bugün

1950 edirne dogumlu.egitimcilik ve memurluk yapmis.

zaman gazetesinin kaliteli yazari.
doğan medyası- erdoğan çatışmasıyla ilgili son günlerin en nitelikli yazısına imza atan zaman gazetesi yazarı.

http://www.gazeteciler.com/article.php?id=320
okumadan etmeden hakkında yorum yapılmaması gereken gazeteci yazar.
saçmalama konusunda üstüne olmayan yazar.

"bu ülkede "derin devlet" varsa, onun "derin gazete"si de Hürriyet'tir" gibi berbat bir cümlenin de sahibidir kendileri.

yandaş medyada yer almayanların darbeci, ergenekoncu gibi sıfatlarla adlandırılması bayatladı artık.
istanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümünü bitirip Fizik Öğretmenliği yapmış yazardır.
zaman gazetesi yazarıymış. an itibari ile haberturk de gülen cemaatini anlatıyor. ilginç çelişkiler barındırıyor sözleri. az önce akp bir kadrolaşma yapmıyor. hoca efendi kimseyi arayıp bu yönde bir şey istemedi. fakat şöyle bir şey var mesela gülenin yabancı devletlerde 120 tane okulu var. sayın gülende milli eğitim bakanlığına kendisine ve bu okullara ters bakacak kişileri istemiyor. bakanlığa da ona göre atama yapılıyor dedi.
gerçekten ibretlik bir paylaşım. kadrolaşma yok ama bakanlıkta çalışmak istesem gülen iyidir, cicidir, hoştur diyeceğim...
hanefi avcı'ya yazdıklarının yakışmadığını düşünen cemaat yandaşı gazeteci. aslında demek istediği;

"amına koyayım, ne yapıyorsun sen şimdi?! kıllandırma milleti! kapa çeneni!"
her ne kadar düşünce olarak farklı kutuplarda olsak da itiraf etmek gerek; hoşgörülü bir yazar.
güler bir yüzü var farkettiniz mi?
--spoiler--
Eşref Bitlis cinayeti 1 numarayı ele verir mi?

Ergenekon davasını küçümseyen, başka taraflara çekmek isteyen, sulandıran, bulandıranlar için şok etkisi yapan bir gelişme var.

"JiTEM'i ben kurdum." diyen ve halen GATA'da yatan, tutuklu Ergenekon sanığı emekli Albay Arif Doğan'ın yalanlamadığı ses kaydı, adeta devlet içindeki bütün kirli, kanlı ve karanlık işleri özetliyor. Arif Doğan, "7 bin ruhsatsız silahı kendi adamlarıma bizzat ben dağıttım. Terörist yetiştirdim ben orda..." diyor. Ergenekon lobi belgesinde de yer aldığı gibi tüm organize suç işlerini ve çeteleri kontrol altında tuttuklarını da itiraf ediyor. Asıl ses getirecek itirafı ise şüpheli bir uçak kazasında şehit olan eski Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis'i de JiTEM ekibinin öldürdüğünü iddia etmesi... Ergenekon davası sanığı Arif Doğan, ses kaydında, "Alevilere yönelik saldırıları kendisinin yaptırdığını, saldıranların da irticacı maskeli sakallı, bıyıklı kendi adamları olduğunu" da anlatıyor.

Ergenekon davasını küçümseyen, başka taraflara çekmek isteyen, sulandıran, bulandıranlar için şok etkisi yapan bir gelişme var.

"JiTEM'i ben kurdum." diyen ve halen GATA'da yatan, tutuklu Ergenekon sanığı emekli Albay Arif Doğan'ın yalanlamadığı ses kaydı, adeta devlet içindeki bütün kirli, kanlı ve karanlık işleri özetliyor. Arif Doğan, "7 bin ruhsatsız silahı kendi adamlarıma bizzat ben dağıttım. Terörist yetiştirdim ben orda..." diyor. Ergenekon lobi belgesinde de yer aldığı gibi tüm organize suç işlerini ve çeteleri kontrol altında tuttuklarını da itiraf ediyor. Asıl ses getirecek itirafı ise şüpheli bir uçak kazasında şehit olan eski Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis'i de JiTEM ekibinin öldürdüğünü iddia etmesi... Ergenekon davası sanığı Arif Doğan, ses kaydında, "Alevilere yönelik saldırıları kendisinin yaptırdığını, saldıranların da irticacı maskeli sakallı, bıyıklı kendi adamları olduğunu" da anlatıyor.

Eşref Bitlis olayı, karanlıkların aydınlanması için çok önemli. Jandarma Genel Komutanı'nın öldürülmesinden bahsediyoruz. Düşen uçakla ilgili bilirkişi raporunu hazırlayan heyetin başkanı Prof. Dr. Ahmet Nuri Yüksel, olayın kesinlikle buzlanma, pilotaj, motor ve dizayn hatasından kaynaklanmadığını, sabotaj olduğunu belirtiyor ve "Uçak bal gibi düşürüldü, hiç şüphem yok." diyor. Ve çok önemli bir ayrıntıya işaret ediyor: "O günün gecesi nöbet tutan bir er, raporda ismi var. Diyor ki: 'Karargâh tarafından bir üniformalı pilot, bir astsubay geldi. Parolayı sordum bildi, işareti sordum bildi, benden üst personel olduğu için girişine izin verdim. Ben şu ana kadar kaç zamandır burada nöbet tutarım, bu saatlerde burada hiç kimseyi görmedim.' diyor..."

