bugün

hükümet kadın filminin devam filmi. ilk filmde izlediğimiz olayların 10 yıl öncesi anlatılacakmış. kadro çoğunlukla aynı.
Çekilmesi gereksiz olan bir devam filmi eğer gişe yapacağını sanıyorlarsa yanılıyorlar. Demet Akbağı severim, oyunculuğuda iyi sayılır ama bu film tutmaz.
nasıl iştir anlaşılamayandır. ilk filmde hükümet kadın ölmedi mi? öldü. ee nasıl devam edecek lan.
sermiyan midyat'ın amcası tarafından dava edilmiş filmdir. neymiş efendim film kendilerini rüşvetçi olarak gösteriyormuş. amca davayı kazanırsa film yayından kaldırılacakmış. ha ha.
sanattan anlamayan mal bir adamın turkiye nin en gözü tok sanatcilarindan birine paragöz yakistirmasi yapmasina sebep olmus senaryoya sahip film.
1.365.712 kişi tarafından izlenen filmin devamıdır.
Yine siyasi göndermeler dönem şartlarına eleştiriler,mağdur edebiyatı fazlasıyla mevcut.
Herkese tavsiye ettiğim harika filmdir...
birinci boktandı, ikiye gidesim yok. sermiyan midyat kıl bi tip, sevmiyorum.
klişelerle dolu ajitasyon filmi. he amk he, hep siz ezildiniz...

(bkz: bi bitmediniz amk)
ilkini aratmayacak nitelikte esprili ve bugüne geçirmeli bir film.

andımız ve makarna torbaları oldukça güzel işlenmiştir.

çokça beğendiğimi söyleyeceğim.
sinemaya gidip izlenecek film değildir. televizyona düşerse belki. evet.
şakirtolar gitmesin onlara pis geçirmişler. fazla uzun sürmez haftaya film 13+ olabilir.
Güldürmek için kolaya kaçmış bu kez. ilk film daha iyiydi. Odada birinin gaz çıkarması ve bunun konu edilmesi espri değildir neticede. Ama gişe yapmaya başlamış.
1. Sinde gayet başarılı şekilde güldürmüştü 2 den kız isteme sahnesini gördüm. O daha komedi ağırlıklıymış merak uyandırdı.
şakirtolar gitmesin diyen salakların izledikleri filmi bile anlayamadıklarından salak olduklarını kanıtlayan film.

ulan filmin baş karakteri faruk chp adayı mecburen yapmış istemeyerek malum rakibi adalet partili * . sermiyan midyat faruk rolünde çıkarcı, yavşak, kaçakçı, babasıyla birlikte kadrolaşmış, yeri geldi mi hain, karı kız meraklısı bir adam ve chp adayı * .

hani bu konumda chp liler eğer sıkıntı görmüyorlarsa şakirtlerin hiç bir sıkıntısı olmaz 1-2 ağaç ve devrim temalı espri dışında.

film olarakta kişiliğini sevmediğim sermiyan midyat ın her rolü kaldıracak kapasitedeki oyunculuğuna demet akbağ gibi tiyatronun güncel annesi olan bir duayenle birlikte olmasından dolayı muazzam paslaşmaları ile eğlendirici bir film olmuştur.

ağaç gezi muhabbetine belki en güzel espriyi sermiyan yapmıştır o son sahneden önce ağaç altındaki sahnede. zorlama espri sahneleri dışında gerçekten güzel iş çıkarmış ama 3 ü olmasın mümkünse filmidir.
1. filmin öncesini anlatmaktadır, e her zaman ki gibi komik oluşu hat safhada.
dün akşam ailecek izlediğimiz mardin midyatta geçen dönem filmi.

sadece 1 yerde küfür var hiç müstehcenlik yok böyle bir film yaptığı için sermiyan midyatı tebrik ederim.

diziyi alıp götüren fehime karakteri. onun olduğu her sahne kırıp geçiriyor.

dedenin şivesi ve hikayeleri çok başarılıydı.

bizim gibi doğulu izleyenler hem şive hemde yöremize ait ayrıntılar yüzünden daha çok eğlenmiştir zannımca.

ilk filmde olan banel çarşaf esprileri bu filmde de karşımıza çıkıp canımızı sıktı. ne gerek var yani böyle basit esprilere.

gezi göndermeleri yerindeydi. sol görüşlü biri olmasına rağmen demokrat partinin iktidara gelmesiyle yasakların kalktığını söylemesi güzeldi.

yapacak daha iyi bir işiniz yoksa bu filmi izlemenizi öneririm.
ilk filmi izlememiştim. Ama prequel bir film olduğu için yabancılık çekmedim. Yer yer ortalamamın üstünde güzel denilebilecek kelime oyunları vardı, yer yer sıkıcı sahneler vardı. Demet akbağın oyunculuğu ise muazzamdı.

Edit: demet evgar yazmışım ya.
ilkini izlemedim kötü olduğunu sıradan doğu esprilerini olduğu bir film sanmıştım lakin vizonteleden sonra en çok güldüren türk filmi diyebilirim. gidilip görülmeli ve gülünmeli.
gidilecek olan sinema.
Bu film hakkinda dava acilmisti. aceba ne oldu.
--spoiler--

bugün gözlerimin yaş günü...

--spoiler--

gidin izleyin efendim. kahpe bizans tarzı birkaç esprisi olsa da güldürür, sevdirir kendini. pişman olmazsınız.
ilkinden daha güzel olduğu kesindir.

-midyat'ı ilçe yapacağım
-zaten ilçedir xate ana
-la yapmışız da haberimiz yok.
''bu dünya, senden olmayanlarla hoştur. onların sana verdiği ilimlerle, kıymetlerle, gönüllerle hoştur. sadece senin gibiler değil, senden olmayan da çok yaşasın ki, sen de yaşa. hele bir de onun gözüyle gör şu fani dünyayı. herkes beyaz olsa, o zaman beyazı fark edemezsin ki. değil mi? ve yahut da siyah. beyaz en güzel siyahta belli eder kendini. beni ben yapan yegane şey, benden olmayandır. o yoksa, sen de yoksun. ne anlamın kalır ne rengin belli olur, ne de tadın.'' çok güzel yazmış sermiyan midyat.ilk filmde değil bu filmde geçiyordu sanırım.