bugün

--spoiler--
bilimciliği inanç ataletliğinden ileri gelen at ağızlı familyasının yayık dişli cinsleri konuşadurduğu halde,
--spoiler--

hz. adem'i seven insandır.
çünkü aynı at ağızlılar bildikleri, araştırdıkları, insanlara fayda unsuru olacak girişimlerde bulundukları için ''at ağızlıdırlar'' ve gerizekalıdır.

diğer yandan at ağızlı olmayanlar sadece adem havva hikayesine inanarak tüm sorunları hal edebilmektedirler. mesela sadece adem'e inandıkları için kanser hastalarına kemoterapi kürleri geliştirmekte ve uygulayabilmekteler, gen haritaları çıkarıp insanlığı son 50 yıldır kırıp geçiren tüm kalıtsal metabolik rahatsızlıkları bertaraf etmektedirler.

merak etmeyin çok yakında kanser ve aids hastalarını 50mg'lık ilaçlarla tedavi edeceklerdir ve tüm bunları hz adem'i severek yapmaktalar.

bilim dünyası boşuna uğraşıyor, adem'i sev nobel'i kap...

tüm bu saçmalıklara neden giriştim?

(bkz: kadının yaratılışı/#23409229) o başlattı...

çünkü saydığım tüm fayda unsurlarını evrimi bilerek araştırarak yapıyoruz, adem'i severek değil.
(bkz: peygambere değil bilim adamına güvenmek) *
aramızdan bazıları, dini inancı olan herhangi birisini, içindeki manevi boşlukları yüce yaradıcıya inanarak doldurma gayesiyle yaşayan benim gibi pek bir sıradan ademoğullarını akılları sıra bilim karşıtı telakki edip metruk gönülleriyle kendilerini etrafa pek bir akıl-perest tecelli ederek kafalarının bulanık olduğunu anlamamızı istiyor olacak: evrim ile allah'a kafa tutuyor. bilhassa evrimin en absürt basamağı bile senin gibi yalnızca naçiz bir keşfetme yeteneği ile şu seksen senelik dünyaya gönderilişindeki amacı açıklıyordur. 50 mglık ilaçlarla bir hastalığı tedavi edecek olman bile diz çöküp secde etmeni gerektirecek bir gelişmedir. bu tür, bilimi yalnızca dergilerden okuyup, vuuu ne de muhteşemmişiz aq, şeklinde bir kafayla ona fayda sağlayacağını, onu sahiplendiğini, onu geliştirdiğini, onu yarattığını sanan; birazcık büyük düşünüp azıcık hayal kurma yetilerinden mahrum bırakılmış adem evlatlarını ne de hazin bir son bekliyordur: evreni bir kurallar silsilesinde yaratmış olduğunu bildiğimiz yüce yaradıcı'nın, yalnızca kafatasımıza yerleştirdiği iki iri göz pareciğine ek aklımız ile şereflendirilmiş birkaç gramlık elektron yumağına ev sahibi yağlı beynimizin tefekkür edebildiği gibi görebildiğimiz bir suret olarak yaratmasını ayırt edemeyecek kadar dünya esriği kişilere bilimin yaradılışından bahsediyoruz, onlar gelmiş ben evrimi biliyorum yaygarası koparıyor.
CEnneti kaybettirdiğini unutan kişidir.
insan babasını sevmez mi? Sever. Dedesini de sever.
Olmasaydı olmazdık.
haklı bir sebep getiremeyecek kişidir.