bugün

yanık sesiyle çok etkilenesi şarkılar söyleyen tarihi arabeskçi.
yeni keşfettiğim farklı bir sanatçı. gönülden hissederek okuduğu hissini vermiş ve saygı duymama sebep olmuştur.
bir şarkısında düet yaptığı ve kim olduğunu merak ettiğim bir bayan sanatçı vardır. kimdir bilmem. oda underground sanırsam.
rivayetylere göre türkiyenin ilk çocuk şarkıcıymış.hayatı da icra ettiği,bol acılı saf arabesk kadar acı doludur.

arabesk muzikde müslüm gürses'in bu kadar ikon olmasina ragmen pekde ilgi gormedigini zannetigim; müzik piyasındaki serefsizlige,haysiyetsizlige her türlü pisliğe karşı isyan bayraklarını açıp sineye çekilen;ayni zamanda gordugum yerde ayaklarina kapanip şükranlarımı sunacağım arabeskin şöhretsiz kralı.hayat hikayesine gelince.aslen erzurumlu olan hüseyin altın 6 çocuklu ailenin ortanca çocugudur.ablası istanbulda kendisi ise 4 karşdei ile erzurumda yaşarkene 12 - 13 yaşına gelince hem okula gidiyor hemde parklarda,lokanta tarzı yerlerde şarkı söyleyerek ailesinin geçimine katkıda bulunmaktaıdr.o sırada o dönemlerde piyasada sözü geçen bir pavyon şarkıcısı tarafından keşfedilip istanbul'a götürülmek istenir.fakat babası buna karşı çıkar.annesi ve kardeşleriyle istanbul'a zor bela gelen hüseyin altın burada iş bulur ve sahne tozu yutmaya başlar.tam hayatı rahata kavuşmuş derken çok korktuğu babası istanbul'a gelir.babası ile devamlı sorun yaşamaktadır.sadece kendisi değil tüm aile bireyleri.babasıda istanbvula gelince.erzurumda ki gibi dayak geceleride devam etmiştir.bir gece geç saatlerde evden gelen sesler doğrultusunda uyanmıştır.kalkıp sesin geldiği yere doğru gitmiş ve babasının annesini baltayla odoğradığına şahit olmuştur.böylelikle anne mezara babada hapise girmiştir.daha sonra kendini müziğe odaklayıp gazinolarda pavyonlarda şarkı söylemeye başilamıştır.bu esnada bir konstrmatris'e aşık olmuştur.konstrmatris hüseyinle evlenmek beraber olmak için baskı yapar.hatta o kadar ileri giderki evini rahatsız etmeye başlar.bu zaman zarfı içersinde bayağı ağır tartışmalar olur.hüseyin altın ın kardeşleri ve konstrmatris kadın arasında.daha sonra hüseyin altının küçük kardeşi bu durumdan illallah edip.bir gece yarısı konstrmatris kadının evine dayanır.ve kendisine abisinin peşini bırakmasını söyler.bu esnada hararetli tartışmalar yerini kavgaya bırakmıştır.ardından kızın babası cinnet geçirerek hüseyin altın'ın kardeşini öldürür.kardeş acısınada eyvallah çeken hüseyin altın müziğine ağırlık vemriştir.tam unutmuşkene babası hapisten çıkmıştır.fakat baba hapiste verem olmuştur.akabinde bir gün veremden vefat etmiştir.çok abartılı gibi gelicek fakat bunun ardından kardeşlerinden 1.si önce banyoda intihar etmiş halde ölü olarak.2.si ise beyninde tümör olduğundan habersiz tümör'den dolayı ölmüştür.iyice yanlız kalan ve yaşı kemale eren hüseyin altın.memleketi erzurumda bir konser düzenlerken bir akrabası tarafından bir kızla tanıştırılır.gönlünü kıza kaptıran sanatçı bu kızla evlenir.ve birde çocukları olur.fakat felaketler peşini bırakmamıştır.çocuğu maalesef ender görülen bir kan hastalığına yakalanmış.yıllardır çekilen çile ve ızdıraplardan sonra hiç bir birikimi olmayan üseyin altın.oğlunun tedavisini gerçekleştirememektedir.şu anda ise hayatına devam etmektedir.

albümleri;

