bugün

mutfakta aşçı, yatakta yastık gibi olmalı...
Çok iyi tırmalaması ve ısırması lazım.

Bol ekşınlı olacak tüm gün uyuyan kediye uyuz olurum.
Bazen çok yaramaz, oyuncu bi kediyken bazen de elde hamur gibi yoğurduğunuzda hiç ses etmeden onunla oynamanıza izin vermesi.
ideal kedi olmamalı, önceden evlerden minnak çocuk sesleri gelirdi, şimdi kedi. biraz abartmadık mı kedi olayını?
kedi dediğin kaşar olmalıdır. bütün hane halkına kendini sevdirmelidir. balık etlisi daha da makbuldur.
Evdeki elektronik eşyaları devirip telef etmeyen cinsten.
Beyle

görsel

Oyşhh!
en azından bir yabancı dili olmalı.
insanların yakınında dahi olmaması gereken kedilerdir.

yapılan bir araştırmaya göre kedilerin genetiği %50 vahşi, %50 evcil bulgularına rastlanmış. ancak ben buna tam katılmıyorum, bence vahşilik oranı daha yüksek. gerek davranışlarından, gerek de insanlara karşı yaklaşımlarından çok net anlaşılmakta. öncelikle zaten uysal değiller, ve sahibine asla itaat etmezler. yani muhtaç değildirler. e bu da vahşi doğada tek başına hayatta kalma ihtimalini, ve elbette "evcil" olmadığını çok net kanıtlamakta. köpeklere nazaran kediler, insanların yanında hayat sürdürmeyi kendileri seçtiği için evcil olmalarını bekleyemezsiniz.

kedileri oldum olası sevemedim, çekici gelmediler bana hep bir uzaklık hissettim. ama tabii ki de kendileriyle bir alıp veremediğim de yok. saçma sapan linç girişimlerinde bulunmayın, seviyenizi bilin!
tatlı olmalı.
Durduk yere kedilerimi özlettirmeyin bana. Eski karımı aramak istemiyorum. Kedi dediğin laftan anlayacak. Gel, al, yat, koş, atla komutlarımı anlıyorlardı.
kedi dediğin güzel olmalı azizim,
Güzel kokmalı,
Güzel bakmalı,
Harbi olmalı.
Ve rakı içmeli kedi akşam saatlerinde,
patilerini şakırtarak oynamalı,
Dağıtmalı tüylerini rüzgara inat.
Bir de şiiri sevmeli kedi dediğin,
sahibinin ruhuna satır satır yazılmalı,
patileriyle değil ruhuyla oynamalı,
Şiir gibi olmalı azizim kedi dediğin...
yemek yerken yemeğinize sulanmamalı. bizim kedimiz o yönü ile ideal. maması hariç et versen de yemiyor.
Sürekli miyavlamamalı
Tombik olmalı
Evin içinde yersizce dolaşmamalı
Sık sık dışarı çıkmak istemeli.
Sahibini taşıyabilmeli.
Oyuncu olmalı. Tüm gün yemek yiyip uyumamalı.
histerik ve dişi olmalı.
ojeli kadınlar elini uzatınca haşat ediyor.çıldırıp bir elyına dönüşüyor.
siyah ojeden korktuğunu düşünüyorum.

balım.
Tombul pofuduk yazmışsınız da hayvan siz sevebilin diye anatomisi bozuk mu olsun kedi dediğin mükemmel reflekslere ve iyi avcı yeteneklerine sahip olmalı oyun oynarken sizi de yormalı.
ideal kedi nasıl olmalı bilmiyorum ama nasıl olmamalı diye sorarsanız size kedimin fotoğrafını gösterebilirim. Zira kendisi şeytanın yeryüzündeki elçisidir.
kedi dediğin kendini sevdirir aslan değilsin sonuçta.
Beyle pofuduk ve cana yakın olursa tadından yenmez.
Deli olmalı.
tombiş tombiş olmalı. ve benim olmamalı. bakamam sadece severim ben.
Sizi sevdiğini bildiğiniz en hareketli ve zorlu kediler arkasında daha çok kalıcı iz bırakıyor fiziksel ve ruhen. Tüm kedilerin yokluğu varlıklarından daha zor sevin onları.