bugün

Sözlüğün en alçak konumunda olan kişidir.
(bkz: hem kel hem fodul)
kısa bir süre sonra * çaylaklıktan kurtulacak, normal bir ikinci nesil yazar olarak uludagsozluk oluşumuna içten bir şekilde, gece gündüz demeden, tematiği unutmadan, anketlere hayır demeden hizmet edecek, bir nevi safkan savaşçı.

(bkz: dort gozle bekliyoruz)
her entrysinde 90(doksan) karakter yazması gereken kişidir,kurumdur,kuruluştur.
bu entrysinde de 90 karakter sınırına takılmamak için bu kadar ayrıntılı yazan kişidir.
her entrysini 90 karakter yazması gerekmeyen kişidir. iki kere yaşanılan bir durum olduğu için bunun üzerinde taktikler geliştirilmiştir. onu da tekrar yazar olduktan sonra * söylenecektir ...
şimdilik beni tasvir eden öbek iyice komplekse girmeme neden olmuştur bir şey bu kompleksten beni kurtarır: (bkz: gel artik ucuncu nesil)
şuan içinde olduğum ve kendimi ezik bir şekilde hissetmeme neden olan statü.90 karakteri yazma zorunluluğuna ise beni zorlamaktadır.
umutla yazar olmayı bekleyen yazar olduktan sonra sozluge faydası dokunması beklenen sabah aksam yazar olmak ıcın hangi entryı gırsem dıye dusunen acaba entry sayım 10 oldumu dıyen sureklı ekranda caylaksınız yazısını goremeye alısmıs yazar adayıdır.
yazarkende düsülebilinecek olan vahim ve elim durum
ikinci nesil bir yazarın çaylaklığa düşürülmesi veya sözlüğe yeni geldiğinde geçtiği çaylaklık döneminde aldığı ünvandır. Ayrıca an itibariyle sözlük formatına uymamaktan dolayı içinde bulunduğum durumdur
2. nesıl yazar olup da caylak olan kısı.. *
(bkz: ikinci nesil çaylak)