bugün

dogru ahlaka, guzellige, durustluge bu kadar duskun olan bir insan olarak (din yaratmis herif yani) hz. muhammed'in hali hazirda var olan incil'i okuyup hristiyanliga inanmasi gerekirdi. ancak durum boyle gelismemis, kendisi oturup kendisi yazmis, kendisi koymus kurallari. demek ki incil'i okuyamamis, yabanci dil bilmiyormus.

yanlis olmasin editi; hakaret etmek istemem, herif kelimesi agir kactiysa ilk anlamiyla kullanmadim.

"2. tkz. Adam: “Herifin etrafına daha trenden inerken üşüştük.” -N. Hikmet. 3. tkz. Evin erkeği." anlamlarinda kullandim.

kaynak: tdk.gov.tr.
eften püften laflarla hz. muhammed'e hakaret etme amaçlı bir saçmalama teşebbüsü.
Kendisi yarı ümmi (bkz: okuma yazma bilmeyen) olduğundan dolayı olabilir.
doğru önermedir, ancak muhammed, çevresindeki insanlardan diğer dinleri de öğrenmiş, bu sayede oradaki mitleri de kendi dinine ekleyerek rahata kaçabilmiştir. yoksa otur yaz o zekayla koca kitabı.. kolay mı?
(bkz: Arapça) **
doğruysa bile kendisinin en değerli insanlardan biri olmasına engel olmayan bir husustur.

(bkz: biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik)
herkes hz.muhammed'i dil bilmedende anladığı için gereksiz bir sorudur bu .
yabancı dil bilip ahmak olanların diline düşmeyecek olan yüce bir insandır.
(bkz: troll troll troll bisiktirol)
ay'ı ikiye bölebilen mirac'a çıkabilen yani istediği mucizeyi gerçekleştirme gücü olan bir insana ''dil bilmiyor'' demek herhalde salaklıkta zirve yapıp rekor peşinde koşan bir aptalın sözleri olsa gerekir.
O zamanlar peygamberlik için CV doldurmak gerekmiyormuş.Şimdi ki müslümanlar 10 tane yabancı dil biliyorlar da kaç kişiye islamı sevdiriyorlar Allah aşkına?
allah'ın işi gücü yok peygamberimize dil öğretecek, kendine gel kendine, dedirten cümle. peygamberimiz ingilizce mi öğrenseydi? peki bu ne işi yarayacaktı? ya da daha basit bakalım olaya arabistanda yabancı dil bilen kaç şahıs vardı? biraz mantık...
allah öyle istediği için en doğrusu olandır. insanı dna'sına kadar yaratan Allah onu da elbette düşünürdü.
bu başlığa açıp, lehine yazı yazan yazara sorulmalı bence "peki sen okuma yazma biliyor musun?" diye. zira biraz araştırma yapıp, ilgili yazılar incelenirse ne kadar mantıksız ve saçma bir düşünce olduğu apaçık ortaya çıkacaktır.
"bilmediğini nereden biliyoruz?" sorusunu akla getiren iddia.*
ihtiyacı yoktu ki, o bir ezik değil di. Hiç olmadı.
hayır ilgi çekmek için başlık sıçmış diyeceğim Hz muhammedi kullanabileceği fikri hoşuma gitmiyor. müslüman olarak yapabilmesi imkansız.
okuması mı vardı hz muhammed in sanki..

okuma yazması olmayan insan nasıl yabancı dil öğrenecek..

peygamberlik ona bahşedildiğinde ilk emir oku idi..

öyle başladı okumaya..

okumayı öyle söktü.
yanlışınız var arapça yabancı bir dildir...

öyle başlığa böyle entry...
cinlerle, meleklerle, türlü türlü mahlukatla konuşmuştur hz. muhammed
onun lügatında ki kelam, senin hayalgücünü bile aşar.
açıkçası ben yazarın dil bilmiyormuş falan söylemlerini geçiyorum, çünkü o konuda fazla bir bilgim yok yok.asıl önemli olan kısımda o değil zaten.yine klasik olarak hz muhammed o kitabı kendi yazdı.tamamen kendi birikimiyle kendini peygamber ilan etmek için yazdı iddialarını dile getirmiş.yani artık alıştığımız şeylerden bahsetmiş.şimdi burada ne yazsam boş, ben ne yazarsam yazayım fikrini değiştiremeyeceğim o kişinin.bu yüzden inanç kalpte olur diyorum.inanırsan inanırsın, bu kadar basit.ayrıca hakaret etmediği için de kutluyorum yazarı.o kadar çok terbiyesiz ateist var ki.
ne olursa olsun, insanların onu gözü kapalı olarak sevdiği gerçeğini değiştirmeyecek bir tespittir.
(bkz: çarpılmak)
peygamber efendimizin ismini başlıklarda kullanmayın. onun sahip olduğu ilime kimse sahip olamadı...kimileri anladı.kimileri hala anlamaya çalışıyor.inşaallah anlarlar.yazarımız adına dilediklerim var.ama terbiyede bence insanın yaradılışında var...
gerekli sartlarin olusmamasindan kaynaklidir.
(bkz: dil dile degmeden dil ogrenilmez)
kavimlerin azlığından mütevekkil fazla önemli olmayan bir durumdur.