bugün

Din bilimci Gerrard Butler'in "What if god was one of us" isimli article'inda sorguladigi uzak ihtimal.
sasirarak okudugum bir basliktir. ya anlamiyorum nasil boyle bir dusunceye varmis olabilirler. bu cahil atesitlerle ayni ulkede yasiyoruz ustune ustelik.
Serefsizim benim aklima gelmisti.
ihlas suresinde de dendiği gibi " o doğmamış ve doğurmamıştır". peygamberimizin annesi ve çocukları olduğu için bu tez çürür.

ayrıca;

"insanlar neden dinsiz" diye yakınan sözde müslümanlar'a seslenmek istiyorum;

böyle bir soruyu soran kişiye hakaret edeceğinize mantıklı bir izah ederseniz belki bir kişinin imanını kurtarabilirsiniz ve unutmayınız ki bir kişinin imanını kurtaran tüm insanlığı kurtarmış gibidir.
imkansız ihtimallerden birisir.
Bunu dusunmek ve bu dusunceye meyil etmek, allah 'a(c.c) şirk kosmaktir ki, direkt dinden cikarir.
çok büyük günahtır, allah muhafaza insanı dinden çıkarır kafir yapar böyle düşünmek. peygamber efendimiz hz muhammed (s.a.v.) cenabı hakkın kulu ve elçisidir, aksini düşünmek insanı küfre götürür.
(bkz: #23307221)
bir insanın sebepsiz yere hakarete uğramasına sebep olmuş ihtimal. saçma olduğunu da düşünsen üzerinde düşündüğün her şey sana birşeyler katar, mantıksız olduğunu düşünüyorsan açıkla nedenini. burası insanların fikirlerini belirtmesi için oluşturulmuş biryer kimseye hakaret etmenin manası yok.
hz isa durur mu?