Hâlbuki dönemin Genelkurmay Başkanı Org. Doğan Güreş, Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Muhittin Fisunoğlu ve Kara Havacılık Okulu Komutanı Tuğgeneral Armağan Kuloğlu (halen televizyon televizyon Ergenekon müdafiliği yapıyor), daha teknik inceleme raporu hazırlanmadan, uçağın buzlanma ve pilotaj hatası sonucu düştüğünü açıklıyorlar, kesinlikle sabotaj olmadığının altını çiziyorlardı... Şimdi bütün soru şudur: Bu cinayetin aydınlatılması, Ergenekon'un günümüzdeki 1 numarasını ele verir mi? Henüz ulaşılamayanlara ulaşılabilir mi?

Ergenekon mergenekon, her şey bir tarafa, Türkiye; böylesine korkunç cinayetlerin, binlerce faili meçhul cinayetin üstünün örtülmesiyle beraber yaşayabilir mi? Medyada, yargıda, TSK komuta kademesindeki suskunluk, ilelebet devam edebilir mi?

Artık çok açık ki, bildik bir medyanın ısrarla, inatla bu cinayetlerin üzerine gitmemesi, gider gibi yapıp unutturmaya çalışması bir işe yaramayacak. Çünkü pislik çok büyük... Koskoca bir hangarı, ağzına kadar doldurmuş kandan, irinden oluşmuş bir pislikten bahsediyoruz. Şu anda Ergenekon davasının belgeleri, ortaya dökülen ses kayıtları, ele geçirilen silahlar, LAW'lar, bombalar her şey, o hangarın kapısını zorluyor... Kapı açıldığında, o yığının altında kalacak çok "mümtaz şahsiyetler" olacak. Göreceksiniz, bir yerden sonra kirli ve kanlı yapı, bütün kozmik adamlarını ele verecek...

Devlet içindeki hukuk dışı yapı, koskoca Türkiye'nin ayağındaki en büyük, en paslı prangadır. Askerî vesayet sistemi, meşru olmayan varlığını bu yapıyla sürdürdü ve sürdürmekte direniyor. Darbeler, suikastlar, cinayetler, sabotajlar hepsi, korkutulan, ürkütülen bir toplumu kolayca yönetmek içindi. Düşünebiliyor musunuz, ordunun bir albayı; kanunsuz silah dağıtmaktan, terörist yetiştirmekten, kadın ticareti yapmaktan, Alevi vatandaşlarımızın üzerine, dindar oldukları intibaını vermek için sakallı adamlar göndermekten bahsediyor. Şimdi, bunları okuyunca bir defa daha, Sivas'ta Madımak Oteli'nde diri diri yakılan Alevi vatandaşlarımızın çığlığı, hangi yüreği dağlamaz?

Türk Silahlı Kuvvetleri'ni, cuntalara değil, demokrasiye ve hukuka emanet etmeliyiz.
--spoiler--
(bkz: yalaka basın)
apo'nun avukatlarıyla fethullah gülen bilgisi dışında görüştüğü için zaman gazetesinin bugünkü köşesinde özür dilemiş yazardır. özür dilemiş olsa da, pkk ile aynı masaya oturmuş görüntüsü vermiş olması, kamuoyu nezninde kolay kolay affedilemeyecektir. elinde silah olan adamla düzgün bir şekilde müzakere olmaz. ne zaman ellerinde silah olmaz. o zaman müzakere yapılır.
reco feto apo aşk (şeytan) üçgeni'nin yeni kürt açılımı pr çalışmasının geri tepmesi sonucu göz yaşlarına boğulan ağlak feto sözcüsü, açıklamaların geniş yankı bulması, tepki görmesi geri adım attırmıştır, iki ileri bir geri gidiyoruz hoca efendi hz'retleri!...
(bkz: pkk ile cemaat yakınlaşması)
(bkz: şakirt etiketi yiyeceğini bile bile entry yazmak)

o değil de bu adama ve cemaatine pkk, apo, şerefsiz basın, terör bla bla bla yazanlar acaba ertuğrul özkök'ün bugünkü yazısını okudular mı? bu adamı ziyaret edenler ertuğrul özkök'ü de ziyaret etmişler. o zaman paralel evrenden doğru orantı yaparak aydın doğan grubu da pkk ile iş pişiriyor diyebiliriz.

ben hem hüseyin gülerce'nin hem de ertuğrul özkök'ün yazılarını okudum. satır aralarında her ikisinin de aynı amaçla yazılarını kaleme aldıklarını görebiliyorum. peki, ey atgözlüklüler siz ne görüyorsunuz?
araştırmacı gazeteci ve yazarmış.**
an itibariyle cübbeliye saldıracaktı ki cübbeli geri adım attı...
(bkz: amerikancı)
soner yalçın'ın ve odatv'nin taraflı yayın yaptığını ve sürekli ergenekon'dan yargılananları ve tutuklananları koruduğunu söylemiş yazar. be herif! senin her gün sürmanşetten verdiğin karalama kampanyası tarafsızlık da bu mu taraf tutmak? askere beslediğiniz kininizi ortaya kustukları yetmiyormuş gibi, bi de başkalarına bulaşmış, demiştim ben cemaat her yerde diye.

edit: vay piç!
(bkz: medya nın ali kemal leri)

feto'nun özel kalem müdürü.
kendisinin bir anda oluşan futbol sevgisine hayranım. futbolla ilgili tek yazısını, söylemini duymadığım bu hocasının yancısı, şike soruşturmasını adeta üstlenmiş, tff'den kulüplere kadar herkes için yorum yapmaya başlamış. tıpkı baransu ve diğerleri gibi...
fethullah gülen'in medya sözcülüğünü yapmakta olan kişidir. kendine ait bir fikri olup olmadığı merak konusudur.
uzaktan kumandalı yazarımsı. son model kumandası vardır . taa amerikalardan çeker.
kula kul olmuş biridir.
(bkz: çukurca saldırısı ergenekon terör örgütünün işidir)