1977-TANRI MiSAFiRi LP KASET
1977-UNUTAMIYORUM LP KASET
1978-DiVANE LP KASET (DEHŞET ŞARKILAR VAR)
1978-KALBiMiN DiLi OLSA LP KASET
1979-SABAHSIZ GECELER LP KASET
1980-GURBET YOLU LP KASET
1981-DERT DURAĞI LP KASET
1981-SORMA ARKDAŞIM LP KASET
1981-DERT DURAĞI LP KASET
1982-BAHTI KARALI LP KASET
1982-DÖNEMEZSiN LP KASET
1983-ZAMANINDA LP KASET
1984-GECELERiN ADAMI LP KASET
1985-ZORUMA GiDiYOR LP KASET
1986-HASRET AKŞAMLARI LP KASET
1987-SEVDA DURAĞIM
1988-CENNETiM SENSiN
1989-ÇAREM SENSiN
1990-DARGINIM
1991-BANA DEĞiL ONA SORUN(hazan kuşları-mutsuzum)
1992-YA BE KADERiM
1993-O GÜNLERE HASRETiM
1994-DÖRT DUVAR ARASINDA
1995-ACEM KIZI
1996-DELi SEVDAM
1997-AŞiKAR
1998-GiTMEDEN ÖNCE
2001-BU GECE-ELVEA CANIM
2000-ESKi GÜNLEREKi GiBi 2000 E MERHABA
2001-hoş geldin

45 LiKLERiNDE BAZILARI ÇOĞU EMRE PLAKTIR

BIKTIM ARTIK YAŞAMAKTAN - MEÇHUL SEVGiLi
OF - iÇiYORSAM SEBEBi VAR
iSYAN NEYE YARAR - ZAVALLIYIM
ANLATATIM DERDiMi - SEVENLER GÜNAHSIZDIR
ÇiLELER- BiZi SARHOŞ GÖRÜYORLAR
BU NE ACAiP DÜNYA - BiZE YAZIK DEĞiLMi
SATTIN BENi BU DÜNYAYA-BETERiN BETERi VAR
gurbet yolu şarkısından ileriye gidememiş şarkıcı.
tv kanalların gözükmez sanılan sanatçı. flash tv 1001 fedakarlıkla canlı yayınına almış.
müthiş bir sesi ve yorumu olan, insanın yüreğinde pıt pıt atan bir yer bulup oraya parmağını dokunduran, bahtsız arabesk üstadı.

(bkz: dargınım)
(bkz: cennetim sensin)
o kadar kaliteli albüm çıkarmasına rağmen bugün piyasadan silinmi$ insan.
(bkz: mecnun)
her hafta bir albüm çıkaran 70 lerin arebeskçilerinden. Geçen hafta televizyonda gördüm kimse beni aramıyor falan gibi bilindik laflardan bahsediyordu.
(bkz: bir mecnun yarattın)
hayatı şarkılarından, şarkıları hayatından beslenen bir tutunamayan
http://muzukgutusu.wordpr...beslenen-bir-tutunamayan/
tutunamayan bir büyük buğulu ses...
o harikulade albümlerine rağmen, bir orhan, müslüm, ferdi'nin gördüğü değerin 10/1 ini göremeyen, kalbi delik olan çocuğu için mehmet ali erbil'in programında araba bağışlanan büyük müzisyen...

hasret akşamları, bahar yeli, cennetim sensin, gecelerin adamı, zamanında favori albümlerimdir..
(bkz: merhaba gurbet)
bu kadar albümüm var, bu kadar filmim var diyerek kadın programlarında cirit atmayan şerefli bir adamdır. çoluk çocuğunu geçindirmek için meyhanalerde şarkı söylemektedir.
aslen erzurun şenkayalı' dır. müzik piyasasında dönen pis oyunlar sebebi ile kendini o alemden soyutlamış onurlu kişiliktir. şuan istanbulda bir gecekonduda üç özürlü çocuğu ile yaşam savaşı vermektedir.
adam gibi adam olduğu kesin. gariban bir hali var. öyle de güzel sesi var. tanışıp, sarılmak abim demek isterdim. hali şu an itibariyle iyi değilmiş.

iyiler hep mi kaybeder?
o kadar güzel bir sesi var ki uzun yolculuklarda saatlerce dinlenilebilecek , aşk acısı çekilirken ise içmeden sarhoş edecek kadar etkilidir.

http://www.youtube.com/watch?v=kE7bPxdPL1Q
http://youtu.be/0quAB5vsH5Q
flash tv'de bir programda görmüştüm kendisini, aynı anda yanında konuk olarak alınan recep bülbülses telefonda levent oran isimli diğer bir medya maymunu ile tartışıyordu. aslında çok tanımam kendisini şarkılarını da dinlemem ama nedense ekranlarda fazla görmediğimiz bu adamın orada ne işini olduğunu anlamamıştım. diğer merak ettiğim ise neden kaşlarının hep bitişik olduğudur. insan o kaşları aldırır lan.
artık unutulan, ama onu gerçekten sevenlerin asla unutmayacağı, dargınım adlı şaheser parçanın sahibi.
http://tinyurl.com/asejgjt
şarkıları hala dinlenebilir güncelliktedir tabi anlayana.
(#22608440)
ümitlerim bitince gel şarkısı güzeldir.

bir tek onu biliyorum gerçi.
şarkıları, ferdi nin şarkılarından sonra ikinci takıntımdır ki hatta bazen yani ferdi şarkılarından az da olsa uzaklaşınca, birinci bile olur.
hakkaten altındır ve bir gün değeri anlaşılır.