bugün

kredisi doldu dememden tam bir ay sonra kovulan teknik direktör. bkz: (#38225282)

bankalar da borçluyu icraya vermeden önce genelde 1 ay ödeme süresi verirler. öyle olmuş gibin.
artık galatasaray'ın teknik direktörü değildir. Mantıksal açıdan güzel bir kondisyon tutturdu. Sistemi buldu ancak kafasında hep planladığı 3 4 3 sistemi yüzüne takımı yaktı. maalesef bizim ülkemizde ve bizim takıma uymayacak bir sistemdi. orta dörtlü asla istediği potansiyelde değildi. Fernando haricinde. NDiaye'yi daha serbest bırakması gerektiğini anlamadı. Belhanda'nın 10 değil 8 oynaması gerektiğini göremedi. Tüm bunların ışığında iyi oynayan olmasına rağmen bazı oyunculara adil davranmadı. Sonuç olarak gitti. Yolun açık olsun teşekkürler Tudor.
Umarım gs nın başına fatih terimi getirilerde. Şampiyonluk yolumuz iyice açılır. Futbol bilgisi ver gazı oynasınları geçmeyen fatih terimin futbol u artık çağ dışı.
Sosyal medyayla geldi sosyal medyayla gitti. Evet.
adam 2018'i göremeden kovuldu la. zaten bu basiretsiz yönetimden de bu beklenirdi. tudor başarılı hoca değil ama istikrarı bozmaya da hiç gerek yoktu.
liderin bir puan gerisindeyken türk basını tarafından kovdurtulmuştur.
Gs taraftarı ve medyası bir td yi daha yemiştir.

Sorun igor'da değil, arkasında durmayan yönetim ve taraftardadır.

Gs bu sene şampiyon olamayacaktır.
kadıköy'de galibiyet göremeyen son galatasaray teknik direktörüdür.
Tudor'u hep savundum ama teknik direktör olarak ciddi eksiklikleri vardı.

mesela ben riekerink'e büyük haksızlık yapıldığını hala söylerim. adam 1 yıl öncesinde iğrenç bir takım aldı ve az buçuk transferle sezona çok iyi başladı ve 2. olur olmaz gönderdiler adamı. Geçen yıl galatasaray'ın beşiktaş ve başakşehir'in üstüne çıkmasına zaten imkan yoktu ve riekerink'in hücum organizasyonları gerçekten çok iyiydi.

tudor'un en büyük hatası bence sistemi sürekli değiştirmesi. sistemlere inanmam demesi zaten bunun en büyük kanıtıdır ama sistemsiz bir oyun oynamanın da imkanı maalesef yok.

yapması gereken ise en başından beri 4 1 4 1 sistemiydi bana kalırsa.

neyse, olan oldu artık gönderildi.

galatasaray benim yuvam diyip milyonları götürecek olan terim gelecek gibi gelirse galatasaray yine inanılmaz bir zarar ve 4 yıl sonra yine inanılmaz bir çöküntü yaşayacak, çünkü bu adamın olduğu yerde sistem namına hiçbir şey yoktur.

bakın başakşehir'e tam bir sistem takımı, bakın beşiktaş'a sistemini oturttu. fenerbahçe ve galatasaray sistemsizlik içerisinde sürekli aynı kısır döngüye girip duruyor.

eğer terim mi mustafa reşit akçay mı deseler kesinlikle mustafa reşit akçay derim. en azından adam sisteme dayalı futbol oynatıyor.
Bi kadro sezona firtina gibi basladiysa ne hedef koyarsaniz koyun, o ekip en guclu rakibiyle olan maca kurar kendini.

Cenk ergun her hafta cikip her mac bizim icin final, bilmemkac finalimiz kaldi diye konusuyordu.

Bir macin var senin ya. 1 mac. Besiktas maci. Ligin kaderini belirleyecek, ligi belkide kafada bitirecek mac o.

Ama ne oldu?

Birak besiktasi, daha kendine gelememis fener karsisinda tudor takima fren yaptirdi. Ardindan trabzonda takim soka girdi ki anadolu deplasmanlarinda cekinmekten oturu zor anlar yasamistik, trabzonda is travma boyutuna tasindi.

Futbolcular kendilerinden suphe etmeye basladilar, zor maclara guc yetirememek gibi bir durum olustu.

Daha besiktas macina cikmadan takim zaten yenik psikolojisine girmisti coktan ki birak besiktasi, basaksehir de darma duman etti.

Gomis, maicon, ndiaye, fernando anasini sikeyim bu adamlar geldiginde tiplerinden kartel bunlar dedik, goren cekinir, kavga ciksa siker atarlar dedik. Nitekim got keserek basladilar da lige.

Tudor bu karakterdeki adamlara korkak, ezik futbolu kabul ettirmeye calisti. Lan bu adamlar dogustan savasci. Ki kendisi de bir stoper.. ama iste sahada olmakla kulubede olmak arasinda fark var.

Tudor baslarindayken futbolcularin bu psikolojiyle lige devam etmesi mumkun degildi, yeni malatya da yarali aslana disini takti.

Ama bu kadronun hocaya da ihtiyaci yok, bakin haftaya gorursunuz. Kendilerine olan inanclarini tekrar kazandiklarinda cikip final maci neymis, kimmis catur cutur herkese gostereceklerine suphem yok.

Gelecegini sanmiyorum ama olurda fatih terim'in eline duserlerse kaybede kaybede inanclarini yitirdikleri o buyuk maclarin hepsini olum kalim maci gibi oynayip rakiplere dar edeceklerine eminim.

Tudor da gitsin once bi psikologa gorunsun, ondan sonra baksin futbol islerine. Bu psikolojiyle rakbetci piyasada var olamaz. Aslani kediye dondurdu amina koydugum.
hakkı yenmiş teknik direktör. yolu açık olsun.
gitmese galatasaray, göztepe'yi futbolla yenerdi. gitti terim geldi hakemle yendiler.
gitmese galatasaray gene göztepe yi yenerdi.
şu ana kadar fatih terim den daha başarılı olmuştur.
hakkı yenmiştir. halen de fatih terim den başarılıdır.
Hala fatih terim den daha başarılıdır.

Fatih terim beşiktaş ı yenerse istatistik olarak önüne geçecek tudor un.
bu sezon için Fatih Terim'den daha başarılıdır net!

Ben hala Riekerink'i özlüyorum. Bu kadar para o adama harcatılsa bence güzel kadro kurardı.
Bir çok galatasaray taraftarının nefretle baktığı vasat teknik direktör.
garanti şampiyonluk masadayken fatih terim kendisine yedirmedi. operasyonla aldı aşağı.
3-5-2 çocuğu olsa bu kadar sevmez.
takım ikinci sıraya düşer düşmez götüne teneke bağlayıp yollayan geseliler şimdi beşinci sıraya düştüler.
görsel
fatih terim'den iyi antrenördür.
sıfır abartma.
En azından bir oyun planı, disiplini vardı.
ooo imparator diyip bağırlarına bastıkları haydutu terk ediyorlar gözlerim yaşardı.