyorum)herkez tarafından sevilen, kin beslemeyen, çok zor güvenen hatta güvenmeyen birazda ikiyüzlü bir burçtur.
3 vakte kadar takke giyecek olan burç.
(bkz: ikizlere takke)
zeka ve yetenekleriyle diğer burçları rencide eden burç.
etkisine kapılanın canına okuyan, okudukça kendisini sadist karşıdakini mazoşist yaparak dengeli bir ilişki ortaya çıkaran sağlıklı, uzlaşımcı insanların süper burcu.
insanların, mensuplarını "çift karakterli" görüp önyargıyla yaklaştığı burç. tabi kendini astroloji hedesine fazla kaptıranlar içindir bu durum.
Kararsız , zeki , sıcakkanlı , korumacı , kıskanç , ukala , karasız , değişken bir burçtur.
(bkz: ideal burç)
(bkz: kendi burcum diye demiyorum)
(bkz: burcu kim)
sıcakkanlı olmayanı, hayattan bezmişi ve tembeli de varıdır.* zeka dediğin göreceli kavram zaten. kendinizi çok zeki görüp gerizekalı dediğiniz adam çalışıp girdiğiniz sınavda sizi ikiye katlayabilir. * öyle her duyduğuz şeye inanmayın. hatta komple burca inanmayın. ulan şu burç olaylarından da ekmek yiyenler var ya neyse ben bişey demiyorum.
mensubu olduğum,mensubu olduğu kişilerle çok keyifli arkadaşlıklar ve dostluklar kurduğum burcun adı.
çılgın bir burçtur. zekisindir. Ancak hiç bir alanda uzmanlaşamazsın. çünkü her alana atlarsın. her şeyi tatmak istersin. dikkat dağınıklığı vardır. ama arkadaşların arasında vazgeçilmezsindir. ve bu seni asla gereğinden fazla egoist yapmaz. çünkü egoist olamayacak kadar unutkansındır.
astrolojiye zerre saygı duymuyorum. ama bütün ikizler burcunun, tümünün özelliklerini kelimesi kelimesine taşıması tüylerimi ürpertiyor. evlerden ırak.
Bu burçta olan çocukların analarına acıdım, acıyorum, acıyacağım.

Anne sana acıyorum.
Sağ gösterip sol vuran anlaşılır gibi görülen ama anlaşılmamayı sevdiği düşünülen iki uçlu burç.Bazen yaşadığı olaylar dahilinde hangi yönümü dinlemem gerek karmaşasını yaşadığını düşündüğüm burç.
(bkz: aman aman)
tesadüf mü bilmem ama bu burcun insanları yaratıcı, sempatik ve enerjik olurlar. ya da bana hep öyle denk gelmiştir.
değişkendir dikkat etmek lazım bu burçtakilere.
görsel
kargaşayı severler. daha doğrusu kargaşayı izlemeyi severler. hatta kargaşa yarattıktan sonra, kenara çekilip izlemeyi severler. severler işte! *
burçlar değişmiş sözde. ben ikizlerdim, boğa olmuşum.. inanmayanlar araştırsınlar.. her burç bir önceki burcu olmuş.. o halde tanım: benim eski burcum. yahu zaten şu "ikizler çift karakterlidir." "ikizler dengesizdir." zırvalarından bıkmıştım. boğayım ulan artık! * *
en çok aşağılanan hakir görülen ne kadar olumsuz huy varsa üzerine yazılan burç insanın zoruna gidiyor.
her şeyi bir arada (aşk, ihtiras, tutku, hüzün, seviç vs) yaşatan insan karakterinin burcudur.
psikolojisi sinüs'le çarpılmış insan modelidir. sabit bir ruh hali yoktur. her zaman istedikleri birşeyin tersini dışarı yansıtmaya çalışırlar, çünkü birşeyleri zihinlerinde görünce asla gerçekleşmeyeceğinin farkındalardır. zevkleri periyodik olarak gider gelir. bir işe büyük gazla başlayıp bir süre sonra o işi düşündüklerinde bile kusacak gibi olurlar. örneğin bir an gelir "off şu şarkıyı dinlesem süper olur" der, şarkıyı açar iğrenç gelir, bir de bakar ki 3 saattir winamp başında şarkı değiştirmekte, sevdiği bişey bulamamaktadır. aynen gerçek hayatında yaşadığı gibi. hep ideal arayışındadır fakat idealin nolduğunu kendisi de kestiremez. o yüzden devamlı farklı fikirler üretir. ikizler burcunda zorla güzellik asla olmaz. kısıtlandığı ya da o ankinden farklı bi psikoloji içerisinde girmeye zorlandığı zaman ilk başta bir baş ağrısı sonrasında öfke, ardından ise çevresine saldırı durumları başgösterir. bu yüzden ruh hali grafiğini çıkarıp, psikolojik durumlarının periyodunu bulmalı ve gelecek günlerde nasıl davranması, ne yapması gerektiğini o grafiğe göre belirlemesi gerekmektedir. aslında belirlemek kelimesi ikizlerin sözlüğünde yoktur, çok iyi planlanıp belirlenen şeyi birkaç saniye içinde değiştirebilir.

sabit bir psikolojik durumu olmadığı için bazı günleri çok kötü bazı günleri çok güzeldir. durduk yerde kötü anları aklına gelir ve o anı kafasında tekrar tekrar yaşayarak ideali bulmaya çalışır. saptadığı ideal kavramını gerçekte yaşayamadığı için psikolojik bunalıma girer. bu anda sabit karakterli olmayı diler.

kendilerinden çok fazla bahsederler. tüm olayları kendilerine boyutlarlar. bunlara kendinizden birşey anlatırsınız fakat cevap olarak "ben öyle yapmam" gibi "ben" kelimesi demirbaş olan cümleler duyarsınız.

bütün bunlar 3 tane ikizler üzerinde test edilmiş ve %100 onay almıştır.